Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

krie1694
fadah
Miss U.A
cokodork
nie feng
pidi kacipcrew
akuccputsedut
najeep
Manz
ashid
mz_zeus87
silentfox
kapas
17 posters

JoM belajar Wat BusiNess E-BAY..

kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Sports and Marathon

JoM belajar Wat BusiNess E-BAY.. Empty JoM belajar Wat BusiNess E-BAY..

Post by kapas Thu Aug 20, 2009 2:25 pm

Salam warga putera..

Aku kat sini nk kongsi Knowledge FREE je dgn yg berMINAT..Very Happy

FOKUS UTAMA IALAH,, berniaga di EBAY..cheers
    kekadang aku ni kesian nengok yg nk belajar, tapi sume kene berabis duit g kelas ebay kn?

skng ni aku nk ajar korang free je wat ebay..

aku ni xde la master kat ebay ni.. but i can help you all to get start earning a dollar..

Jom tengok sini:
    1.. Pengenalan.. ape 2 e-bay???pendek je ni.. nnt aku panjangkan ye
    -- e-bay ni adalah tempat berniaga benda2 fizikal..ebook2 xboleh.. mohon ampun byk2 yea.. nk ebook2 or niche2 ebook, sila ke channel Phoenixwunin. ni thread kapas.
    **maaf yea finix.
    Okay, faham x? so, kita kan jual barang kita or barang orng (yg dipanggil dropshipping) ke seleruh dunia.. mane2 pun boleh pegi..trafik mmg best and sempoi, tiap2 hari ade buyer..

2.. Sape pembeli?
    pembeli kita adalah orang yg berduit dan orang yg ade duit paypal.. So, pendek kate, klu nk berniaga ebay ni kene ade PAYPAL la.. huhu.
    **aku akan ajar satu2 kepada yg br or newbie untuk wat paypal mcm mane okay.. jgn risau.

3.. Mane nk cari produk?
    Produk kite ni kat kedai makcik limah pun ade bro n sis sekalian.. cume kene pandai cari ape produk yg hangat and laris kat pasaran sekarang.. 2 je.. Percaya atau tidak, jual pen pun leh laku tau kat ebay ni..

4.. Emmm.. korang tny la ape yg korang xpaham yea..

Insyaallah aku akan cube bantu korang yea..

Bereh semua..
    Jom mulakan perbincangn.. Klu aku xreply siang, aku akan cube reply malam yea..
    tongue

Regards,
    KAPAS
    silentfox
    silentfox
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Layan bola especially EPL!

JoM belajar Wat BusiNess E-BAY.. Empty Re: JoM belajar Wat BusiNess E-BAY..

Post by silentfox Fri Aug 21, 2009 3:14 am

uiks...
    kapas...
    klu ko dpt beat finix punya thread mmg hebat la...
    bukan apa...
    since aku dah stick ngn niche bisnes...
    so aku nak focus skit sana...

but sblum nih mmg aku ada tertarik ngn ebay punya bisnes nih...
    n klu scene malaysia nih...
    ada org leh jual info product dgn laku pasal cara2 nak berniaga dgn ebay nih...
    aku dah lupa nama dia apa...

tp sbenarnya aku still minat ebay nih...
    cuma skrg xde masa jer...

ebay nih mmg kena ada akaun paypal kan?
    aku dgr2 la skrg kad debit maybank dah leh approve paypal...
    btol ker?
    mz_zeus87
    mz_zeus87
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mz_zeus87 Sat Aug 22, 2009 5:08 pm

macam fox cakap,,, aku tertarik ngn bay nie,,,tapi masaa xder sangat nk join ebay pnyer program..member of mine,,jual personal pictures kat ebay pon ader org nak beli..ish2..memg cerah peluang nk dpt duit kat ebay nie..sama ada affiliate program atau barang2 kiter sendiri.. gud luck luck all...
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Post by ashid Sat Aug 22, 2009 6:50 pm

thanks for sharing bro..
    aku rasa mmg ramai yg akan berminat dengan ebay. even aku sendiri pon berminat dengan ebay. Memana tempat pon kalo buka topik pasal ebay, mmg ramai yg follow, nak nak lagi kalo TS sharing for free.

Aku assume ebay tak terima digital product since ko cakap ebook tak boleh. Still, takda masalah dengan information produk kan? ramai jual buku dalam tu.. cuma bezanya, format saja. In this case, those yg kemaruk nak jual juga ebook, terpaksa la make it physical. Burn dalam cd, store dalam thumb drive, dalam mp3 player, dalam pdf reader device or apa saja yg possible. Itu pon kalo kita ni owner, kalo as affiliate, kena la deal dengan owner.

So, skrang ni, berapa sumber pendapatan yg kita boleh buat dengan ebay selain menjual barang?

Aku ada terbaca yg ebay akan bayar if we drive traffic and convert them to ebay members (sign up or register) , and ebay gak ada "peduli" if that person buat bid dalam certain time tertentu, and menang bidding. Aku tak pasti, sebab just baca seimbas lalu. Of course aku boleh dapatkan jawapan dari page ebay sendiri..tapi aku percaya bahasa and penerangan ko as orang yg berpengalaman lebih bermakna kepada kami Very Happy
    Manz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 8

Post by Manz Sun Aug 23, 2009 2:21 pm

Salam..

Kapas, citer lagi lebih detail skit... aku pon nak jdi pedagang dari ebay..hehe
    najeep
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 6
    Job/hobbies : Photography

Post by najeep Tue Aug 25, 2009 10:26 am

kapas, sila lah terangkan dengan lebih details lagi.. ok gak ko buat thread pasal ebay ni.. menarik gak..

k, soalan pertama aku, apa dropshipping yang best/menarik? maksud aku website yang tawarkan perkhidmatan dropshipping yang terbukti perkhidmatan nyer?
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Tue Aug 25, 2009 4:29 pm

aku ada ikut thread ebay nih kat WC memang best jugak..ada yang rugi ada yang untung sikit ada yang untuk banyak hihihihi...sekarang kat pc aku nih dah takleh masuk WC..dah ada thread kat sini aku nak join jugak laa...

nak tahu 1st nak buka akaun kat ebay kena bayar baper sebelum boleh jual barang..???
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Wed Aug 26, 2009 3:16 am

ok.. ni yg aku keliru.

Nak jual barang di ebay, boleh jual produk sendiri (new or used) and barang orang lain (dropship).
    bab jual barang sendiri tu.. mmg aku dah jelas. cuma bab jual barang orang lain ni aku kurang jelas. Is that the term "barang orang lain" merujuk kepada sesuatu kompeni (merchant) or merujuk kepada person. If merchant, aku rasa kita just reg as their affiliate, and publish kat ebay our link kan? tapi camna lak kalo ada sorang mamat, dia jual iphone dia (used) dekat ebay.. and ada tak possibility untuk aku dapatkan komisen dari situasi tu. Maksud aku, let say aku inform orang lain (di luar ebay) yg ada satu iphone dijual dengan harga best. Camna aku nak dapat komisen dari situasi camtu?

itu saja buat kali ni.. terima kasih banyak2.

Salam semua.. maaf aku lame xmasuk putera.. agak cbuk ckit.
    wokey.. ni ade satu soalan best ade salah sorg ahli putera pm aku.. aku bukan xmau blas PM.. cume ape la salahnye klu kite berkongsi kat sini.. ye x?

ok.. merujuk kepada soalan ni.. dia tny mcm mane nk jual barang orang lain..
    okay, kat sini aku just nk kongsi la.. Ebay ni lebih kurang dgn clickbank cume dia jual fizikal produk and kite BUKAN promote LINK untuk orng beli.. tapi kita promote barang tu sendiri..

Sebagai contoh.. kite nk jual camera NIKON..
    so, kite kene la cari company yg offer dropshipping kat kite. Aku prefer dropshipping ni sbb method dia best. Ko duk relax je kat umah.. bgth kat company yg ade orng order nk beli.. korng pun wat payment kat dorng.. then dorng yg urus anta sume 2.. senang je..

**klu ade yg xpahm minta tny aku ye..

okay, then balik ke soalan IPHONE pulak.. mcm mane nk dapat komisen yea?

ok, klu korng nk th.. ebay ni aku istilahkan bukan tempat cari komisen, tapi tempat mengaut keuntungan sebanyak mane yg korang nk dgn logik akal la semestinye.. huhu..

okay, contoh.. ade orng jual hp..
    upss..mule2 aku nk tny, ko ni nk nk jadi seller ebay, or jadi buyer ebay and sell it back?
    ade mcm2 pilihan 2..

klu ko jadi seller ebay.. ko jual n amek untung la.. tapi sume deal kat ebay..

klu ko nk jadi buyer ebay and jual balik barang 2.. maksud dia ko berniaga la.. untung leh kaut bape byk korng nk..
    sbg contoh.. iphone 2 kat ebay rege dia 800USD.. then hang pun bit.. menang.. then ko pun wat la payment sume.. lepas seminggu ko dapat barang 2.. nnt bile ko dh dapat, ko leh la jual kat luar 1000USD pun ikut ko la.. tu hak ko.. n barang 2 pun dh jadi milik ko kn..?? betul x? sini korang jgn risau halal haram... insyaallah sume halal..'

klu affiliate niche yg jual ebook 2.. klu korang nk jual balik ape yg korang beli, korang kene PK 10 kali tau. silap2 yg korang jual balik 2 haram.. mcm mengambil hak orang lain.. korang beli untuk diri korang je.. tibe2 g jual pulak ebook 2.. tanpa gune link affiliate or ape2.. sbb 2 aku kurang ckit dgn niche affiliate ni.. ade unsur gharar..

okay.. agak2 menjawab x yea?
    so, kepada yg belum bermula n masih zero lagi.. mari la jemput masuk.. kite belajar sesama..

aku nk bg NASIHAT NI..
    1: Sedia kan email yg berlainan untuk setiap urus niaga,. dan jgn sesekali link kan email ke email yg lain..
    sbb utama aku xmasuk lame putera ni sbb nye.. aku punye acc sume kene hack.. EBAY,PAYPAL and YAHOO.. sume habis,.. duit dlm paypal aku pun abis.. sekali acc paypal aku dia sapu..so kepada yg betul2 nk buat,, kutip ilmu dlu yea.. nnt bile dh yakin baru mula kan.. jgn pakai buat je..

2: Aku sgt galakkan gune Virtual Credit Card, VCC dlu untuk 1st time and newbie ebay ni..
    3: klu nk daftar sgt.. mohon daftar hanya ebay.com...JANGAN Daftar ebay.com.MY.. susah nnt nk idup.. huhu.

4: aku menantikan soalan korang yea..
    minta post lagi ape yg korang nk th.. klu nk tggu aku cerita pun leh.. tapi klu diselitkan dgn soalan lagi best.. tq semua.. mari belajar ebay..

ni bukan sekadar diari kanak2 hingusan..ini diari bayi baru lahir.. hehehe
    from zero to hero..

REgards..
    KAPAS
    pidi kacipcrew
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 94

Post by pidi kacipcrew Wed Aug 26, 2009 4:48 am

slm bang..

wakaka.. ak junior mu ni.. budok besut cohort 1.. xsangka deh senior aku mantap gini
    nie feng
    nie feng
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 137

Post by nie feng Wed Aug 26, 2009 12:30 pm

aku pun nak try jugak bisnes dalam ebay ni. kalau tak ade acc paypal buleh ke nak jual barang dalam tu?
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Wed Aug 26, 2009 2:35 pm

nie feng wrote:aku pun nak try jugak bisnes dalam ebay ni. kalau tak ade acc paypal buleh ke nak jual barang dalam tu?

Bro.. adat nk berniaga kat ebay ni.. first mesti ade PAYPAL.. and debit card(DC) or credit card(CC) or virtual credit card VCC..

paling lekeh, aku suggest pakai vcc.. nk beli VCC ni kat mane yea?

OKay.. nk beli VCC ni aku akan suggest ko kat supplier VCC malaysia yg paling murah nnt.. ape2 hal ko kontek dia..

untuk wat paypal perlu 1 VCC.. untuk Ebay pun ko perlu kan 1 lgi VCC.. so pendek kate, ko kene ade modal ckit untuk wat VCC ni.. xbyk pun.. aku akan kenalkan korng kat mamat ni.. dia jual package xsampe rm50 pun..

valid untuk setahun..
    vcc ni lebih selamat.. sebab klu terjadi kejadian x diingini seperti acc di hack ke.. at least kite x rugi.. dia sama macm debit card..

okay..

Untuk permulaan kepada yg nk belajar ni.. aku minta korang pegi register kat paypal dlu.. bukak satu acc..

INGAT!!
    bukak acc premier yea.. senang cite, kat paypal nnt, ko pilih yg tgh2.. bukan personal or business acc..

pasal nk varified.. nnt aku cite balik.. nk varified, korang kene la start cari VCC, CC or DC..

wokeh..
    cokodork
    cokodork
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by cokodork Wed Aug 26, 2009 7:16 pm

teknik nk promosi produk kat ebay samer mcm biznes niche ker?

sori yer kapas kalo soalan aku agak dump sikit...
    mmg totally new ni...
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Mon Sep 07, 2009 2:04 pm

aduh.. punye lame aku tggl, satu je soalan.. lek lu.. kumpul ckit lagi..

ade yg nk tny lagi x ni??
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Mon Sep 07, 2009 5:59 pm

aku berminat...tp mmg aku lost terus psl nih sampai nk tny ape pun aku taktau...
    nk kene phm dulu sket..
    fadah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 60

Post by fadah Tue Sep 08, 2009 10:56 am

kapas wrote:
    nie feng wrote:aku pun nak try jugak bisnes dalam ebay ni. kalau tak ade acc paypal buleh ke nak jual barang dalam tu?

Bro.. adat nk berniaga kat ebay ni.. first mesti ade PAYPAL.. and debit card(DC) or credit card(CC) or virtual credit card VCC..

paling lekeh, aku suggest pakai vcc.. nk beli VCC ni kat mane yea?

OKay.. nk beli VCC ni aku akan suggest ko kat supplier VCC malaysia yg paling murah nnt.. ape2 hal ko kontek dia..

untuk wat paypal perlu 1 VCC.. untuk Ebay pun ko perlu kan 1 lgi VCC.. so pendek kate, ko kene ade modal ckit untuk wat VCC ni.. xbyk pun.. aku akan kenalkan korng kat mamat ni.. dia jual package xsampe rm50 pun..

valid untuk setahun..
    vcc ni lebih selamat.. sebab klu terjadi kejadian x diingini seperti acc di hack ke.. at least kite x rugi.. dia sama macm debit card..

okay..

Untuk permulaan kepada yg nk belajar ni.. aku minta korang pegi register kat paypal dlu.. bukak satu acc..

INGAT!!
    bukak acc premier yea.. senang cite, kat paypal nnt, ko pilih yg tgh2.. bukan personal or business acc..

pasal nk varified.. nnt aku cite balik.. nk varified, korang kene la start cari VCC, CC or DC..

wokeh..

salam bro..

so debit kad pun boleh pakai gak untuk ebay dan paypallah yer
    satu debit kad boleh guna dua atau nak berasingan
    krie1694
    krie1694
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by krie1694 Tue Sep 08, 2009 2:43 pm

info bgs nie.....blh blajar plan2.....Very Happy
    maliki
    maliki
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by maliki Tue Sep 08, 2009 3:33 pm

kapas wrote:
    ok.. ni yg aku keliru.

Nak jual barang di ebay, boleh jual produk sendiri (new or used) and barang orang lain (dropship).
    bab jual barang sendiri tu.. mmg aku dah jelas. cuma bab jual barang orang lain ni aku kurang jelas. Is that the term "barang orang lain" merujuk kepada sesuatu kompeni (merchant) or merujuk kepada person. If merchant, aku rasa kita just reg as their affiliate, and publish kat ebay our link kan? tapi camna lak kalo ada sorang mamat, dia jual iphone dia (used) dekat ebay.. and ada tak possibility untuk aku dapatkan komisen dari situasi tu. Maksud aku, let say aku inform orang lain (di luar ebay) yg ada satu iphone dijual dengan harga best. Camna aku nak dapat komisen dari situasi camtu?

itu saja buat kali ni.. terima kasih banyak2.

Salam semua.. maaf aku lame xmasuk putera.. agak cbuk ckit.
    wokey.. ni ade satu soalan best ade salah sorg ahli putera pm aku.. aku bukan xmau blas PM.. cume ape la salahnye klu kite berkongsi kat sini.. ye x?

ok.. merujuk kepada soalan ni.. dia tny mcm mane nk jual barang orang lain..
    okay, kat sini aku just nk kongsi la.. Ebay ni lebih kurang dgn clickbank cume dia jual fizikal produk and kite BUKAN promote LINK untuk orng beli.. tapi kita promote barang tu sendiri..

Sebagai contoh.. kite nk jual camera NIKON..
    so, kite kene la cari company yg offer dropshipping kat kite. Aku prefer dropshipping ni sbb method dia best. Ko duk relax je kat umah.. bgth kat company yg ade orng order nk beli.. korng pun wat payment kat dorng.. then dorng yg urus anta sume 2.. senang je..

**klu ade yg xpahm minta tny aku ye..

okay, then balik ke soalan IPHONE pulak.. mcm mane nk dapat komisen yea?

ok, klu korng nk th.. ebay ni aku istilahkan bukan tempat cari komisen, tapi tempat mengaut keuntungan sebanyak mane yg korang nk dgn logik akal la semestinye.. huhu..

okay, contoh.. ade orng jual hp..
    upss..mule2 aku nk tny, ko ni nk nk jadi seller ebay, or jadi buyer ebay and sell it back?
    ade mcm2 pilihan 2..

klu ko jadi seller ebay.. ko jual n amek untung la.. tapi sume deal kat ebay..

klu ko nk jadi buyer ebay and jual balik barang 2.. maksud dia ko berniaga la.. untung leh kaut bape byk korng nk..
    sbg contoh.. iphone 2 kat ebay rege dia 800USD.. then hang pun bit.. menang.. then ko pun wat la payment sume.. lepas seminggu ko dapat barang 2.. nnt bile ko dh dapat, ko leh la jual kat luar 1000USD pun ikut ko la.. tu hak ko.. n barang 2 pun dh jadi milik ko kn..?? betul x? sini korang jgn risau halal haram... insyaallah sume halal..'

klu affiliate niche yg jual ebook 2.. klu korang nk jual balik ape yg korang beli, korang kene PK 10 kali tau. silap2 yg korang jual balik 2 haram.. mcm mengambil hak orang lain.. korang beli untuk diri korang je.. tibe2 g jual pulak ebook 2.. tanpa gune link affiliate or ape2.. sbb 2 aku kurang ckit dgn niche affiliate ni.. ade unsur gharar..

okay.. agak2 menjawab x yea?
    so, kepada yg belum bermula n masih zero lagi.. mari la jemput masuk.. kite belajar sesama..

aku nk bg NASIHAT NI..
    1: Sedia kan email yg berlainan untuk setiap urus niaga,. dan jgn sesekali link kan email ke email yg lain..
    sbb utama aku xmasuk lame putera ni sbb nye.. aku punye acc sume kene hack.. EBAY,PAYPAL and YAHOO.. sume habis,.. duit dlm paypal aku pun abis.. sekali acc paypal aku dia sapu..so kepada yg betul2 nk buat,, kutip ilmu dlu yea.. nnt bile dh yakin baru mula kan.. jgn pakai buat je..

2: Aku sgt galakkan gune Virtual Credit Card, VCC dlu untuk 1st time and newbie ebay ni..
    3: klu nk daftar sgt.. mohon daftar hanya ebay.com...JANGAN Daftar ebay.com.MY.. susah nnt nk idup.. huhu.

4: aku menantikan soalan korang yea..
    minta post lagi ape yg korang nk th.. klu nk tggu aku cerita pun leh.. tapi klu diselitkan dgn soalan lagi best.. tq semua.. mari belajar ebay..

ni bukan sekadar diari kanak2 hingusan..ini diari bayi baru lahir.. hehehe
    from zero to hero..

REgards..
    KAPAS

kalau pakai kad kredit kene register ngan paypal kan...selamat ke?
    kalau kena macam kes cik kapas kena hack..memang tak dapat pepe ke..
    fadah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fadah Tue Sep 08, 2009 5:23 pm

mana perinya bro kapas nie...
    sifoo....
    where r u?
    daha ada 2 3 soalan yang perlukan jawapan nie...
    harap on9 asap....
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

JoM belajar Wat BusiNess E-BAY.. Empty aku kembali!!!

Post by kapas Thu Sep 10, 2009 4:42 pm

Bgs.. soalan terkumpul dh.. aku pun seronok nk membantu korang..
    pkay,, let us go one by one...

cokodork wrote:teknik nk promosi produk kat ebay samer mcm biznes niche ker?

sori yer kapas kalo soalan aku agak dump sikit...
    mmg totally new ni...

Okay bro cokodork, bro bertanya kan tentang teknik kn?
    okay, actually, teknik yg digunakan sama je, cume ade sedikit kelainan bro.. dimana kat
    EBAY ni, bro promot physical produk.. so, mcm kita ada kedai dialam maya yg mana barang yg kita nk jual tu mmg wujud dlm bentuk jasad or pepejal.. actually, cecair or gas pun leh,.. tapi yg penting bukan DIGITAL la bro yea,..

klu niche yg mcm finix and the geng wat tu.. korang kene deal dgn link and company yg nk anta ebook 2 kan?? niche ni pun ade dua jenis.. 1 fizikal, 1 lagi ebook.. tapi kebanyakan yg buat kat tenet ni ebook la.. tapi cara nk mengayat org suruh beli tu sama je macam korang belajar mengayat orang beli ebook korang 2.. (Cume kat ebay ni korang jgn tipu la.. klu x nahas nnt korang...) satu lagi, kat ebay ni, korang xdibenarkan promote any link.. korang yg kene urus sendiri klu still nk gune link jugak.. meaning here, orang dah wat payment, then ko yg order and mintak company antakan.. dlam kata lain.. ni la namanya --DROPSHIPPING--..

okay, hope setakat ni, soalan cokodork ni terjawab..

Miss U.A wrote:aku berminat...tp mmg aku lost terus psl nih sampai nk tny ape pun aku taktau...
    nk kene phm dulu sket..

okay bro.. klu lost, meh keep on track balik.. usha balik ape yg ko dh lupe or nk tambah lagi knowledge k.. ape2 kemuskhkilan yg timbul, mintak direct post k..

fadah wrote:salam bro..

so debit kad pun boleh pakai gak untuk ebay dan paypallah yer
    satu debit kad boleh guna dua atau nak berasingan

Okay fadah.. untuk pengetahuan fadah, ebay ni memang link dia kuat dgn PAYPAL.. so, mau xmau, mesti mau jugak acc paypal 2.. klu x, xdapat la fadah nk niaga or berurusan dgn ebay nnt..

dia sama macam pas masuk la.. xde pas xleh masuk.. boleh masuk, tapi xleh wat ape2..
    just fooling around je la,.. huhu..
    ingat, wat paypal yea..dan klu boleh.. n mintak beri perhatian kat sini.. email untuk paypal ni biar la email yg private untuk paypal sahaja.. seberang kejadian hack berlaku nnt, sume ilang.. jadi mcm aku nnt.. xsempat nk wat ape2.. huhu..
    nnt kite sembang lain pasal hack ni pulak yea.. skng fokus kepada wat acc paypal dlu.. ikut je step yg sy bgth 2.. klu ade debit card lagi cantik..

**tapi nasihat sy kat sini.. untuk yg newbie and baru je nk kenal ebay n paypal ni.. gune la VCC dlu yea..
    sesapa berminat nk beli VCC murah. bgth aku.. pm pun boleh, nnt aku kasi contact no member aku.. dia jual paling murah yg aku penah jumpe..

krie1694 wrote:info bgs nie.....blh blajar plan2.....Very Happy

xpe, bro.. plan2.. jgn gopoh2..
    stay cool and remain steady.. huhu..

maliki wrote:kalau pakai kad kredit kene register ngan paypal kan...selamat ke?
    kalau kena macam kes cik kapas kena hack..memang tak dapat pepe ke..

okay.. bro.. aku mmg nk bgth la ni.. bukan aku nk wat ape2 rule or ape2 tau.. just nk sume orang tahu je..

AKU MMG XGALAK LANGSUNG korang gune kredit card ni.. kredit kad ni, klu korang xde duit pun korang leh ade duit tibe2 kn? cume berhutang je la kan?

so, kat sini, aku nk wat satu situasi, cube korang bayang yea.. acc paypal korang kene hack..
    then, dia gune paypal bro tu untuk beli benda2 tah ape2 yg stok mahal2..

okay, kat sini aku nk cite kelebihan and kekurang kad kredit..
    mcm biasa la, kad kredit ni, orng xde duit leh kaye sekejap je, betul x klu shoping kat supermarket 2 kn? sama la konsep kat ebay and paypal ni.. klu org tu dah hack acc bro, then dia gune acc bro wat shopping kat tenet, konsep dia sama macam shopping kat luar gak la.. alih2 bro cek kat peti pos ade surat, tgk2 surat dari bank, bukak2.. nah.. hambek ko.. 100k silap2 ko kene.. tah2 lebih lagi..

so, kat sini,aku cadangkan, gune debit kad or VCC instead of CREDIT CARD..
    in case bro still nk gune gak, kene ikut mcm nasihat sy kat atas yea.. gune email yg private, and kene selalu beware dgn acc bro.. and simpan la no bank siap2.. senang nnt nk block acc bro..
    klu debit kad or vcc xpe, sbb klu xde duit dlm 2, xleh la nk shopping. huhu..

clear bro? xpaham, or xjelas, minta tanya yea..

fadah wrote:mana perinya bro kapas nie...
    sifoo....
    where r u?
    daha ada 2 3 soalan yang perlukan jawapan nie...
    harap on9 asap....

sy sudha kembali fadah.. maaf lama menyepi, aku ade masalah peribadi yg membuatkan aku punye hidup xtentu wat sementara waktu.. huhu.

ape2 pun, aku akan tetap bantu korang yg nk belajar ni..

GUD LUCK SEMUA!!!
    fadah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fadah Fri Sep 11, 2009 11:00 am

hmmmm...ok kapas..
    dah muncul kembali.ramai yang dah ternanti2 jawapan dari kamu..
    aku sokong pendapat ko kepada maliki tu..
    kad kredit..
    tinggi risikonya.so, guna VCC atau debit kad.
    kapas, debit kad mana yang bleh pakai untuk urusniaga dgn paypal....
    yang ni aku kurang arif...maklumlah ini first time nak wat urusniaga oversea....
    huhuhuhuhuu...harap bantu...
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Fri Sep 11, 2009 11:37 am

fadah wrote:hmmmm...ok kapas..
    dah muncul kembali.ramai yang dah ternanti2 jawapan dari kamu..
    aku sokong pendapat ko kepada maliki tu..
    kad kredit..
    tinggi risikonya.so, guna VCC atau debit kad.
    kapas, debit kad mana yang bleh pakai untuk urusniaga dgn paypal....
    yang ni aku kurang arif...maklumlah ini first time nak wat urusniaga oversea....
    huhuhuhuhuu...harap bantu...

untuk debit kad yg best untuk paypal ni.. aku sugget wat PUBLIC BANK VISA debit card..
    nnt klu korang dh kaye sgn duit USD. boleh pegi je public bank, convert jadi duit mlaysia ikut currency semasa..
    tapi dia akan charge 10%. ala, biasa la 2.. korng gune khidmat dorg, dorg pun nk jugak profit dari korng.. haha..
    guess_whoiz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 12

Post by guess_whoiz Sat Sep 12, 2009 7:25 pm

aku nk mintak tolong sikit la...
    aku dh ada ebay and papypal premium acc..
    aku buat dropshipping dgn EPC...
    mslh skrg aku x tau mcm mane nk advertise product tu kt ebay...
    aku x jmpe function mcm mane nk ltak "BUY NOW"...
    kepada sesape yg sudi menolong...
    MSN aku nuar3108@hotmail.com
    kapas
    kapas
    Moderators
    Moderators

Post by kapas Sun Sep 13, 2009 2:24 pm

guess_whoiz wrote:aku nk mintak tolong sikit la...
    aku dh ada ebay and papypal premium acc..
    aku buat dropshipping dgn EPC...
    mslh skrg aku x tau mcm mane nk advertise product tu kt ebay...
    aku x jmpe function mcm mane nk ltak "BUY NOW"...
    kepada sesape yg sudi menolong...
    MSN aku nuar3108@hotmail.com

bro.. untuk mendapat button buy now tu..
    bro kene reach certain successful deal dlu.. aku dh lupe brape bilangan yg bro kene capai..
    xingat la..

tapi, klu br mule, n sale xsampe 50 lagi,.. rasanye mmg bro xkan dapat button BUY NOW tu.. so, keep it up bro.. jgn giv up..
    Manz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 8

Post by Manz Thu Oct 01, 2009 3:51 pm

kalo kita nak jual barang org pon kena bayar jugak ke kat owner?
    soul333
    soul333
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : tido~

Post by soul333 Fri Oct 02, 2009 2:57 am

sori kalau ni soklan noob...
    camne nak deal ngan company yg wat dropshipping tu?
    n bro kapas bleh suggest x pape company yg wat dropshipping ni

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:35 pm