Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

tasek16
dans kam
razilzaini
7 posters

Macam mana nak copy DVD video ke DVD-r

OngBok
    OngBok
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pesara JKR

Macam mana nak copy DVD video ke DVD-r - Page 2 Empty Re: Macam mana nak copy DVD video ke DVD-r

Post by OngBok Sat Dec 12, 2009 2:11 pm

Sila baca PM dan kalau ada masalah boleh respon kat forum nie.
    tasek16
    tasek16
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 188

Macam mana nak copy DVD video ke DVD-r - Page 2 Empty Re: Macam mana nak copy DVD video ke DVD-r

Post by tasek16 Sat Dec 12, 2009 2:35 pm

Macam ni...pasal nak buat full tutorial pasal html atau website tu aku rasa almost impossible kat ruangan forum yang terhad ni..sebab pasal html atau website ni bukan satu benda kecik..boleh buat satu buku pasal html saja..terlalu banyak benda kita kena tahu...BTW bukan aku nak melemahkan semangat awak..even aku memang galakkan awak belajar..cuma take step by step..dalam kes ni belajar asas html atau asas buat webpage dulu..member kita macam ongbok dan lain2..mahir dalam benda ni..belajar dari diorang..aku rasa diorang willing to help Smile..

Pasal html atau webpage awak boleh mula belajar dari internet atau boleh main-main dengan software macam Kompozer awak boleh download... dan cuba..

atau pun the paling mudah guna microsoft Word ada function buat website..try buat guna word dulu...then insyaAllahkita boleh bantu untuk step seterus...tapi nak kasi a to z...susah laa sikit Smile
    razilzaini
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 13

Post by razilzaini Sat Dec 12, 2009 2:50 pm

Salam Tasek16 ,

Terima kasih saudara tasek16 , saya mengerti akan maksud saudara itu dan saya faham akan serba sedikit perkara yg perlu saya belajar dan yg perlu saya lalui. Tanpa pertolongan saudara2 semua mustahil utk saya maju ke depan , berbekalkan semangat yg ada ini saya Syukur kerana cepat belajar kerana ada desakan diri yg kuat. Kini walaupun secara perlahan2 saya belajar saya telah cuba perkara2 yg saudara tasek16 cakapkan tadi. Beranni saya katakan saya sedang menggunakan perisian2 NVU dan Kompozer ... saya hanya ikut saja apa yg saudara tasek16 cakapkan dan insya'Allah saya akan jadi anak murid di forum ini - anak murid yg kuat belajar , Amin! Dimana ada kemahuan di situ pasti ada jalannya utk dijayakan.

Terima kasih kepada saudara OngBok (terharu saya bila saudara balas mesj saya tadi) , saudara OngBok saya bersedia menerima limpahan maklumat dr saudara OngBok walaupun ia sepenuh lautan sekalipon walaupon ia hanya dalam sehari ... Alhamdulillah , saya akan belajar berdikit-dikit atau pun berlari-lari!

Saudara tasek16 , anda adalah pemula bagi kejayaan saya di forum ini , TQ! Jangan risau saudara Tasek16 , saya tahu kemampuan saya utk belajar ... org tengah dahagakan maklumat macam saya nie mmg begini agaknya ... cepat belajar! Saya bukanlah berbangga diri atau apa - cuma saya berani katakan yg saya bersedia dan sentiasa bersedia walaupun saudara2 di sini memberikan info2 tersebut dalam sehari saya akan hadamkannya , Subhanallah , Amin!

Insaf saya kerana dulu jadi penggangur tapi tak gunakan masa utk berforum di sini. Kini saya diberi peluang oleh Ketua Kampung di sini , maka saya akan buktikan yg saya boleh memberikan panduan hidup kpd anak2 orang kampung saya , hanya pinta saya pada Otai2 di sini bantulah saya yer ... bantulah saya , saya sungguh berazam dan segala maklumat walaupun Otai2 berikan kpd saya yg mana infonya sepenuh lautan walaupun dalam sehari saya sedia meghadamkannya , Amin!

Terima kasih semua yg membantu , saya berazam tak mahu lagi dipandang hina oleh masyarakat sekeliling saya lagi. Saya menyesal betul dulu tak ke forum2 seperti ini. Berilah saya pertolongan dan nasihat yer kengkawan ...! Amin.

RazilZaini (Pemuda Kampung Yg Insaf) PPRT , Parit 16 Sungai Panjang Sungai Besar , Selangor D.E
    OngBok
    OngBok
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pesara JKR

Post by OngBok Sun Dec 13, 2009 3:19 pm

Macamana dengan projek CD tu?
    Dah siap ker?
    razilzaini
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 13

Post by razilzaini Sun Dec 13, 2009 4:23 pm

Salam Sifu OngBok ,

Projek CD masih dalam pembelajaran dan pembikinan... tapi kini saya dah faham nak buat burning walaupon sebelum ini zero knowledge pasal IT , kredit to tasek16 , thanks!

Insya'ALlah saya mohon jasa baik Sifu OngBok utk pimpin saya dan berikan saya guide. Saya akan buat proposal pasal ini nanti dengan pihak Ketua Kampung saya itulah yg saya cuba nak dapatkan maklumat2 utk buat DVD tersebut jika proposal saya berjaya kelak , insya'Allah adalah habuannya buat saya dan saya tak akan lupakan Otai2 yg telah membantu saya diu sini.

Anyway , TQ all of u di forum ini. TQ!

Sifu tolong yer berikan panduan dan tunjuk ajar yer ... Amin.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 1:28 am