Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Falcon
sari
Jedi
ogGy
Miss U.A
MalaYneuMaya
teri-chan
antara21
12 posters

Perbincangan mengenai penjagaan kulit

tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 60

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 Empty Re: Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Post by tunfaris88 Thu Jan 14, 2010 8:36 am

salam..

sy still blaja lg kt slh sbuah ipta kt lam ngara kita ni..hehe.. erm.. myb la punca die

persekitaran gak..tekanan prasaan tu pn myb gak sbb sy pn jnis yg xbyk ckp..slalu pndam

je..nmpk cam tenang je...btw nk tnya la kalo kite mkn kacang jerawat akan btambah teruk

ek?
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 318

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 Empty Re: Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Post by antara21 Thu Jan 14, 2010 2:11 pm

tunfaris88 wrote:salam..

sy still blaja lg kt slh sbuah ipta kt lam ngara kita ni..hehe.. erm.. myb la punca die

persekitaran gak..tekanan prasaan tu pn myb gak sbb sy pn jnis yg xbyk ckp..slalu pndam

je..nmpk cam tenang je...btw nk tnya la kalo kite mkn kacang jerawat akan btambah teruk

ek?

yaa!!!! kacang adalah rakan baek otak..tetapi musuh kulit muka yang bermasalah!!! elakkan memakan kacang tanah, kacang hazel, kacang tumbok...dan seumpamanya. (kacang bendi, kacang panjang, kacang botol...takpe..huhuhu) ni aku cakap berdasarkan pengalaman je... punye jenuh bela muka ni ha... dah baek sket. sekali makan kacang cap tangan lak malam tu...pergh~ sok pagi bangun dah bergunung ganang di wajah. hahahaha

bio oil berkesan?? aaa..tu xpnah try lagi...ape efeknye cik tunfaris? convince me please~...huhu

@teri n oggy
    ohoo....produk mcm tu korg pon xde kata putus ek...huhu...okeh2 taknak amek risiko. pasni kalo aku kne tarik lagi aku nak mintak surat tunjuk sebab. eh...lesen/surat KKM. ^^

ni ad satu lagi masalah. sebabkan ni thread jaga kulit (bukan jaga muka je kan?) membe aku mintak tanya korg, muka dia hensem (chewah) tapi body naek jerawat. adus...pakej rosak. pe nk buat ek? leh ke pakei krim muka kat badan? hahahaha
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Thu Jan 14, 2010 3:30 pm

erk? camne nk convince kn ko eh sbb muka ak pn xelok2 lg..hehe... bio oil ni mmg khas

utk rawatan bekas2 parut, tone kulit yg xsekata , kulit kusam n lain2 yg berkaitan ngn

kulit..kire expertise die bhgn kulit je..ak pkai pn sbb adik bradik ak ade pkai.. adik

ak yg pompuan muka die dlu agak truk la gak, bkn sbb jerawat tp panau.. bdak2 sekolah

kn, asyik kne pnas time blik skolah..last2 nek panau.. agak teruk laa...tp pas pkai bio

oil bkurang la panau die..warna kulit pn da jd sekata..hehe.. bio oil ni minyak yg

mnyerap ke dalam kulit kte.. xleh pkai kalo kulit kite ade luka2..ntah le psal pe, tp

ak blasah je pkai tgh2 muka ak yg berjerawat ni..kdang2 ak ske gak picit jerawat ak

ni..huhu..tp skrg da kurangkn...mkn pn da kurang..myb sbb pmakanan gak, kalo mkn mnde2

yg merapu je nnt nek la blik jerawat..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Thu Jan 14, 2010 10:17 pm

@antara

bdn berjerawat? ha ni mslh sama ngn adik aku hehehe.... dia kene tuka sabun yg dia pkai... suh dia cuba t3 acne body wash,
    Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 414807

but some ppl takleh pkai...takde efek.. bergantung la... tak pun suh dia cari sabun neem. leh jugk pkai sabun Sebamed's body wash, recommended by doctor too.

n nasihat kat kawan ko tu, elakkan biarkan bdn berpeluh... sentiasa kering dan bebas bakteria. dan rajin2 la mandi bersabun. kalu mandi kobau... mmg leh jerawat badan.

@tunfaris: jawapan aku ttg kacang sama je ngn antara... if muka ko mmg teruk jerawat, elakkan mkn kacang. sbb kacang menggalakkan pertumbuhan minyak. picit jerawat is big no-no... lg teruk muka ko ada la huhu
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Fri Jan 15, 2010 12:54 am

Erk tun,adik ko guna bio oil je ke nak hilangkan panau ? ganaz...ke adik ko ada masalah aczema kot..dia ni hampir serupa jer.Nak2 kat belah muka,bese naik kedua2 belah bahagian tak kira badan atau muka.

Yaa...jerawat badan guna t3 body wash, sebamed pun ada banyak jenis ..so kene pandai pilih dan kalau boleh amik yang ada t3 , tak silap aku bekas dia ada kesan splash air.

Nak kata kacang penyebab jerawat pun tak jugak,bese orang pompuan lagi sensitif berbanding lelaki,nak2 hormon prempuan lebi h tinggi dr lelaki sewaktu datang period.Korang tgk la berkawah2 muka korang...
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Fri Jan 15, 2010 8:23 am

hehe..aczema tu pnyakit pe? sori xtau..kalo ade pic tunjuk pnyakit tu pn ok

gak...haha..ak pn tgk nk kte pnau xmcm pnau..teruk dri pnau rsenye..muka jd pelik

semacam...jd tompok kt pipi..kalo tgk org kte pnau le..ntah ler..myb aczema

kot..hehe..

@ teri..

hehe..nk wat cam ne..jerawat putih ni mmg mngasyikkn apabila dipicit..hahaha..

bley duk kt dpan cermin berjam-jam oo...haaha..

Last edited by tunfaris88 on Fri Jan 15, 2010 8:54 am; edited 1 time in total
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jan 15, 2010 8:43 am

aczema tu sejenis penyakit kulit. aku pun ada sbb aku dulu2 ada asma tak kuar... kalu asma tak kuar leh kena aczema

Spoiler:

tp jenis2 ada mcm2.. mujur la aku takde mcm tu hehehe...

kalu tompok putih berdebu... panau le tu heheh...

picit jerawat mmg best.. tp hasilnya tu yg wat kita tak best.. aku pun gatal2 tgn juge...tp bile dh sakit aku stop...
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Fri Jan 15, 2010 8:59 am

oo..cmtu ek eczema..cam kne taik ulat je..hehehe..

Very Happy
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jan 15, 2010 12:42 pm

aku ada bincang dengan kwn2 aku td.. bio oil mmg bagus utk menangggalkan parut di kulit. tp utk muka ada yg mencadangkan korg pkai krim total effect

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 Olay-total-effects

mengikut kawan aku ni.. dia pkai utk ilangkan parut kat muka... leh nmpk perbezaan almost 50%.

7 kebaikan total effect:

1 - Line Minimization: Reduces the appearance of fine wrinkles
    2 - Nourishing Moisturization: For a radiant, healthy glow
    3 - Tone Enhancement: Balances color & reduces appearance of age spots
    4 - Gentle Exfoliation: Smoothes and evens skin texture
    5 - Pore Refinement: Minimizes the appearance of pores
    6 - Free Radical Defense: Helps prevent damage to skin's surface
    7 - Subtle Lifting: Hydrates for firmer skin appearance
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Fri Jan 15, 2010 12:50 pm

mhal kot..hehe..ak ade petua dri org2 tua..

kalo nk kulit tegang, ilang parut sme..

korng amik telur putih, pastu sapu je kat muka..

wat la tiap2 mlm...kalo rjin bilas ngn air suam...

muka korg ak jd tegang..hehe.. tp time pkai tu jgn lak gelak2

nnt bkedut lak muka..hehe...
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jan 15, 2010 12:59 pm

yup... mmg mahal... tp kat mydin dpt harpa 50% lg murah.

penggunaan telur pun mmg boleh cume nk taknak buat je heehhe
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Fri Jan 15, 2010 10:31 pm

Olay tu ada fungsi untuk kulit kering x ? ...aku skang kulit kering,aku baru makan EPO trial pack.. haha jadi pompuan lak aku .
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jan 15, 2010 11:36 pm

olay total effect sesuai utk semua jenis kulit. dats y nama dia total efect. tp kalu kulit ko mmg kering beli yg pelembab dia pn boleh.
    sari
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sari Fri Jan 15, 2010 11:48 pm

ogy makan epo..?
    ish3..
    olay tu die cam x merengsaakan ke..?
    sbb pnah gne yg total white dalam tube tu..
    adeh panas n merah muke..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Jan 16, 2010 6:54 am

yaaa... aku pun pernah dgr total white

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 W80806-Olay-ExtraFair-C55

ramai yg ada mslh pkai total white tu. aku pn tak brani nk pkai. kwn2 aku pn prob pkai total white ni. mayb sbb dia ada agen pengelupasan.. kta tak tau.

tetapi total efek, aku pernah pkai.. in fact dh smpai 2 botol aku pkai... sgt bgs. tak berminyak, mudah meresap. so far takde mslh pd aku.
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Sat Jan 16, 2010 6:01 pm

gile kentang betol pakar2 kulit, dermatologists ni. huhu.. trimas2

@teri
    aha... mamat tu memang pakai T3 bodyt wash...shower cream. tapi takde efek... so aku soh dia pakaei sabun cap kapak (!) kaler hijao. hahaa.... memang tak wangi langsung! tapi efeknye besh! kulit dia yg berjerawat tu, jadik kering...dan bintik2 merah tu pon mengecut. huhu.. so...aku wondering... leh tak tonyoh sabun tu kat muka?? ^^"

olay total efek! aku ske sgt. haha... masa kulit aku remaja dulu2, layan la mende ni. tapi start kulit muka berminyak mcm hampeh lagi, pakei pon jadik tak best...sebab minyak dari kulit push cream olay tu keluar...jadikan muka lebih melekit~... tu masalah aku la... by the way produk ni mmg baek, so aku syorkan kat korang2 jugak! huhu

jap...aku tak pnah try bio oil,.... mende tu..sapu ke...leh wat minum? serius xtau ni...jahil sket..huhu
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Jan 16, 2010 7:06 pm

sabun cap kapak yg ni ke?

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 DSC00443

eh sabun ni bagus tau!! aku panggil sabun potong, sbb nk guna kene potong kecik2 br leh pkai hehehe... skang susah tul nk vr sabun ni.. kene g kampung2 ceruk br jumpa. last time aku pkai umo aku 6 7 thn kot kt kg dulu hehehe...

aku tak tau leh tonyoh ke tak... mak aku kata sabun tu boleh letak kat muka, sbb dolu2 mana ada sabun pencuci muka... suma tabuh 1 sabun je heheh... cube try test... mana tau berkesan hahah...

soalan ko ni wat aku klaka je hehe... ianya sejenis minyak yg mudah meresap.

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 Biooil;Warehouse;Warehouse

so sapu je.. jgn diminum pulak.
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Sat Jan 16, 2010 9:03 pm

Jadi aku kne pakai olay total efect la yea... aku bab2 jaga muka memang KO . Tu kene tanya orang yan lebih arif macam awek2 dan mak cik kat atas Laughing

Wah wujud lagi ke sabun tu ? lama tul tak nampak...1 lagi yang keler kuning...apa eh nama sabun tu ?
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Jan 16, 2010 10:24 pm

makcik eh?

sabun kuning? yg mana ye?
    sari
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by sari Sun Jan 17, 2010 12:32 am

mak aih.. da jadi sabun traditional tu..
    ade lagi jual ke jnis cenggitu..?
    oo kak teri pon gune olay total effect..
    hm barula confident nak try..
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Jan 17, 2010 8:00 am

dulu pkai la.. skang dh stop sbb tak mampu nk beli hehehe..

aku dulu pkai krim siang shurah skang dh takleh pkai dh sbb bile sapu terasa pns di atas bibir, pns dn pedih. skang aku pkai potion elianto. pkai skit dh cukup, terasa kulit tak terlalu berminyak tak terlalu kering.
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Sun Jan 17, 2010 10:28 am

kahkahkah.. rajin ko google gambo sabun kapak tu ek teri. huhu. thanks2. aaa..itu la sabunnye! memang rare lah. silap2 leh masuk muzium. ^^ tapi aku leh dapat... hebat x?? heee

ohoo...bio oil tu gtu je ek? aku ingt leh minum2 cam minyak gamat tuu..hehe... baru ni aku ad kirim kat membe aku, dia gi langkawi..aku pesan beli minyak cengkih...utk resdung. tak tau la cmne ropenye...karang dh dpt kt aku, aku preview kt korg...kite diskas2...hehe...

nak je pakei olay balek...tapi kne keringkan telaga minyak kt muke dulu le~....huhu
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Jan 17, 2010 10:41 am

minyak cengkih??

mcm ni?

Perbincangan mengenai penjagaan kulit - Page 5 Minyak%20cengkeh

aku tak tau kebaikan dia, tak pernah dgr pun hehehe
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Sun Jan 17, 2010 9:32 pm

salam semua,

waa, ngeri aku tgk pic tangan merah2 tue...

tu kekal ke or kadang2/ ade time merah2 tu keluar?

aku nyer kes nie pelik la, badan aku senang naik merah2..

btw, kalau aku nak gune pencuci muka yang light user macam tu,
    produk ape yang sesuai tuk aku eh?
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Post by ogGy Sun Jan 17, 2010 11:29 pm

Tu betul2 tulisan orang dlu2 punya minyak, " obat " Smile memang kat langkawi saja ke yang leh dapat minyak tu ?

Yang dalam gambar tangan orang tu macam psoriasis jer, memang leh baik cuma makan masa jr nak elok .

Macam ko khairul, kulit senang naik merah2 ...ko alargi dengan persekitaran , sebab tu mudah naik merah2.Macam aku dlu la...skang da ok, aku makan garlic 2 botol...alhamdulillah hilang . Kalau dlu,aku g memane je,kene stand by ubat alahan dalam beg .Tak kira la dalam kete ke,bus ke,jalan kaki ker...bila2 leh kene .

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 9:41 am