Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

4 posters

Windows selalu hang bila guna photoshop cs3

ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 138

Windows selalu hang bila guna photoshop cs3 Empty Windows selalu hang bila guna photoshop cs3

Post by ashid Fri Aug 14, 2009 10:47 pm

assalamualaikum kawan2..

Baru baru ni kawan aku ada minta tolong baiki pc dia,
    aku pon mati kutu gak sebab tak berapa pandai.

camni masalahnya :

pc kawan aku ni guna os xp, and baru install photoshop cs3 (amik installer dari kawan aku)
    masalah dia, bila guna photoshop and edit gambar dngan resolution besar, mula la pc tu hang.
    Kalo tak guna photoshop.. main main benda lain, takde lak pc tu hang.

Aku dah tengok driver display dia (before ni tak install - so aku setelkan - pergerakkan skrin jadi smooth),
    aku tengok gak kot kot ada driver lain yg tak install, tapi semuanya OK.

Aku tengok banyak sangat program pelik2 running kat task manager, nak cakap virus pon tak sure, so aku install avira free edition and run scan. Sangkut gak beberapa ekor, and dah delet.

Aku cuba lak reinstall photoshop tu (kot la masalah dengan photoshop) , tapi maslah tu tak setel gak. Skrang ni, dia cadang nak format lak pc tu.

Ada cadangan lain tak? aku risau kalo maslah ni sangkut dengan hardware, tapi tak tau camna nak trouble shoot untuk pastikan mana punca masalah.

kalo ada sesapa leh tolong, aku ucapkan tima kasih banyak2..
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Windows selalu hang bila guna photoshop cs3 Empty Re: Windows selalu hang bila guna photoshop cs3

Post by Razi_IBM Fri Aug 14, 2009 11:00 pm

spec pc camane?
    gambar resolution besar+potoshop+pc ram 1-2GB=hang ->normal la tu.
    kalau dah tak boleh nak buat apa2 ngan hardware cuba upkan sikit paging file.

image editing=all about ram.proc no.2.
    test0123
    test0123
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Executive/ Cari Gondang

Windows selalu hang bila guna photoshop cs3 Empty Re: Windows selalu hang bila guna photoshop cs3

Post by test0123 Fri Aug 14, 2009 11:11 pm

upgrade ram kepada 2GB...tak bleh support tu
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ashid Fri Aug 14, 2009 11:12 pm

yg aku tau.. dia pakai intel. Ram 1gb. Yg nampak low skit, space hardisk dia. Berapa puluh gig saja, tapi free disk berbelas juga. Pc member sorang lagi pon spec sama, guna photoshop (installer yg sama) tapi tak lak jadi masalah. Edit dengan resolution 300 saja. Bila drag gambar.. and main main skit, hang.

*pc tu hang, langsung tak boleh buat apa. Mouse sangkut, nak buka task manager pon tak boleh. Kena restart.
    e_sentinel
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 479

Post by e_sentinel Fri Aug 14, 2009 11:32 pm

Buka Task Manager > klik tab Performance .. biarkan disitu .. pastu buka Photoshop, render apa yang patut dan tengok pada graf Task Manager .. dari situ boleh tengok apa yang x cukup, samaada CPU (Proc), RAM atau Pagefile.

Satu lagi, pastikan free harddisk space melebihi 1GB.
    ashid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ashid Fri Aug 14, 2009 11:37 pm

okies.. nanti aku cuba tengok, tq kawan2.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Apr 29, 2024 12:27 am