Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

4 posters

File windows 7 hilang dan games tak boleh main

weldering
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 4

File windows 7 hilang dan games tak boleh main Empty File windows 7 hilang dan games tak boleh main

Post by weldering Thu Dec 31, 2009 6:59 am

hai warga putera.......
    aku ada masalah tentang windows 7 aku ni....baru2 ni aku install windows 7 kat pc aku lepas tu aku install games PES2009 dan COD 4 dgn completenya tapi bila aku click kat iconnya untuk main games tersebut keluar tetingkap ni yg tertulis THE PROGRAM CAN'T START BECAUSE D3DX9_30.DLL IS MISSING FROM YOUR COMPUTER. TRY REINSTALLING THE PROGRAM TO FIX THIS PROBLEM. mcm mana nak settle problem ni. aku dah banyak kali install PES2009 dan COD 4 ni tapi masih sama gaks.....aku try install windows 7 2/3 kali semula kat pc aku....tapi masalah tetap sama gaks........ada sapa2 yg tau nak settlekan masalah aku ni.............
    budaksetan2
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 55

File windows 7 hilang dan games tak boleh main Empty Re: File windows 7 hilang dan games tak boleh main

Post by budaksetan2 Thu Dec 31, 2009 8:19 am

adik pegi kat link nie....DONLOD SINI

PASTU.....adik type DLL files yang missing tu....D3DX9_30.DLL .....pas dah donlod....adik copy paste dll files tu kat dlm folder games yang adik install .....copy paste jugak kat dlm C:\WINDOWS\system32(yg nie utk kesenangan kendian hari jika install game lain plak yg memerlukan dll files yang sama).....nie cara satu persatu.....tak pun donlod kat siniDirectX End-User Runtime Web Installer

sila pilih mana yang berkenan dihati....jika masalah lain yang membabitkan dll files...pun sama gak cara penyelesaiannya..itu ajeerr
    Datuk_Seri
    Datuk_Seri
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : Gaming

File windows 7 hilang dan games tak boleh main Empty Re: File windows 7 hilang dan games tak boleh main

Post by Datuk_Seri Thu Dec 31, 2009 10:31 am

Permasalahan mengenai OS, dipindahkan ke bahagian berkenaan..
    neutron
    neutron
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neutron Thu Dec 31, 2009 12:50 pm

ko download file ni directX9http://www.filehippo.com/download_directx/download/26cd1c11ab1a87911da4d44d8c36bbba/ pastu extrack n install je.. pastu baru blh main..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 06, 2024 11:07 pm