Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Miss U.A
ptit
farhan91
aura
Hellghast
AhmadFamir
Manz
prof.wafi
SoNic_ATi
nocturnal
kindaichi_hajime
ayoi
huhu3x
daniel
PinguSpy
ScareCreW
ahaksz28
budak baik
arifthegamer
khairul anwar
Setsuna F. Seiei
neology
fadi
the_ultimatez_najman
darkpink
Jedi
nie feng
MalaYneuMaya
piziey
LanoG
mizinaka
sheikomatic
mitutoyo
nelza
loy_azloy
teri-chan
koboi_tua
hampeh
Eman Leto
Gunso
44 posters

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Poll

Pasukan F1-1Malaysia

[ 27 ]
    Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 3 Bar_left47%Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 3 Bar_right [47%] 
    [ 30 ]
    Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 3 Bar_left53%Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 3 Bar_right [53%] 

Total Votes: 57
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Gaming

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 3 Empty Re: Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Post by ahaksz28 Sat Sep 19, 2009 9:52 pm

aku sokong.. Smile tapi aku tak expect team Lotus ni terus sebaris dengan Ferrari or McLaren or yang lain2..ini maybe peluang untuk pembangunan teknologi yang lain atau pun sebagai langkah lain untuk promote negara..

mungkin boleh jadi sebagai platform untuk test kepakaran orang2 tempatan kita..dalam pembangunan enjin..sampai la ke driver..

kalau nak compare dengan Alex Yoong dengan Minari dulu memang tak sama..sebab time Alex tu contract dan bekait dengan sponsor..tapi kali ni fully owned Malaysia Team yang mana kalau ikut bacaan aku R&D dia semuanya based di Malaysia..yang mana bagi aku memang good untuk sektor pemotoran di Malaysia ni.. Smile
    ScareCreW
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 357

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 3 Empty Re: Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Post by ScareCreW Sun Sep 20, 2009 3:08 am

aku sokong kalau buat lagi satu team MotoGP 1Malaysia. Kos motogp jauh lebih murah dari f1.
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Sun Sep 20, 2009 7:58 am

MotoGP ok gak tu.
    Kita pun ramai pelumba.
    Walaupun aku tak minat Cub Prix langsung tapi pelapis2 camtu bagus.

Jangan F1 Malaysia kita ni nasib sama cam bolasepak kita dibawah FAM sudah la.
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Tue Sep 22, 2009 10:49 am

kita sebagai rakyat malaysia harus menyokong apa y telah dilakukan oleh kerajaan.. mcm mana nk berjaya jika tiada yang menyokong. macam sukan bola sepak bila kalah marah tp de ke kita fikir mcm mne ley kalah jgn asyik salahkan pemain, dimana penyokong kebangsaan apabila team malaysia ada game.. yg ada pon ley kira dgn jari.. mcm friendly mlysia n MU.. ramai rakyat malaysia menyokong pasukan lawan.. kesimpulannya sokong la apa yang org atas buat kalau kita sebgai org atas pon kita mahu org bwh kita menyokong kita diatas..
    PinguSpy
    PinguSpy
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 78

Post by PinguSpy Tue Sep 22, 2009 11:46 pm

tak patut..
    duit tuh bole labur untuk R&D yg just 2juta setahun jek kite kasi..
    or duit tuh bole gune pakai untuk upgrade system pertahanan negara yg cam hampeh..
    even Singapore/Indon lebih maju.. dari Malaysia...(bile pikir2 balik risau beb)

bukan mati pun kalau x buat F1 ...
    bak kata Najib
    Rakyat didahulukan
    Pencapaian diutamakan ahahahahhaahahahahahhakk!!!

lawak siot
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Wed Sep 23, 2009 2:16 am

budak baik wrote:kita sebagai rakyat malaysia harus menyokong apa y telah dilakukan oleh kerajaan.. mcm mana nk berjaya jika tiada yang menyokong. macam sukan bola sepak bila kalah marah tp de ke kita fikir mcm mne ley kalah jgn asyik salahkan pemain, dimana penyokong kebangsaan apabila team malaysia ada game.. yg ada pon ley kira dgn jari.. mcm friendly mlysia n MU.. ramai rakyat malaysia menyokong pasukan lawan.. kesimpulannya sokong la apa yang org atas buat kalau kita sebgai org atas pon kita mahu org bwh kita menyokong kita diatas..

nak sokong pun, biar la bertempat..jangan hanya jadi pak turut..kalo benda tu elok, menguntungkan rakyat terbanyak..sokong la..kalo untung org2 tertentu je..sedangkan modal gune duit rakyat terbanyak..so, fikir la ape pekdahnya kita sokong?

aku tak paksa korang sokong atau bantah ape yg kerajaan buat..nilai sendiri la..kalo baik pada penilaian korang..sokonglah..bagi yang menilai sebaliknya..bantah la..jangan la marah org yg tak sependapat dengan korang..xde sape bleh claim judgement dia yg terbaik..masing2 judgement ada kekuatan dan kelemahan..

semoga judgement kita dipandu oleh Allah...
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : plok bantal bucuk

Post by daniel Wed Sep 23, 2009 3:58 am

minyak,gula,, x dpt kontrol ini lagi plak f1.!!
    mengarut garut la gov ni.... duit juta2 tu lg bek wat kempen zero kan kemiskinan ke ape ke....
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Wed Sep 23, 2009 3:51 pm

kn sekarang ni ngh nk basmi miskin x taw ker?? nmpk sgt hanya pndai b'ckp berita semasa pon x taw.. kita patutnya sokong la ni x buat lg dh ckp mcm2.. p duduk negara lain la kalau x nk tunjukkan sokongan.. buka marah cuma nak kasi tau..
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Wed Sep 23, 2009 4:16 pm

p duduk negara lain la kalau x nk tunjukkan sokongan.. buka marah cuma nak kasi tau..
    ni bukan 'marah' ke bro? Laughing

kn sekarang ni ngh nk basmi miskin x taw ker?? nmpk sgt hanya pndai b'ckp berita semasa pon x taw..
    jangan hanya pandai kuarkan statement kat tv/paper je..buat dulu.. Laughing
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Wed Sep 23, 2009 5:25 pm

budak baik wrote:kn sekarang ni ngh nk basmi miskin x taw ker?? nmpk sgt hanya pndai b'ckp berita semasa pon x taw.. kita patutnya sokong la ni x buat lg dh ckp mcm2.. p duduk negara lain la kalau x nk tunjukkan sokongan.. buka marah cuma nak kasi tau..

basmi kemiskinan pale otak.....
    time bulan pose ngan nak raye je br kuar tv nak basmi...menteri2 turun padang la ape la... bulan lain2 mane ade haram!!

np pemerintah bleh bazir kan wang juta2 utk f1...? bukan ke lg bagus sewaktu dulu krisis kat perak wang juta2 digunakan utk bubarkan parlimen perak mengundi balik 1 perak utk kepuasan rakyat perak??

klu kite pikir dr segi teknologi baik x payah... dg ape yg kite ade skunk ni sume da cukup.... yg x cukup ape yg kite makan seharian .... barang suma naik...
    fikirkan la.... dulu beras rege brape... umah dulu rege brape....
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 150

Post by huhu3x Thu Sep 24, 2009 4:14 am

umang aiii. banyak sungguh sarcasm dalam ni. huhuhuhuhu.

menjawab topik, bagi aku tak patut memandangkan ekonomi tengah tak cantik nih. tapi itulah, susah nak puaskan hati semua orang ye tak? tapi kalau iye pun tak puas hati, tak perlu la guna "kepala otak". rasanya ustaz ustaz yang banyak fatwa dalam ni boleh la tegur sikit rakan kita ni ye. tak mau bias bias ok? Very Happy
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Thu Sep 24, 2009 6:24 am

abeh da sound aku mcm aku ni x tawu isu semase... hangin la aku.....
    lantak la....
    ustaz mane yg nak tegur aku tu?brani die ek Twisted Evil
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Fri Sep 25, 2009 7:52 am

daniel wrote:abeh da sound aku mcm aku ni x tawu isu semase... hangin la aku.....
    lantak la....
    ustaz mane yg nak tegur aku tu?brani die ek Twisted Evil

ai terasa ker.... hahaha
    rakyat malaysia ni x pernah bersyukur.. npe kerja ngn kerajaan klu x nk sokong kerajaan..
    kita tgk pelaburan f1 akn memberi manfaat kepada negara.. rakyat je yg x sedar2 asyik pandai menghina jer..
    Basketball
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Fri Sep 25, 2009 5:03 pm

aku makan cili da... pedaaass hehhehe....
    tp memang la..... masalah nye kite masih br lg dlm f1...
    memang la pelaburan makan juta2.... tp klu asik kalah je.... mane pelaburan tu nak dtg... lebeh baik modal nak bina f1 tu... buat sedekah kat fakir miskin ke ape ke.... koz ramai lg yg susah...

KERAJAAN KAYA TAPI RAKYAT MISKIN...... mcm x sesuai je
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Fri Sep 25, 2009 7:23 pm

aku sokong jika duit tu datang dari sponsor syarikat besar macam bank bukan milik kerajaan.. syarikat telco milik org asing tapi jgn plak tm ngan tnb or syarikat besar milik kerajaan dulu kala.
    aku tak sokong jika guna duit duit rakyat termasuk hasil bumi kita.

300 juta setahun. yake aku rasa lebih
    kalau buat rumah utk rakyat sewa beli rm200 sebulan lagi baik dan mempercepatkan pertumbuhan ekonomi jika pernambahan penduduk semakin ramai di sesuatu tempat..pastu keta di kurangkan harga nya utk keta tempatan.makin ramai beli keta tempatan.. ni harga keta tempatan lebih kurang keta import mana org tak sambar keta import..

kalau guna idea bodoh aku ni better 300 juta samada wat rumah utk rakyat
    atau beli keta utk rakyat dan rakyat bayar balik ngan kadar kemampuan mereka tanpa syarat yang ketat macam bank guna pakai.
    dari lebur atas litar.
    ekonomi tempatan kena up dulu negara dah maju.. jgn kata nak masuk f1 nak naik kebulan pun pi lah... rakyat tak heran sgt sebab tak ikat perut ujung bulan dapat hantar anak ke sekolah..
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Sat Sep 26, 2009 12:32 am

mahal tuhhh...
    bek bg aku ckit wat blanje wat pHD...

bior la m'sia nk wat ape pn...
    kite akan taw kesannya nnti...
    tgk la stahun nnti...ape efeknyer...
    kalo xok,msti lingkup...
    kalo ok,msti go on..
    haa....
    PinguSpy
    PinguSpy
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 78

Post by PinguSpy Sat Sep 26, 2009 6:33 am

dah memang betul2 xde paedah nk at cmne ..
    kalau iye ade faedah cam jambatan pulai pinang etc..
    litar F1 okey jek..(kepentingan tarik pelancong)

based on kepentingan...

tp nk pulak create pasukan F1????
    mkn belanja ratus juta?????????????

bole tp ..........

bukan skang...

ekonomi down..
    masalh indo lagi yg tengah angin ngan malaysia..
    slap2 bole perang etc..and etc......

kalau negara kite kaya xper r..

nieh setakat nk dapat "nama"
    walhal org race dekat litar sepang Malaysia pun org dah taw cukup lah,,,
    nk dpt name cmne lagik>>>???

senang cte andaikan...
    negara Papua New Guina ade team F1 camtu lah heher

nk kaji engine??? = lotus/proton

mls nk type nant0k bye
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Sat Sep 26, 2009 9:32 am

Sedekah kat aku RM13 ribu untuk langsaikan hutang PTPTN aku lagi bagus Wink
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

Post by sheikomatic Sat Sep 26, 2009 10:43 am

kenapa tak jadi pulak..news dalam link tu cakap jadi

news tu cakap staff dari asean, bukan dari malaysia je
    nocturnal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 181

Post by nocturnal Sat Sep 26, 2009 12:24 pm

aku cakap...
    kan ke mula2 dia nak team tu 100% malaysia..
    ada paham x incik?
    SoNic_ATi
    SoNic_ATi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : ^GaMe,InTeRnEt^

Post by SoNic_ATi Sat Sep 26, 2009 3:09 pm

bagi aku malaysia nak wat team F1 sndiri adalah bagus.....n aku sokong lngkah kerajaan tu.........malah aku akan sokong team F1 1malysia ni,wlaupn nnti selalu dpt no last.........coz kalau bukan kita nak sokong pasukan negara kita sndiri...siapa yg nk sokong pasukan kita ni nnti.......nak kate membazir bagi aku.......aku rasa x.......coz ini adalah satu pelaburan yg global n mase panjang........cnthnya.....kita dah ada engineer anak tempatan sndiri dlm sauber petronas dulu.....tp dlm bmw sauber aku xtaw plak coz aku dah xmgikuti dah F1 sekarang.....so dgn ada pasukan negara kita sndiri secara automatik ramailah anak2 malaysia akan jd engineer nnti.........satu lg..........apa yang aku nmpk.....bila kita sertai F1...msti bnyk kajian tntg enjin semua tntg kereta ni akan dikaji dan di majukan,jd secara x langsung teknologi enjin keta kita juga akan berkembang dgn sndirinya....tanpa kita perlu meniru atau mgambil teknologi dari luar coz kita dah leh wat sndiri......satu lagi...nama negara kita akan menjadi lebih terkenal di dunia ni.......xlah jd mcm zaman 70an dulu.....org tanye awk duduk mane...kita cakap malysia...org jd pelik....coz xpenah degor nama negara kita....bila kita ckp sebelah singapura baru lah org faham...satu lg pasni sah ramai pelancong asing dtg ke negara kita...........dan bnyk lah duit negara asing masuk ke negara kita....bukan ke tu bagus namany utk ekonomi malaysia.....satu lg...dulu semua org ckp mase Dr Mahathir nak wat jambatan pulau pinang tu satu pembaziran.........tapi sekarang tgk.........sampai dah sendat jambatan tu.....n nak kena wat satu lagi.......apa pun kita harap pasukan F1 kita ini akan kekal lebih lama lg n blh bg saingan pd pasukan2 besar mcm ferari n mclaren nnti...............
    ScareCreW
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 357

Post by ScareCreW Sat Sep 26, 2009 3:38 pm

aku tak sokong F1 1malaysia !

hallo kawan mana ada team F1 1usa, 1japan, 1dubai, 1uk, 1honda, 1bmw, 1france, 1spain, 1whatever ?
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Sat Sep 26, 2009 3:50 pm

kalau nak buat pelaburan jangka panjang banyak lagi cara lain dan bukannya join kelab elit yg guna banyak duit tuh...

tuh petronas dah banyak involve dgn teknologi F1 pesal tak kongsi jer... lagi pon siap ada lotus lagi kombine 2 tuh dah leh cipta teknologi baru utk sebuah keta yg power dah...

nak kaji enjin... enjin tuh org yg buatkan... bukan buat sendirik pon... tuh org2 dari team petronas tuh dah ada yg involve pon terlibat dlm membuat komponen dlm kete f1 tuh... pesal tak mintak kat dia org kalau nak teknologi tuh...

kalau duit tuh guna utk boost ekonomi dulu lagi bagus... dah mantap nti kalau nak join lumba kapal angkasa pon tak sape kesah... sekarang nih ramai lagi kat luar sana tuh masih terkial nak carik sesuap nasik... nih malaysia lah.. bukan amerika... ramai lagi yg tgh carik keje kat luar sana tuh... adakah dgn wujudnya team F1 nih dia org leh pohon keje kat sana... dan berapa ramai lak peluang pekerjaan yg dia org leh offer...

nih yg pg angkasa dulu tuh pon hasilnya tak nampak lagi terutamanya pada rakyat2 biasa nih...

bg aku gov buat semua nih hanya nak nama jer... nak lebih popular...
    prof.wafi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 5

Post by prof.wafi Sat Sep 26, 2009 7:11 pm

bg aku masih awal lagi nk predict..

tapi chedet gtaw kos apa yg Najib buat nih lebih murah berbanding kalau kita stay dengan sauber-petronas. Sebab Sauber kuar dri petronas, yg najib buat team ni.

diorg nk involve ipta/ipts+petronas+bebrpa company utk mntpkn team f1 kita ni.

bg aq kalo petronas lead team f1, insya-Allah kita boleh berjaya. cuma masa yg menentukan. Petronas ni x sama mcm kompeni lain kat msia. org petronas patriotik tinggi. syarikat minyak yg bg gaji plg sikit tapi betul-betul produktif dan nasionalist.

fikir jangka masa panjang..management f1 x sama dgn bola sbb yg kt atas tu pro.

kesimpulannya, aq sokong program f1 ini selagi dikawal selia oleh orang yang sedia ada ini sebab aq tahu diorang ni x main duit mcm yg lain.
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Sat Sep 26, 2009 8:06 pm

sheikomatic wrote:

Kalau cakap masuk F1 sebab nak teknologi, baik proton pegi belajar dengan petronas
    petronas nak joint venture buat enjin dulu proton taknak pulak
    last2 buat CamPro je
    Petronas dah keluarkan Petronas E01
    Efficiency?? 107.8%

The Petronas E01 engine

Memang rugi proton tak joint develop E01, dah banyak dapat teknologi tu kalau nak dibandingkan dengan buat 1 team F1

dia org tak jual ker enjin nih... patut org leh tempah kalau nak enjin nih..

sayang tuh tak digunakan... cuma jadik bahan pameran jer...

hahaha.. btw.. dia org dah pegang lotus berapa lama tak guna pon teknologi tuh utk buat enjin.. inikan pulak nak join petronas buat enjin... lagi lah... berangan jer lebih... last2 sekarang balik semula ke mitsubishi... hahahaha...

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Apr 28, 2024 12:15 pm