Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV

eddry
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 8

nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV Empty nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV

Post by eddry Wed Mar 04, 2009 12:26 pm

salam semua,

nak tanya sikit cam ne nak connect VGA cable ker LCDTV ada nak setting aper2 ker sebelum tu..
    aku ada wat tapi x jadi bila on jer LCD x ada aa2 pon..

ni spec LCDTV aku n PC aku..

LCD samsung 37'' full HD

pc

AMD 2700++ Sempron,
    G/C power color 9550 AGP 8x
    ram 512mb
    dan lain2 lagi laa..

kalau sape yg penah wat kat LCDTV tu tolong2 laa ajar erk cam ner nak wat...teringin gak nak wat..dah baca kat manual book tu tapi sama gak x ada apa2 yg jadi...?
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV Empty Re: nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV

Post by sheikomatic Wed Mar 04, 2009 1:02 pm

first step, ko refer manual tv tu, tengok resolution die brape..
    kalau aku punye lcd tv, samsung 32" full hd, resolution die 1368x768..
    pastu set graphic card ko ke resolution ni, pastu sambungkan terus je vga cable dari graphic card ke pc input kat tv tu..
    pastu cucuk audio ke tv tu pulak..
    eddry
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV Empty Re: nak Connect pc guna VGA cable ker LCDTV

Post by eddry Wed Mar 04, 2009 1:14 pm

ok aku try nanti tq bro
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

Post by sheikomatic Wed Mar 04, 2009 1:21 pm

lepas dah cucuk vga cable dan on kan pc, tukarkan source dari TV ke PC.. aku rase same je setting lcd ko, aku pun pakai samsung jugak, bau kedai lagi..
    eddry
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by eddry Thu Mar 05, 2009 7:38 am

salam semua ,

semua aku dah try tapi x jadi jugak , dah tukar resolution yg paling tinggi 1080 pon sama and yg paling biasa aku pakai pon sama 1024 X 768 x jadi jugak dah refer manual book pon x boleh jugak.. bila nak tukar jer source die x detect pc aku.... ker VGA LCD TV aku yg x leh guna leh check x benda alah ni...?
    abg burger
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 161

Post by abg burger Thu Mar 05, 2009 8:00 am

aku ada buat cara ni. menjadi tanpa apa2 problem.
    sony bravia 32".
    1368 x 768 bukannya full hd bang oi.
    biasanya gc auto detect resolution lcd/monitor.
    1. ada berapa vga in tv ko?
    2. betul ke ko dah tukar input ke vga/pc.
    3. gc ko ada dvi tak?
    4. ko check betul connection kabel tu. sikit lari boleh hilang gambar.
    eddry
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by eddry Thu Mar 05, 2009 8:30 am

bro burger,

aku tahu monitor biasa bila aku tukar ker resolution tu terus hilang sebab x support, and aku off kan pc pastu sambung VGA cable ker LCD TV, so aku jawab solan2 yg ko kasi tu dulu,

1 > VGA LCD TV ada 1 ja
    2 > aku x berapa paham maksud ko sama tapi aku wat gini , VGA dari PC aku aku cucuk kat pc pastu lagi satu aku cucuk terus ker LCD TV aku. tapi bila nak source ker PC x dapat bila check dalam menu input device pc dia x detect .

3 > GC aku ada DVI
    4 > connection betul aku siap kunci lagi kat LCD TV ngan kar GC aku. sama gak
    abg burger
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 161

Post by abg burger Thu Mar 05, 2009 11:18 am

aku tak sure kenapa dia tak detect.
    mungkin gc tak support. tak logic nak katakan tv ko rosak, baru lagi.

cuba ko gunakan dvi ke hdmi. guna convertor.
    eddry
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by eddry Thu Mar 05, 2009 11:26 am

cable to aku x beli bro..Svideo ada laa bila pasang ok..

x per nanti aku cuba beli lain cable.. lagi pon baru kejap tadi aku call service cente die mintak tolong tengok kan.
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Fri Mar 06, 2009 11:36 pm

Kalau gunakan GC untuk connect ke LCD TV,
    GC ATI Radeon HD 4670 dianggap sudah memadai sebab port S-Video telah diganti dengan port HDMI yang menyokong Revolution Full-HD 1920x1080.
    Untuk mendapatkan mutu yang berkualiti seelok2nya cuba setting GC ke 1920x1080 dan buat sambungan dari port HDMI GC ke port HDMI LCD TV Samsung 37" anda.
    Sila pastikan LCD TV Samsung 37" anda menyokong Full-HD 1920x1080p
    mhfxtreme
    mhfxtreme
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 46

Post by mhfxtreme Sun Mar 08, 2009 1:35 am

bro GPU ko Ati 9550 bleh support ke TV LCD 37 inch. berapa max resolution yg dia bleh pegi.
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Sun Mar 08, 2009 12:38 pm

mhfxtreme wrote:bro GPU ko Ati 9550 bleh support ke TV LCD 37 inch. berapa max resolution yg dia bleh pegi.
    Boleh, janji TV LCD ada port untuk sambungan PC anda.
    Kalau Ati 9550 ada port DVI ia boleh disambung terus ke port HDMI atau port PC LCD tetapi sound tiada di LCD TV(kena pakai speaker luar)
    Kalau Ati 9550 ada port HDMI, maka terus sambung ke port HDMI LCD TV, sound tetap ada di LCD TV dan resolution max adalah 1920x1080(kalau LCD 37" tak menyokong Full-HD 1920x1080 maka setting hendaklah mengikut manual LCD TV 37" tu sendiri.Kalau nak setting Full-HD gak sudah tentu skrin akan gelap)

Harus diingat Display setting LCD TV tak sama dengan setting Monitor LCD atau Monitor CRT.
    LCD TV setting ke 50 hertz dan kalau lebih daripada 50 hertz, LCD TV tak detect.
    Sebelum membuat penyambungan ke LCD TV, cuba setting terlebih dahulu melalui Monitor LCD atau CRT ke angka 50hertz.
    eddry
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by eddry Wed Mar 11, 2009 7:42 pm

dah ok dah semua, aku panggil tech samsung datang and die tukar VGA cable yg rm12 terus ok yg aku beli rm5 x menjadi..so aku pasang audio jack kat LCD TV aku pon ok jaa boleh ada sound dah..tq semua.. max aku leh dapat 1028x768 kalau xsilap aku..aku ada try untuk mod 1080 tapi x dapat LCD terus gelap..
    koboi_tua
    koboi_tua
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by koboi_tua Wed Mar 11, 2009 11:16 pm

eddry wrote:dah ok dah semua, aku panggil tech samsung datang and die tukar VGA cable yg rm12 terus ok yg aku beli rm5 x menjadi..so aku pasang audio jack kat LCD TV aku pon ok jaa boleh ada sound dah..tq semua.. max aku leh dapat 1028x768 kalau xsilap aku..aku ada try untuk mod 1080 tapi x dapat LCD terus gelap..
    Memanglah max setakat 1028x768 sebab pakai VGA cable.
    Kalau pakai DVI cable ke PC input Resolution akan bertambah.
    Kalau pakai lagi HDMI cable Ke Input HDMI LCD.Resolution akan bertambah.Dari sini kena setup perlahan-lahan Resolutionnya dan kalau boleh lihat manual LCD tersebut.
    Setting display jangan sesekali melebihi 50Hertz.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Apr 28, 2024 1:36 pm