Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Miss U.A
ptit
farhan91
aura
Hellghast
AhmadFamir
Manz
prof.wafi
SoNic_ATi
nocturnal
kindaichi_hajime
ayoi
huhu3x
daniel
PinguSpy
ScareCreW
ahaksz28
budak baik
arifthegamer
khairul anwar
Setsuna F. Seiei
neology
fadi
the_ultimatez_najman
darkpink
Jedi
nie feng
MalaYneuMaya
piziey
LanoG
mizinaka
sheikomatic
mitutoyo
nelza
loy_azloy
teri-chan
koboi_tua
hampeh
Eman Leto
Gunso
44 posters

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Poll

Pasukan F1-1Malaysia

[ 27 ]
    Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 5 Bar_left47%Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 5 Bar_right [47%] 
    [ 30 ]
    Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 5 Bar_left53%Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 5 Bar_right [53%] 

Total Votes: 57
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 5 Empty Re: Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Post by budak baik Tue Sep 29, 2009 1:15 pm

sokong la kerajaan kalau nak idup senang.. x sokong macam mana nk dapat pembelaan.. kenapa ramai rakyat disetengah2 negeri cari kerja tempat org?? macam mana lak cara pemerintahan negeri tersebut? kalau x de kabel pon ley dpt la dgn syarat akademik kena r mantop.. akademik hampeh r tu sebab tu xdpt2 kije jgn salahkan kerajaan plak.. RMK pun da byk sekarang.. sejak pemrintahan baru ni byk peningkatan.. aku amat berterima kasih dan bersyukur walaupun aku ngh study lg yuran pun kerjaan support student hanya bayar sikit..

back to the topik..
    kita lihat n see je r mcm mana boleh maju ke x.. byk manfaatnya wat bnda ni kita memang x nmpk tp ada la.. yang kita kije tu dpt gaji tu duit tu dr spe? ko g kije guna jalan raya kn? kalau x de jalan raya mcm dulu ko nk naik bot p kije? fikir la baik2 jgn hanya pandai bercakap cuba try kalau error x pndai r tu..
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 5 Empty Re: Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Post by budak baik Tue Sep 29, 2009 1:27 pm

LanoG wrote:Bukan dah ada ker allocation utuk bantu orang2 miskin nie... dah ada budget untuk tingkatkan taraf hidup dan sebagainya, dah ada dana untuk bantu golongan kurang berkemampuan. Kalau sampai bila2 kita pikir nak bantu golongan2 yang taknak bantu diri sendiri nie... sampai bila2 pun takkan cukup duit bantuan untuk diorang. Aku percaya yang projek nie memang dah ada allocation sendiri selain dari sumbangan syarikat2 swasta lain yang terlibat.

Sampai bila kita dengan mentaliti kerje dengan kerajaan dah cukup dan selamat. Kalau ikutkan negara2 lain seluruh dunia nie.. Malaysia antara paling mudah untuk melakukan bisness dengan kestabilan ekonomi dan sokongan kerajaan sendiri. Jadi, elok ler yang suka nak memilih kerja tu start amik peluang nie...

hidup susah tp x nk kerja susah r hidup x kn nk dpt duit senang2 jer goyang kaki..
    so, sekarang ni kerjaan bykkan peluang pekerjaan di kampung2 antaranya bidang pertanian, perikanan dn sebagainya dan kerjaan akn membantu memasarkan hasil2 tu.. cuma rakyat jer yang x nk kerja, alsan kerja xde standart kije, gaji murah, tanam sayur, jual ikan. pastu p negeri org buat kacau..ada ppuan melayu nk jd pembantu rumah?ada pun sikit.. last2 majikan crik indo kije ngn dorg ble indo tu wat kes rakyat marah lak. kenapa rakyat malysia sendiri x nk kerja sebagai pembantu rumah? ini kerana rakyat terlalu memilih kerja nk kerja yg gaji besr terus. kesimpulannya bersyukur la ngn pe yg de n jgn terlalu memilih..
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Tue Sep 29, 2009 2:59 pm

bincang ikut topic bukan cerita pasal topic lain.

kalau sesapa memerintah dah wajip kena kemudahan asas utk rakyat.
    ditekankan kat sini f1 patut ke tak patut.. sila bagi pendapat yang berkenaan sahaja.

kalau nak ikutkan aku pun amat berterima kasih ngan kerajaan sekarang yang tak pernah lupa bagi kemudahan pada rakyat.
    itupun tekanan dari rakyat...kalau amik sikap tak kisah..kerajaan mana nak buat itu ini.. jadi kita antara forumer ni berkongsi lah pendapat sesebuah tajuk forum. kalau cerita luar tajuk.. nanti org pk berbangkit lah... tak de isi.. cepat melatah lah... so sekali lagi apa-apa pendapat mintalah kena pada tajuknya.

contoh tetiba kuar tajuk patut jambatan di bina antara semenanjung timur ngan barat..
    takkan kuar tax highway litar putrajaya dan etc... lagi.
    fadi
    fadi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Main game ngan layan forum

Post by fadi Tue Sep 29, 2009 3:06 pm

daniel wrote:
    ape ko egt... pakai spa bleh trus dpt je ke? ko try la... makcik aku tggu 2 taun br dpt keje kerajaan... member aku setahun tu pun pakai org dlm..klu x lg lame....
    ko xpenah idup susah...memang x tawu ape2..
    ko CAKAP LG X PAKAI OTAK.... aku bayar cukai tanah umah so ape masalah...?
    sepang tu memang ade collection keuntungan.... tp dulu kite ade batu tiga shah alam... knp mesti dirobohkan? knp x gune je litar batu tiga...klu die versi lama knp x dinaiktarafkan?ko ckp pasal peluang pekejaan... ko try la minta tgk.... kat sepang tu...
    ko pikir la kemana pekeje2 batu tiga dulu..? dorang vss ke atau ape...
    memang la dpt pampasan.klu dpt... tp utk long term dr segi kehidupan?
    menyusahkan dorang lg adela nak apply keje lain....member aku last2 meniaga je... xkan dok sini kene g sepang keje...lg mcm kat subang airport... ko tanye mane pekeje2 die dulu...
    aku dulu nk cr keje pun payah....
    aleh2 dpt keje sebaris ngan bngla kat pos opis gaji satu ari 2ohengget...
    tp aku x kesah tu sume... aku org susah...
    time tu aku umo 16taun
    aku keje sambil blja... abeh gak aku skola...
    ko ade merasa tu suma?

aku bukan x sokong kerajaan...ade yg aku x sokong dan ade gak aku sokong....

bro x semua litar sesuai tuk F1....
    kebanyakkan litar F1 panjang dia melebihi 4.5km...
    kalau mcm litar batu tiga 2 kalau dinaik taraf belum tentu lg FIA nk lulus kn.... Crying or Very sad
    sedangkan litar silverstone yg dah menganjurkan lebih 40 perlumbaan F1 dan antara litar terbaik pn digugurkan tahun depan...
    sebab 2 kerajaan buat litar sepang yg kita sendiri sedia maklum antara litar sepang antara litar terbaik dalam F1..... Cool
    cuba jenguk kat sini.....http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_circuits
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : plok bantal bucuk

Post by daniel Wed Sep 30, 2009 12:05 am

aku mula2 elok je berforum... sampai la yg ckp aku xde otak la ape la.... x tawu isu semsa la... hangin le aku.....
    aku ckp x patut bukan nak timbul kan provokasi atau ape... aku ckp ngan sebab2 die knp x patut....da ckp macam2 hangin la aku...
    maybe korunk salah fahaman ..atau maybe aku terangkan dgn salah... sowy ek....
    tp kite jgn asik pikir kemajuan dr segi teknologi je... kemajuan sampai mane pun tiada kesudahan teknologi makin canggih...
    rakyat makin banyak yg susah.... klu korunk tgk banayk lg negara2 yg maju...x sebok2 pun nak ade f1 sendri... bela naseb rakyat lg ade la...
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Wed Sep 30, 2009 12:14 am

aku bukan emo bro.... sowwy.....klu over...
    biase la kadang2 terlepas ckp sowwy
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Gaming

Post by ahaksz28 Wed Sep 30, 2009 1:30 am

bagus lah macam tu..mari kita berdiskusi secara berhemah.. Smile

p/s: double post pun kena jaga.. Razz
    Hellghast
    Hellghast
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : cari duit nak kawin/termenung

Post by Hellghast Wed Sep 30, 2009 10:45 am

aku rasa korang kutuk2 dan kritik takde gune,yang penting kita tgk dulu mcmana kesannya,ape perkembangannya,ape positifnye,ape negatifnya,benda belum jalan tapi korang dah bising2 takde gunanye,lagi satu aku tanya sape yang dapat jawab,yang bayar tajaan ni kerajaan atau syarikat2 swasta.kalau kerajaan mmglah agak kurang setuju,namun kalau syarikat swasta yang taja well aku rasa ape nak dirisaukan?
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Post by ahaksz28 Wed Sep 30, 2009 11:12 am

yup..itu yang aku tanya dan sampai sekarang ni tiada pula yang menjawabnya..aku nak tahu apa role kerajaan sebenarnya dalam team F1 ni?
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Wed Sep 30, 2009 1:17 pm

role yg baru sekarang nih tak tau lah... gov asik tukar pendirian jer...

kalau dulu nak masuk F1 nih pasal nak up kan proton dan boost industri perlancongan...

kalau masa mula2 dia org kuar tv hari tuh mcm gov yg jadik ketuanya...

la ni pulak dah ubah... kalau masa memula buat surprise hari tuh kata nak 100% rakyat m'sia dlm team nih...

sekarang nih sudah tukar pula kepada rakyat rantau asean dlm team nih...

driver pon katanya nak ambik org luar...

ini projek berbilion2 ringgit oi... takkan nak buat try n error... dah tuh takde pendirian yg tetap...

mcm kelam kabut jer tergesa2 janji taun depan turun track...

pastuh sekarang nih senyap lagi dah... pastuh krg tukar lagi requirement...

aku pon sama kalau yg involve tuh kompeni swasta pedulik hapa aku...

kalau libatkan duit rakyat mmg aku tak setuju...
    Setsuna F. Seiei
    Setsuna F. Seiei
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Setsuna F. Seiei Wed Sep 30, 2009 9:41 pm

entah aper citer la plak tentang wind tunnel sauber petronas dulu
    invest banyak gile ... last skali abuk pun takdak . Team dah tukar owner.
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Thu Oct 01, 2009 12:13 am

contoh da ade.... huhuhu
    aura
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 14

Post by aura Thu Oct 01, 2009 1:28 am

Setsuna F. Seiei wrote:entah aper citer la plak tentang wind tunnel sauber petronas dulu
    invest banyak gile ... last skali abuk pun takdak . Team dah tukar owner.

Habuk ader cuma masuk angin keluar asap je la hehehehe lol!
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 430
    Job/hobbies : MemBZ kn diri

Post by mitutoyo Thu Oct 01, 2009 3:31 am

dnail2.,.,avatar gerun,penuh emosi,ilmiah la abang!,saya pun bayar cukai walai makan Mcd@fastfood yg lain.kira cukai jg la tu walai sekali makan rm0.61 sen.

TAK PATUT!no,say no to Malaysia F1 Team
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Thu Oct 01, 2009 11:04 am

Aku dengar yang mengurus 1MF1 ni boss Air Asia, betul ke?
    Hellghast
    Hellghast
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Hellghast Thu Oct 01, 2009 11:19 am

say yes if penaja dia bukan kerajaan...!!!
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Thu Oct 01, 2009 11:41 am

Kerja yang ditawarkan hanya lebih kurang 250 jawatan tetapi yang memohon lebih dari 6000 orang di Malaysia.
    Hellghast
    Hellghast
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Hellghast Thu Oct 01, 2009 12:42 pm

aku rasa yang mengeluarkan perbelanjaan bukan kerajaan,ianya ditaja oleh sykt swasta so aku rasa kenapa mereka yang lain ni tak setuju?aku cukup setuju apa yang kerajaan usulkan...
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Thu Oct 01, 2009 2:11 pm

koboi_tua wrote:Aku dengar yang mengurus 1MF1 ni boss Air Asia, betul ke?

yg nih tak tau lagi pasal aku ada terbaca kat mana sumber yg tak sahih lagi... yg dia hanya akan taja F1 nih sampai 4 kali race jer... so kalau sapa ada info pasal nih...
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Post by ahaksz28 Thu Oct 01, 2009 5:56 pm

Q: You've said that you will run the team for the first few months but then hand it over to an experienced team principal. Do you have somebody in mind?
    TF: No, not yet. I said that I will establish the framework, the brand, make sure that we deliver what we said that we would deliver, but in the long run it has to be managed by a fulltime professional - my job is to run Air Asia. I am not here for the glamorous part. I want to show that my country can do it and that my people can do it. We have that gap between now and Bahrain that I will oversee, and I am very proud of what we have already achieved in four months. Give us another four months and eventually we will find someone fit to take over from me.
    Source

Though the team will initially be UK based, the long-term plan is to move to purpose-built headquarters at Kuala Lumpur’s Sepang International Circuit, host of the Malaysian Grand Prix, and Fernandes hopes to hand over the operational reins to a more experienced team principal - ideally Malaysian - once he's laid the groundwork.

"I am going to get it (the team) to a stage and then someone can do it full time, properly,” he added. "I just want to make sure that we (Lotus) have the right direction, the right imaging and the right future, the right strategic plan and marketing. Maybe I'll enjoy being the team principal for a couple of races and I think then we'd move it on to someone else."
    Source
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Fri Oct 02, 2009 11:39 pm

T: Anda telah mengatakan bahawa anda akan menjalankan pasukan untuk beberapa bulan pertama tapi kemudian tangan itu kepada pasukan yang berpengalaman kepala sekolah. Adakah anda mempunyai seseorang dalam fikiran?
    BS: Tidak, belum. Saya berkata bahawa saya akan menubuhkan kerangka, cap, pastikan bahawa kita memberikan apa yang kami katakan bahawa kami akan memberikan, tetapi dalam jangka panjang itu harus dikendalikan oleh seorang profesional fulltime - pekerjaan saya adalah dengan menjalankan Air Asia. Saya di sini bukan untuk bahagian glamor. Saya ingin menunjukkan bahawa negara saya boleh melakukannya dan bahawa orang-orang saya boleh melakukannya. Kami mempunyai jurang antara sekarang dan Bahrain bahawa saya akan mengawasi, dan saya sangat bangga dengan apa yang telah kita capai dalam empat bulan. Beri kami empat bulan lagi dan akhirnya kita akan menemukan seseorang yang berpadanan untuk mengambil alih daripada saya.

Meskipun awalnya pasukan akan menjadi berasaskan Inggeris, dengan rancangan jangka panjang ialah untuk pindah ke markas tujuan-dibina di Kuala Lumpur Litar Antarabangsa Sepang, tuan rumah Grand Prix Malaysia, dan Fernandes berharap untuk menyerahkan kawalan operasi kepada pasukan yang lebih berpengalaman utama - idealnya Malaysia - sekali dia meletakkan landasan.

"Saya akan mendapatkannya (pasukan) ke panggung dan kemudian seseorang boleh melakukannya penuh masa, dengan benar," tambahnya. "Aku hanya ingin memastikan bahawa kami (Lotus) mempunyai arah yang benar, hak pencitraan dan masa depan yang tepat, rancangan strategik yang tepat dan pemasaran. Mungkin aku akan menikmati menjadi tim utama selama beberapa ras dan saya pikir kemudian kami akan memindahkannya kepada orang lain. "
    farhan91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

Post by farhan91 Mon Oct 05, 2009 1:17 pm

sebernanye f1 tean nie nak promote malaysia dekat dunia
    ok dulu kite nak bukak sepang international circuit banyak jee orang condemn
    then bile dah buat
    huh tgk ar e'week ade event kete
    dulu pun ckp membazir
    the bile ade f1 ramai jee yang pg tengok
    then dulu time nak buat putrajaya, banyak jugak orang condemn
    then bile dah siap
    tgk sendiri laa kan
    same jugak dengan f1 team nie
    memang mahal
    tapi tengok laa nanti future
    f1 its not necessary untuk orang kaye jee
    memang banyak org kaye involve
    tapi orang biase pun boleh
    f1 start dari go kart
    then die develop pegi dekat f1
    nie sume sponsor
    bukan kite bayar sume.
    ok mcm nie ek
    anda main go kart
    masuk race sume
    than nanti, petronas akan scout anda untuk f1
    dan akan sponsor anda
    anda akan pergi oversea and so on under petronas endurance
    so tak semestinye orang kaye jee boleh masuk
    sume orang boleh masuk
    f1 team nie boleh promote negare kite sendiri
    daripada duit kite membazir tolong indo, better abeskan untuk negara sendiri kan
    tolong indo pun tak ade faedah
    nie just opinion saye je laa
    huhu
    jangan marah plak
    think positive jee
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

Post by sheikomatic Mon Oct 05, 2009 2:39 pm

The Litespeed name first cropped up on this site when it was revealed that they submitted an F1 team entry application under the name Lotus, which sparked some controversy later as Lotus released a statement that they had nothing to do with this “Lotus” team and are not very happy with their name being used like that.

Of course later this has all been “settled” as Proton has agreed to license the Lotus name to the Litespeed F1 team, which is one and the same as Lotus F1 Team and the 1Malaysia F1 Team that keeps getting mentioned in the local media.

Kronologi team 1MF1T macam ni

Litespeed submit borang nak masuk F1 guna nama Lotus Team..Then Lotus kata Lotus Team tu takde kena mengena dengan Lotus, dan Lotus tak gembira namanya digunakan

So Proton selesaikan masalah tu dengan cara mudah dengan melesenkan nama Lotus kepada Litespeed F1 Team
    Then buat press release cakap Proton masuk F1

So persoalannya:
    -adakah team 1MF1T ditubuhkan secara tidak sengaja??
    -adakah airasia, anak arwah SM Nasimudin, dan tune air membazirkan wang dengan merealisasikan impian Litespeed dan Mike Gascoyne untuk masuk F1??
    Hellghast
    Hellghast
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Hellghast Mon Oct 05, 2009 3:34 pm

bagi aku ini bukan pembaziran,setiap bisnes memerlukan modal.come on la,mereka ni kepala bisnes mereka mesti tau dan fikir sebelum buat keputusan...memang setiap keputusan ada risikonya,namun itu dah jadi asam garam dalam perkara ini...
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Mon Oct 05, 2009 6:24 pm

bisnes mmg perlukan modal..tapi modal sape?kalo gune modal swasta..no prob..teruskan..kalo gune modal rakyat..then, ape jaminan yg semua rakyat akan dapat sbg pulangan?adakah ada rakyat akan minum air longkang lg?adakah semua rakyat akan dapat bekalan air bersih?adakah semua rakyat akan dapat bekalan elektrik?

sepang international circuit dah buat lama dh..everyday ada event kt situ (ada orang ckp la..entah btol entah tidak)..tapi ade lg rakyat minum air longkang, tak dapat air bersih, tiada bekalan elektrik..tiada jalan berturap..

mungkin 'kemegahan' tu sudah mengenyangkan perut rakyat dan memudahkan hidup rakyat..kalau macam tu, aku sokong la F1 ni..110%..lagipun untuk kebaikan jangka panjang kn?rakyat lapar kejap je..dh berjaya nanti..rakyat kenyang la..apalah ertinya 'lapar' sekejap untuk 'kenyang' berpanjangan...think positive! cheers

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Apr 28, 2024 3:26 am