Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

mjmax15
Jedi
Miss U.A
darkpink
lorfaz
hairulfadly
TJ-Ariff
sofia
heiji
3vilngineer
kindaichi_hajime
Razi_IBM
Hiruka
wanjihan
putrilinz
MalaYneuMaya
mitutoyo
raidizh AR
damaji
fiza_cute
ogGy
DoomHammer
naza
mangisza
cikdayah
ryna168
kamikase30
hampeh
SouthSider
syrup
lampusuluh
loy_azloy
ariff360
muraicherang
Quraisya
Batista
non human
mon678
benchoz
afizsxp
PuteriNurFarah
ztecon
FAREAST
Eman Leto
szainizam
antivirus
bDk L@g3NDa
Aku Tak Sengal
amirul84
Aluda.AluQieY
teri-chan
55 posters

perbincangan masalah kembali lagi!!!

cikdayah
    cikdayah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 56

perbincangan masalah kembali lagi!!! - Page 6 Empty Re: perbincangan masalah kembali lagi!!!

Post by cikdayah Fri Mar 06, 2009 6:08 pm

uish..wujud lagi la perbincangan masalah...sejak akhir2 ni sangat bz la..dibasuh oleh senior..untuk menyumbat semua mende dalam kepala..aduhai..chaiyoo...tak pe lepas ni pandai..eh saya punya masalah drive tak abes lagi..ehehehe
    saya memang la drive bila bersama orang di sebelah..tapi bila nak drive sorang tak pernah berjaya..eh tipu tak pernah berjaya..berjaya la..dalam taman kat umah..tapi jalan besar tak lepas kereta itu..bagaimana ni..kereta nak dekat setahun beli..abes la kena lenjan dengan adik je..mak sampai nak g jumpa bomoh kasi air suruh berani..aissh...
    mangisza
    mangisza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

perbincangan masalah kembali lagi!!! - Page 6 Empty Re: perbincangan masalah kembali lagi!!!

Post by mangisza Fri Mar 06, 2009 6:15 pm

salam, tumpang sembang skaki, huhuhu

problemo 1st...pasal Celcom BB tuh, jgn ler campak...membazir jer..sedekahkan pon ok gk...2 pn klu org yg ko sedekahkan x campakkan jugak ler cBB ko tuh..heheheh

2nd problem...Cinta sejati..payah tol nkjawab..depends kt org tu..klu betol caranya..betol la yg dia jumpa..klu niat awl2 dh x elok...x elok ler jawab nye..lu pk la sendili !!!!

layan
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Mar 07, 2009 12:11 am

hahaha cikdayah.. tak abis lg prob ko ngn kete rupenye hikhikhik.. takpe... blaja rajin2 hahah!!
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 410

Post by kamikase30 Sat Mar 07, 2009 11:01 am

cikdayah wrote:uish..wujud lagi la perbincangan masalah...sejak akhir2 ni sangat bz la..dibasuh oleh senior..untuk menyumbat semua mende dalam kepala..aduhai..chaiyoo...tak pe lepas ni pandai..eh saya punya masalah drive tak abes lagi..ehehehe
    saya memang la drive bila bersama orang di sebelah..tapi bila nak drive sorang tak pernah berjaya..eh tipu tak pernah berjaya..berjaya la..dalam taman kat umah..tapi jalan besar tak lepas kereta itu..bagaimana ni..kereta nak dekat setahun beli..abes la kena lenjan dengan adik je..mak sampai nak g jumpa bomoh kasi air suruh berani..aissh...

1. cik just ulang perkataan " CONFIDENT, CONFIDENT, CONFIDENT " sebelum tidur dalam 3-5 week (300-700 kali)
    2. mase cakap tu imagine yang cik drive dalam keadaan full of confident....

i know you can do girl... Cool

ok, kite bagi cabaran sikit kat cik ni..
    cik kalau tak rajin buat dua benda tu (simple gile tu) cik takkan berubah sampai bile-bile pun,
    ada satu lagi tau mungkin cik akan still in that situation sehingga 20-30 tahun akan datang,
    best jugakkan kite bayar monthly then orang lain guna..
    Spoiler:

now pilih mane satu nak... daaaa... mika's Cool
    mon678
    mon678
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : computer2....computer x habis2

Post by mon678 Sat Mar 07, 2009 11:11 am

ape gi jmpa bomoh....gi jerk jmpa imam masjid minta air darah gemuruh..biase ar mula2 tkt
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Sat Mar 07, 2009 10:57 pm

Cikdayah.... jgn takut.
    Trust ur self....
    cikdayah
    cikdayah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by cikdayah Tue Mar 10, 2009 9:05 am

thanks.pasal doa tu..aku ari2 doa.mende tu da buat.pasal membayangkan pun da buat gak.agaknya saya ni slow dalam tindakan.padahal bawa dalam taman ok je selama ni.kena tunggu sampai da boring bawa dalam taman gaknya baru leh bawa ke jalan.

sebenarnya aku sangat serabut.dari kerja sampai la kat umah.mungkin reason utama kat tempat kerja.aku tak de masalah dengan staff lain.tapi aku cukup tak selesa dengan pro manager aku.

baru2 ni appraisal aku.berpunca aku tak puas hati.time tu pulak sengal.aku jd down aku da tak bole pk pe mende la dia grade kan aku.memang sgt teruk la.bila aku da ok tengok balik..hmm tak logik betul.bila mende ok 4/10.logik ke?

mula la aku nak cakap racist.sebab aku la satu2 melayu kat cni.mula2 aku +ve thinker.ok..mayb byk aku perlu blaja.tibe2 aku rasa setiap pe aku buat tak puas ati je.x ke sakit je ati.

sekarang yang perlu tindakan.cari kerja lain.melaka company it semua dlm 1 building.seronok ke.pindah lain pintu je.

nak pergi kl lik?mmg la leh.tapi da nak kawen.tak de keje lain.asik tukar2 kerja.

lik umah aku tak de mood.paling2 leh sabar aku senyap.da tak sabar mula aku nak melenting.kan tak elok begitu.taknak jd anak derhaka.ntah la tak tahu la nak pk macam mana
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Tue Mar 10, 2009 9:14 am

byk nya mslh ko cikdayah... beter ko uruskan 1-1....

ok.. teri-chan ader prob.. eh? teri-chan ada prob??

ya... aku nk g road trip ujung bulan ni... driving dr kajang je cherating. mslh aku ialah kalu member aku yg bwk kete die dr melaka aku takkan drive la kan... tp kalu kete aku yg kuar dr kajang takkan kwn aku jugk yg drive?? ini suda 1 penghinaan dlm teknik pemanduan aku. ces!!!

mcm mana nih? yg kat melaka tu mati2 nk bwk vios die sbb vios die lg laju n mantap! yelah aku myvi 1.3 auto yg tak berapa nk pick up sgt.. (ces!!!)
    mon678
    mon678
    Ahli
    Ahli

Post by mon678 Tue Mar 10, 2009 2:53 pm

tak phm ar..kalau kwn cik teri nk kuar kete biar ar die amik cik teri kat kajang..ape yg sshnye?

cik dayah , kat rmh sbb ape tension?kene bebel dgn mak ker?sbr jer ar...
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Wed Mar 11, 2009 10:20 pm

tak phm? hehhe kalu kete die tak kuar.. kete aku la kuar... yg aku tensen tu kalau kete aku kuar... member aku budak KL ni nk member aku budak melaka ni yg drive kete aku tu... padahal kete aku tuh!

huuu ok ni bukan mslah sgt snarnye... lebih pada aku sakit ati sbb teknik pemanduan aku dihina n keduanya ialah die kata myvi aku tak pick up.
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Post by kamikase30 Wed Mar 11, 2009 11:27 pm

That's girl got a lot of problem. It's good for you actually hehe.. (believe me k)

Aku lak after 'end'nye my 'love story'. i try to get back my self. so i got it haha..

@teri
    senang je pakai kete member ko.. abis cite.. cost saving tu Very Happy

erm.. masalah aku kan why people kat ofce always call ku ' bro ', tau lah dalam few thing aku expert, tapi jangan lah sampai semua orang call aku cmtu naik segan lak aku..

@cikdayah
    best gak baca problem hang.. aku pun same je, agak serabut dengan kerja-kerja aku yang dijangkan tidak akan siap sampai bile-bile pun.. Very Happy
    just imagine guy's every day got ' urgent ' kes.. SETIAP HARI TU..

SO APA YANG AKU BUAT..

1. RELEX
    2. RELEX
    3. RELEX
    4. RELEX
    5. RELEX
    6. BUAT 1/1 kerja --------> just enjoy it ( walaupun terpaksa ) farao

so kenapa banyak sangat word RELEX kat situ..

korang bayangkan cmni ek.. kalau kite campak batu dalam lake kite takkan nampak apa-apa betul tak..
    tapi kan kalau air tu tenang, kita akan nampak jelas ' lukisan ' yang ada kat dalam lake tu.. betul tak??

So just relex......... you will see the beutiful painting.. so nice right hehe..

got the point girl????
    naza
    naza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : sesi bercakap dgn kucing...

Post by naza Thu Mar 12, 2009 11:19 am

aku ader masalah...
    masalah dengan seorang kawan aku nie...

dulu maser sekolah die classmate dengan aku...

masalahnyer sekarang nie...

die nak lebih dari kawan denagn aku...

penin aku nak melayan die... Question No
    naza
    naza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naza Thu Mar 12, 2009 11:20 am

kalo masalah duit kat sini leh citer tak? hehehehe What a Face
    DoomHammer
    DoomHammer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Gaming/Main dgn anak2

Post by DoomHammer Fri Mar 13, 2009 10:16 am

naza wrote:aku ader masalah...

Cik naza, ape masalahnya?
    mon678
    mon678
    Ahli
    Ahli

Post by mon678 Fri Mar 13, 2009 4:34 pm

naza wrote:aku ader masalah...

kau dh ade bf ker?lupekan mamat tue...cite jerk mslh duit kau tue...mane tau kita bagi kau idea bisnes ker
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Mar 13, 2009 8:37 pm

apa2 jenis mslh boleh dibawak bincang huhuhu.. kitorg ni dh mcm rakan-sebimbing-yg-berapa-nk-sebaya heheheh....
    naza
    naza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naza Fri Mar 13, 2009 9:25 pm

masalanyer die nak lebih dari kawan...

aku lak tak berperasaan dengan die...

aku takut nak bagitau...

takut die terus tak nak kawan dengan kau...

tak baik plak kerana terus terang aku nanti rosak plak hbungan kawan yang dah la tuh...

masalah lain...

korang tau tak cam ner nak manage duit gaji dengan lebih berkesan everymonthcoz aku nie boros orang nyer...
    susah tul nak kurangkan belanje...
    gatal tangan ni nak g amik duit...
    kdg2 terpikir lagi bagu skalo aku tak tau no. pin aku sendiri...tkde lah abis duit aku...kuikuikui... Laughing
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Post by kamikase30 Sat Mar 14, 2009 6:31 am

naza wrote:
    korang tau tak cam ner nak manage duit gaji dengan lebih berkesan everymonthcoz aku nie boros orang nyer...
    susah tul nak kurangkan belanje...
    gatal tangan ni nak g amik duit...
    kdg2 terpikir lagi bagu skalo aku tak tau no. pin aku sendiri...tkde lah abis duit aku...kuikuikui... Laughing

haha.. bab ni aku memang terer..

ada banyak cara bro, cuma cara yang paling famous..

open satu bank baru, then masukkan 10% daripada gaji ko setiap bulan..

yang penting konsisten, ko akan nampak hasil dia.. farao
    naza
    naza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naza Sat Mar 14, 2009 10:32 am

yela... ok gak ek... t lah aku try...
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Sat Mar 14, 2009 6:50 pm

Ha aku mencelah sedikit apa kamikaze cakapkan tu,ko bukak 1 acc bank baru tapi kalau boleh jauh dari tempat kau duduk.Kalau x nanti kau nak mengorek jer bila lalu depan bank tu hehe...

Aku pun boros jugak dlu,bank dekat jr dengan tempat aku.skang ni aku da wat simpanan sikit kat bank yang agak jauh la.Kad aku sorokkan dalam kotak.
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Post by kamikase30 Sat Mar 14, 2009 9:20 pm

haha.. betul, betul, betul, betul3 (upin dan ipin)..

lagi satu ko jangan buat kad ATM.. ( ko bagi warning level merah kat diri ko sendiri )

Duit aku selamat sebab aku xde kad tu je..

lau tak dah selamat duit tu aku kejekan.. huhu..

* dalam kotak tu pun kira kurang selamat tu, danger gak tu.. Cool
    naza
    naza
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by naza Sun Mar 15, 2009 11:21 am

tapi korang rase kalo kite suh saper2 simpankan tuk kite kad atm tu ok tak..

orang2 yang leh di percayai lah...

cam mak bapak ker...

kola simpam sendiri mmg ler...

tak kirelah lam kotak ker lam peti besi ker...kalp sendiri yang letak t mesti dapat korek punyer... hehehehe... Laughing
    benchoz
    benchoz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : aku tgh cari membe nak duk ngn aku kat Brunsfield

Post by benchoz Sun Mar 15, 2009 11:47 am

xpun..ko simpan je duit ko dalam plastik...pastu ko korek tanah...pastu ko tanam...pastu ko simenkan...pastu ko letak moto or kapal korek atas tempat ko tanam...ssh sgt...hahahahahaha
    cikdayah
    cikdayah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by cikdayah Sun Mar 15, 2009 5:38 pm

nak tunang pun serabut ni..yang keluarga tunang nak ikut adat betul..mak aku tanak..tak ke serabut..merisik la..minang la..pantun2 la..mak dia nak gini.mak aku nak tunang terus..selesai..ish..kami yang nak tunang ni serba salah..

tak pasal2 kami yang bergaduh..hmmm..da la tak perlu tunang la senang begini..masing2 tak nak mengalah..aku da cakap dengan mak aku..degil.kepala dia jugak.pakwe aku pulak jenis tak reti nak bantah apa makayah cakap.bagus.kalau betul tak jadi tunang memang aku lari bawa hati yang terluka
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Post by kamikase30 Mon Mar 16, 2009 9:39 pm

wow, wow, relex, relex..

tu semua dugaan, lagi banyak dugaan lagi manis kehidupan awk..

ni nasihat aku..

Spoiler:

So tahniah untuk awak..

mika's.. Cool

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri May 17, 2024 7:25 pm