Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

3 posters

kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start?

assyauq
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 36

kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start? Empty kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start?

Post by assyauq Wed Mar 11, 2009 12:04 pm

aku skrg ni pinjam laptop ibu aku tapi laptop ni baru lagi..beli seminggu yang lepas..sebelum tu, aku rasa kalau aku cakap ada problem, mesti orang akan suruh aku pi kedai tu balik, coz still dalam warranty..memang aku dah bercadang nak pi kedai tu balik tapi aku lambat lagi nak balik rumah n skrg aku duduk hostel..so, sementara tu aku nak bertanya kat otai2 dalam putera.com ni..

masalah aku, boleh kata kerap juga laptop ni akan hang bila setiap kali aku nak start..laptop guna windows vista home premium..biasanya dia hang bila masa nak masuk windows, yg kuar "microsoft corporation" lepas keluar logo acer yang ada F2 for setup tu..aku harap korang dapat bayangkanlah..

ni specs laptop ni yg aku harap dapat membantu korang utk analisis masalah aku ni..

Acer Aspire 4935
    Windows Vista Home Premium Service Pack 1
    Intel Core 2 Duo Processor T6400
    (2.0 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB L2 Cache)
    2 GB DDR2

kalau boleh aku tak nak la format..tapi kalau tu ja jalannya, apa nak dikata..anyway, nak tanya..laptop ni guna windows original,kalau reformat, windows akan dapat yg original gak ker?

Last edited by assyauq on Wed Mar 11, 2009 12:23 pm; edited 1 time in total
    wanjihan
    wanjihan
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Tenet jer....

kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start? Empty Re: kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start?

Post by wanjihan Wed Mar 11, 2009 12:22 pm

sebelum keluar logo windows vista ke mcm ner ni?

masa nak start tu ade tk ko cucuk usb pendrive atau ape?
    assyauq
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start? Empty Re: kenapa windows vista laptop ni selalu hang bila start?

Post by assyauq Wed Mar 11, 2009 12:28 pm

hang masa page "microsoft corporation", lepas kuar page logo acer..klu nak tunggu ntah sampai bila..USB tu memang ada..macam aku cucuk external hard disk ngan USB 2.0 hub yg aku sambungkan broadband, cooling pad, mouse ngan printer..ada effect ker semua tu?
    conz
    conz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by conz Wed Mar 11, 2009 1:52 pm

kau kene buar repair windows....sbb ada file windows vista yg corrupt...win vista ni die nak pc tu ok..dan blh run...die byk makan ram,grafik,dan space hard disk,,cube cek balik ok...
    assyauq
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by assyauq Wed Mar 11, 2009 3:59 pm

so, aku kena pi kedai tu balik minta dia repair windows ker?coz aku takder sebarang cd..lagi lak win vista ni original..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon May 06, 2024 9:12 pm