Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Miss U.A
ptit
farhan91
aura
Hellghast
AhmadFamir
Manz
prof.wafi
SoNic_ATi
nocturnal
kindaichi_hajime
ayoi
huhu3x
daniel
PinguSpy
ScareCreW
ahaksz28
budak baik
arifthegamer
khairul anwar
Setsuna F. Seiei
neology
fadi
the_ultimatez_najman
darkpink
Jedi
nie feng
MalaYneuMaya
piziey
LanoG
mizinaka
sheikomatic
mitutoyo
nelza
loy_azloy
teri-chan
koboi_tua
hampeh
Eman Leto
Gunso
44 posters

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Poll

Pasukan F1-1Malaysia

[ 27 ]
    Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 7 Bar_left47%Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 7 Bar_right [47%] 
    [ 30 ]
    Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 7 Bar_left53%Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 7 Bar_right [53%] 

Total Votes: 57
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 7 Empty Re: Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Post by loy_azloy Tue Oct 20, 2009 4:58 pm

daniel wrote:

maleh aku nak ckp lg..... ko pikir la.... knp org jd merompak?meragut? knp org jd merogol?
    adakah kerana kesempitan hidup semata2?owh baru aku faham,anda cuba melabelkan bahawa mereka yang tertindas dan miskin serta kesempitan hidup adalah peragut,perompak dan perogol?sampai begitu sekali tanggapan anda?
    maka mereka yang hidup susah ni jahatlah ye?setahu aku mereka yang hidup susah ni la yang lebih bersyukur dan lebih mulia.
    Cuba anda fikir kita dalam Islam dah diajar perkara2 yang dilarang.kalau buat juga maka itu adalah dari sikap mereka sendiri...aku pun tgh fikir skrg ni,kenapa korang keras kepala sangat?kita skrg cerita pasal topik F1,yang korang masih nak menyimpang ni kenapa?sikit2 nak cari kesalahan kerajaan.kenapalah korang semua tak berusaha cari duit,majukan diri sendiri.ini tidak asik mencari kesalahan orang lain.sehinggakan banyak yang nampak gajah diseberang....yang depan mata?hmm apa kata encik daniel fikir2kan sendiri...

P.S adalah lebih baik menyimpan keburukan sahabat daripada kita menyebarkannya...
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut... - Page 7 Empty Re: Pasukan F1 1malaysia... patut ker tak patut...

Post by loy_azloy Tue Oct 20, 2009 5:11 pm

daniel wrote:

maleh aku nak ckp lg..... ko pikir la.... knp org jd merompak?meragut? knp org jd merogol?
    dan mcm2 me lg la... pikir dlm2....fikir ade ka dorang suke2 merompak? meragut? sume tu....adekah org kaya nak merompak ? dah tentu la org miskin....
    merogol maybe len cite... same ade tensen atau kepuasan diri nafsu hyper la katakan heheheh
    aik?merogol dah lain cerita pulak dah...cubalah cakap jangan pusing2,ni nak bikin pembaca lain pening,kejap kata itu kejap kata ini...

berkatalah yang benar dan jangan mencipta sesuatu agar nampak benar utk kepentingan diri sendiri...
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Tue Oct 20, 2009 8:22 pm

loy_azloy wrote:

sehinggakan banyak yang nampak gajah diseberang....yang depan mata?hmm apa kata encik daniel fikir2kan sendiri...

P.S adalah lebih baik menyimpan keburukan sahabat daripada kita menyebarkannya...

silap laa.. bukan gajah yg kat seberang...

yg sebetulnya...

nyamuk kat seberang nampak... gajah kat depan mata tak nampak... elephant

back to topic please~~~
    mitutoyo
    mitutoyo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 430
    Job/hobbies : MemBZ kn diri

Post by mitutoyo Wed Oct 21, 2009 3:09 am

Aku mmg fikir future,aku tetap dgn pendirian tidak bersetuju.Atas alasan spt berikut :
    1) Teknologi yg ada pun kita tidak guna dgn maksimum ( Proton & Lotus )
    2) Kos terlalu tinggi utk joint F1 Team
    3) Pelaburan yg ada nh walau dibiyai oleh swasta,tetap jg menggunakan sumber hasil rakyat.
    4) Situasi ekonomi yg baru hendak pulih,lebih baik suntik dalam kewangan supaya aliran tunai kita kukuh.
    5) Banyak lagi kes-kes kemiskinan tegar tinggi ( Pelbagai saluran & idea,xjalan sebab tidak sampai sepenuhnya)Toyota,GM,dan sebagainya tergugat,kita nh berani pulak nk menonjol,jgn silap langkah lagi ya!
    6) Asas2 automotif pun org kita masih merangkak,back to the root k,bina asas dulu,jgn terus buat bumbung,kang nk sangkut kat mana xada tiang.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Wed Oct 21, 2009 9:39 am

tapi mungkin selepas ini mereka akan lebih peka...iyelah selepas dikritik dan difikirkan harap2 apa yang dijalankan boleh diaplikasikan kepada automotif negara...insyaAllah...
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Wed Oct 21, 2009 9:40 am

Gunso wrote:
    loy_azloy wrote:

sehinggakan banyak yang nampak gajah diseberang....yang depan mata?hmm apa kata encik daniel fikir2kan sendiri...

silap laa.. bukan gajah yg kat seberang...

yg sebetulnya...

nyamuk kat seberang nampak... gajah kat depan mata tak nampak... elephant

back to topic please~~~
    owh aku salah.time kasih memperbetulkan...
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Wed Oct 21, 2009 10:56 am

sekarang baru nampak dah banyak rakyat dapat pembelaan.. golongan miskin dah dpt beras murah.. bekalan air bersih pun sedang dijalankan.. cuma sesetengah2 la mungkin x dapat lg, sedang dilaksanakan.. mulai 16.9.2010 kita dah dpt cuti umum tanda peringatan 1 malaysia.. bg yang x sokong gagasan 1 malaysia jgn cuti plak dan yg x sokong 1malaysia f1 team jgn pandai2 cuti ye kije r..
    hahahahah
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : plok bantal bucuk

Post by daniel Wed Oct 21, 2009 8:08 pm

bukan mcm tu maksud aku azloy...aku x kata org miskin tu jahat..! len kali paham kan ayat dulu bro.... maybe ko x nampak lg org2 yg susah tp bekeje lg hidup semata2 bayo utang... dan dorang dr golongan family susah.... gaji cukup2 makan...bayo utang, kete kene tarik... pinjam along.... bile bab pinjam along la parah..... abeh mane lg nak dtg duit...? dorang ni nekad la merompak ape sume tu....nak bg anak bini mkn.... kitekan manusia walocamne pon hidup harus diteruskan.....klu nak usaha mcm mane pun takat tu jugak x de prubahan....walopon usaha gile2... ade segelintir org mcm ni....
    maybe ko x penah lepak ngan org2 mcm ni kot? aku keje dr umo 15 taun lg... jd aku mengerti....

hah bdak bek plak... tu la yg aku ckp.... memang la rakyat dpt pembelaan dr kerajaan.... aku sokong ape yg kerajaan sedang wat... yg aku bangkang2 dulu klu kerajaan pakai duitnye....klu ko nak politik sgt masuk la topix.net...
    tp ape yg aku ckp... x masuk hal politik !!cume mahu naseb rakyat terbela aje... tu je....

cite balik bab f1... klu pakai duit swasta lantak dorang la nak wat pe pun... klu kerajaan aku bangkang...pasal ramai lg naseb rakyat x terbela...aku x masuk hal politik!! wahai en.azloy....
    yg aku kata fikir2kan la... klo kerajaan pakai duitnye.... dorang2 org atsan yg tebabit wang keje utk mereka.... tp kite keje utk wang....ibarat wang rakyat bg kat dorang wat sesuke ati dorang je nak gune ntuk ape....... kite keje gile2 sampai tahap gaban nak bayo cukai bil ape sume tp dorang senang2 perabihkan....... fikir la.....faham kan ye... en.azloy....
    tp f1 pakai duit swasta... kompeni yg gerakkan adalah kompeni swasta... kerajaan hanya menyokong saje... jd lantak la duit swasta kan!
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Wed Oct 21, 2009 10:37 pm

Kena cari translator untuk pahamkan post ko ni Daniel ... lol . Aku pun tak setuju gak kalau pakai duit kerajaan( atau duit rakyat...mana tau ada pulak orang tak suka perkataan "duit kerajaan" tu ) . Ni pasal swasta nak tanggung ok la kot , jangan syarikat swasta yang support benda ni gi bebankan pengguna dia dah la .

Dari kerajaan support team f1 baik dia beli helikopter baru untuk tentera Very Happy
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Wed Oct 21, 2009 11:43 pm

beli helikopter baru tp x pakai x guna gak..

hemmmmmmmmmmmmmmm
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Thu Oct 22, 2009 12:04 am

hampeh wrote:Kena cari translator untuk pahamkan post ko ni Daniel ... lol . Aku pun tak setuju gak kalau pakai duit kerajaan( atau duit rakyat...mana tau ada pulak orang tak suka perkataan "duit kerajaan" tu ) . Ni pasal swasta nak tanggung ok la kot , jangan syarikat swasta yang support benda ni gi bebankan pengguna dia dah la .

Dari kerajaan support team f1 baik dia beli helikopter baru untuk tentera Very Happy

aku da agak da mesti ade yg x paham maksud aku... hehehhe... x paham xpela... klu mane yg senang ati paham kan la ek? hehhehe
    aku sokong ko hampeh.... bek bli peralatan ketenteraan ..... helikopter br... yg bleh ganti nuri.... helikopter nuri da setengah abad da....
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

Post by sheikomatic Thu Oct 22, 2009 1:28 am

Better improve our Klang Valley transport network laa..

No news by the goverment about the proposed Kota Damansara-Cheras MRT line..

And also KTM needs 92 new EMU
    Last time heard KTM bought 3 used DMU from Spain, but for KTM Intercity,
    also still no news for KTM Komuter.
    Pity those commuters, only have 20 operable EMU instead of 112 needed EMU to be efficient.
    Total allocation needed for Klang Valley itself is RM35billion

According to the news, 1Malaysia F1 team is fully sponsored by private company and individuals.
    So just let them be, just see the outcome..

If competitive, support la.. If not, the team along with the driver better go dai..
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Thu Oct 22, 2009 12:09 pm

daniel wrote:
    hampeh wrote:Kena cari translator untuk pahamkan post ko ni Daniel ... lol . Aku pun tak setuju gak kalau pakai duit kerajaan( atau duit rakyat...mana tau ada pulak orang tak suka perkataan "duit kerajaan" tu ) . Ni pasal swasta nak tanggung ok la kot , jangan syarikat swasta yang support benda ni gi bebankan pengguna dia dah la .

aku da agak da mesti ade yg x paham maksud aku... hehehhe... x paham xpela... klu mane yg senang ati paham kan la ek? hehhehe
    aku sokong ko hampeh.... bek bli peralatan ketenteraan ..... helikopter br... yg bleh ganti nuri.... helikopter nuri da setengah abad da....
    tapi masa kerajaan kita nak beli helikopter baru ade juga suara2 sumbang kata membazir kuar duit berjuta semata2 nak beli helikopter.
    balik kepada topik,aku punya pendirian mudah :

tak setuju kalau guna wang rakyat
    setuju kalau guna wang drpd penaja syrkt swasta
    sokong kalau ada kebaikan untuk indutri automotif
    aku takkan kata lantak la walaupun bukan guna wang rakyat, kerana ianya menunjukkan kita ni mcm bukan org Malaysia.
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Post by hampeh Thu Oct 22, 2009 1:40 pm

budak baik wrote:beli helikopter baru tp x pakai x guna gak..

hemmmmmmmmmmmmmmm

Apsal pulak tak pakai, nuri tu tiap hari ade je kerja , mengangkut supply untuk kem tentera la , nak train pilot baru la dan lain2 . Ada helikopter baru boleh jadikan semua nuri tu untuk training pilot baru

daniel wrote:
    aku da agak da mesti ade yg x paham maksud aku... hehehhe.

hehe aku paham apa yang ko nak sampaikan dalam post ko tu , tapi aku cuma tak paham perkataan2 dalam ayat ko tu ,lama jugak la aku cuba baca. Apa kata lain kali tu kalau nak post luahan hati tu tulisan tu biar betul Smile Senang lagi untuk kita sesama memahami .

sheikomatic wrote:Better improve our Klang Valley transport network laa..
    ....Total allocation needed for Klang Valley itself is RM35billion..
    Apa yang best sangat nak pentingkan klang valley ntahla Rolling Eyes Banyak lagi tempat2 yang boleh "upgrade" dari klang valley .
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Thu Oct 22, 2009 1:45 pm

sheikomatic wrote:Better improve our Klang Valley transport network laa..
    ....Total allocation needed for Klang Valley itself is RM35billion..
    Apa yang best sangat nak pentingkan klang valley ntahla Rolling Eyes Banyak lagi tempat2 yang boleh "upgrade" dari klang valley .[/quote]

tempat dia berasmaradana kot..
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Thu Oct 22, 2009 1:54 pm

baik improve jalan2 dan tempat2 yang takde sumber air bersih dan elektrik kat kampung2 dan pendalaman...cuba sesape boleh terangkan ape yg takde kat klang valley tu?aku serius nak tau...
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Post by hampeh Thu Oct 22, 2009 2:04 pm

Tapi aku pun sama la macam azloy dan orang2 yang mungkin membaca tapi tak reply yang rasa pelik , asal nak upgrade infrastruktur je mesti nama klang valley disebut2(selalu dalam surat khabar pun camni) macam takda tempat lain dah kat malaysia ni nak kena upgrade infrastruktur . Dengki jugak la pasal tempat aku tak disebut Very Happy hehehe
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

Post by sheikomatic Thu Oct 22, 2009 3:21 pm

hampeh wrote:Apa yang best sangat nak pentingkan klang valley ntahla Rolling Eyes Banyak lagi tempat2 yang boleh "upgrade" dari klang valley .

budak baik wrote:Apa yang best sangat nak pentingkan klang valley ntahla Rolling Eyes Banyak lagi tempat2 yang boleh "upgrade" dari klang valley

tempat dia berasmaradana kot..

loy_azloy wrote:baik improve jalan2 dan tempat2 yang takde sumber air bersih dan elektrik kat kampung2 dan pendalaman...cuba sesape boleh terangkan ape yg takde kat klang valley tu?aku serius nak tau...

hampeh wrote:Tapi aku pun sama la macam azloy dan orang2 yang mungkin membaca tapi tak reply yang rasa pelik , asal nak upgrade infrastruktur je mesti nama klang valley disebut2(selalu dalam surat khabar pun camni) macam takda tempat lain dah kat malaysia ni nak kena upgrade infrastruktur . Dengki jugak la pasal tempat aku tak disebut Very Happy hehehe

Dont simply accuse if you didnt know 'nothing'
    Not only Klang Valley needs government funding, Klang Valley is just an example. Better stick to the topic rather than embarassing yourself later
    Either you didnt read suratkhabar, oh no its like this.
    "Okeh boy, come to papa, open your mouth wide2 ar, as you are still a child, you still need to be spoonfed"

KTM Komuter needs 112 three-car electric multiple units(EMU) to be efficient, instead of currently 20 operable EMU..
    The company currently has 66 EMUs bought in 1996, which 16 are beyond repairs either because they have aged or were involved in accidents.
    20 EMUs had been in operation with 5 EMUs will be ready mid-2010
    KTM Komuter needs 112 EMUs to be efficient with 10-minutes interval, instead of currently 20 EMUs

Recent updates, KTM plans to buy 4 USED train from Spain, each cost RM7m, totaling RM28m

In 1996 bought 66 EMUs, but now 2009 left with only 20 operable EMUs???
    KTM clearly having lack of operable trains in service.
    It needs 92 more EMUs, costing RM1.7b total..

Not to say about Kelana Jaya line extension to Putra Heights via Subang Jaya,
    and also Ampang line extension to Putra Heights via Puchong. Both projects account RM7b.
    Still no news about the proposed Kota Damansara-Cheras MRT line..
    This require another 'lowly' RM25b, though the cost is estimated to be higher.

Even the Klang Valley had lousy transport network, different rail gauge leading to use of different rolling stock and poor integration between lines
    Kelana Jaya in the first place should be MRT instead of LRT. KL transport network is a failure
    And not to mention about goverment RM1.14b loss in the Ipoh-Rawang electrified double tracking contract as the project is poorly managed.
    daniel
    daniel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by daniel Thu Oct 22, 2009 3:28 pm

ala lemo btul nak baca omputeh ni....
    aku sokong ngan azloy ngan hampeh....
    asik2 klang valley.... xde tmpt lain ke?
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Gaming

Post by ahaksz28 Thu Oct 22, 2009 3:48 pm

dah lari topik dah ni aku rasa..aku rasa topik ni tak pergi mana pun..masing2 dah berhujah..pusing2 pun dekat kemiskinan dan kerajaan..
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Post by hampeh Thu Oct 22, 2009 3:55 pm

aiseh jangan la marah,sebut sikit pasal klang valley pun xleh ... cheers .Sebagai penduduk kawasan lain terasa sedih jugak tak jadi contoh keperluan untuk infrastructure upgrades nih Sad
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Thu Oct 22, 2009 4:12 pm

namun apakata anda bandingkan klang valley dgn penduduk sabah dan sarawak?
    klang valley macam2 ada...
    sabah dan sarawak macam2 takde....

patut org2 klang valley ni bersyukur dgn kemajuan yang ada,pasal kemudahan infrastruktur,KTM sedang upgrade keupayaannya,tambahan pula puduraya kedua pun sedang dibina untuk kemudahan rakyat,so ape yang kurangnye?

kita lihat pula sabah sarawak,bekalan air bersih takde,jalan raya takde,dari satu kampung tu nak ke kampung lain mau amik 5-8jam,kemudahan elektrik takde,jambatan ade tapi usang,itupun boleh dikira berapa banyak jambatan.
    kenapa perlu klang valley?
    kalau nak majukan lagi itu terletak pada bahu kerajaan negeri yangmemerintah sekarang.
    kami bukan lemah atau budak2 yang tak cukup akal nak berfikir tapi kami berfikir lebihkan yang kurang,kawal yang lebih...
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Thu Oct 22, 2009 4:43 pm

mungkin point diaorang suh maju kan klang valley tu pasal pembangunan dia terlalu pesat,
    tp kemudahan awam ketinggalan

dan jugak klang valley nie pusat tumpuan warga malaysia, sabah sarawak pun ada kat sini..
    so memang logic la kalo kemudahan awam nie di naik kan taraf sama ngan pembangunan persekitaran,..

bila kemudahan awam tu efficient, penduduk persekitaran pun happy la
    kenape?

1. pasal kurang nye kesesakan trafic
    2. takde la susah nak parking (pi tengok orang dok umah flat, keta bersepah)
    3. kualiti udara menjadi lagi bagus berbanding sebelum ini..

4. aku pun lum pikir lagi..

tapi, untuk luar bandar kerajaan mesti la ade skuad/badan lain tuk memajukan/menaikkan taraf kawasan tersebut
    seiring dengan kemajuan sesuatu tempat..

bukan kita suh diorang fokus sangat kat lembah klang nie sampai yang lain dilupakan..
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Post by loy_azloy Thu Oct 22, 2009 5:23 pm

dah3 lari topik dah ni...
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Thu Oct 22, 2009 5:31 pm

subtopic la kira nyer nie...

dari melabur ker f1,
    baik melabur pada kemudahan awam

heheh

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 9:06 am