Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Falcon
sari
Jedi
ogGy
Miss U.A
MalaYneuMaya
teri-chan
antara21
12 posters

Perbincangan mengenai penjagaan kulit

antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 318

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 8 Empty Re: Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Post by antara21 Sat Jan 30, 2010 8:55 pm

hahaha...tah. aku pon tak pasti... mungkin sebab cerah kot.... kulit aku cerah gak la...cuma tak la flawless kan...huhu..

korg tau tak camne nak ilangkan kayap? sian kt spupu aku....
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 8 Empty Re: Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Post by ogGy Sat Jan 30, 2010 10:15 pm

Teri : Aku da guna segerap cap garnier,memula aku basuh muka dengan air suam bagi bukak liang roma kat muka..lepas tu aku sental segerap tu kat muka...agak pedih la sikit bla kene mata ( cuai ) , lepas tu aku bilas guna air sejuk .Aku buat ni dalam 3 minit cam tu, lepas bilas tu aku p la kat cermin,belek2 ada plak whitehad kat muka aku , kenapa dia tak kuar habis ek. Macam mana nak bagi dia kuar..ni yang kat bahagian hidung.

Kayap , memang pedih sangat dan gatal ,dia kne kat mana ? kalau dewasa nak makan pun boleh,nak sapu pun boleh. Dia ada ubat khas namanya aciclovir tablets 400mg , sapunya jenis krim . Stiap 4 jam kene sapu , makan pun same jugak . Mahal gile ubat dia...
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Jan 30, 2010 11:11 pm

die mmg xkn kuar abis. Nk kuar abis kene korek, pas2 kene pkai krim yg tanggal blackhead pastu topup ngn nose strip. Mmg susah nk abis huhu. Aku pn ada byk kt idung. Bile gi wat facial, kakak tu geram je nk korek muka aku smpai tanggal. Sakit woo. Mengalir2 air mata aku kalu jrg buat. Skang ni dh kurang skit. Kakak tu ada guna 1 produk, mcm roll on gitu kt hidung. Senang je pkai. Tp kakak 2 xnk bgtau apa yg die pkai. Apa pn idung gue rase lg senonoh banding dulu.

Last edited by teri-chan on Sun Jan 31, 2010 2:29 pm; edited 1 time in total
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Sat Jan 30, 2010 11:35 pm

fuhhhhhh~~~~

susah gak nak jage wajah nie yer..

patut la pempuan dok tandas berjam2
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Sun Jan 31, 2010 12:33 am

Boleh ko cadangkan apa cap yang ada kat pasaran untuk tanggalkan natang tu , aku siap kikis guna kuku nak bg dia kuar. Panjang jugak ek....xsilap aku ada 1 gam muka kaler itam , tu ke teri ? huhu....
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Sun Jan 31, 2010 12:03 pm

assalamualaikum...

ogGy wrote:Teri : Aku da guna segerap cap garnier,memula aku basuh muka dengan air suam bagi bukak liang roma kat muka..lepas tu aku sental segerap tu kat muka...agak pedih la sikit bla kene mata ( cuai ) , lepas tu aku bilas guna air sejuk .Aku buat ni dalam 3 minit cam tu, lepas bilas tu aku p la kat cermin,belek2 ada plak whitehad kat muka aku , kenapa dia tak kuar habis ek. Macam mana nak bagi dia kuar..ni yang kat bahagian hidung.

sekerap garnier men yg aku pakai tu tak buleh tenyeh kat keliling mata..ko baca tak instruction dia belakang tu?
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Jan 31, 2010 2:34 pm

ogGy wrote:Boleh ko cadangkan apa cap yang ada kat pasaran untuk tanggalkan natang tu , aku siap kikis guna kuku nak bg dia kuar. Panjang jugak ek....xsilap aku ada 1 gam muka kaler itam , tu ke teri ? huhu....

gam yg kaler itam tu la nose strip utk lelaki, kalu tak silap aku jenama biore je yg ada. biore pore strip tak silap aku la.

benda tu mmg berakar, mmg pjg la kalu tarik. tu yg geram sapa yg leh tarik tu hehehe..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 10:16 am