Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

TJ-Ariff
pemburuRusa
alwajdi
teri-chan
~Strip Cake~
sangkut
ogGy
Miss U.A
raidizh AR
hampeh
zuris71
sharina
khairul anwar
loy_azloy
neology
farhan91
20 posters

consert Akon

alwajdi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Software Engineer

consert Akon - Page 2 Empty Re: consert Akon

Post by alwajdi Fri Oct 30, 2009 2:23 pm

kiamat dah dekat pon still nak citer pasal akon and artis2..

pi la buat bende2 faedah sket yg boleh menyumbang kat agama dan negara selagi ade waktu..
    at least boleh la jgk buat jadi bekal amalan..
    gempa bumi dah sana sini jadi..
    nabi tanda tu tanda kiamat besar makin dekat..
    pikir2 le..
    pemburuRusa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : menyelesaikan masalah rusa rusa yang tak paham pasal komputer

Post by pemburuRusa Sat Oct 31, 2009 10:23 am

lantak kau la......smua smayang tapi sokong benda mjahanamkan islam.... smayang tak betul la tu....napak sangat tak buat ibadat kau ni......kalu kau ada ciri2 islam kau tak sokong benda tu......tu pun nak kena ajar...bodusssss
    pemburuRusa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : menyelesaikan masalah rusa rusa yang tak paham pasal komputer

Post by pemburuRusa Sat Oct 31, 2009 10:30 am

loy_azloy wrote:kita ketepikan pasal pelakon Nur Kasih,gambar tu masa sblm berlakon cerita tu,skrg mereka dah ok,doakan yang terbaik.

baik!!! berbalik kepada topik.!kenapa aku kata si farhan ni mentah?kenapa aku berani kata ko abaikan solat?kenapa aku kata ko lupa agama?kenapa aku kata ko ni ade otak tapi takde akal?.
    orang yang mentah pemikirannya takkan buka thread yang mempertahankan perbuatan yang buruk.orang yang solat sentiasa fikirannya waras dalam menentukan apa yang dilarang atau tidak.orang yang belajar agama takkan mengatakan sesuatu yang bertentangan agama itu seolah2 macam tuhan tak kisah.orang yang ade otak tapi guna akal takkan mengatakan apa yang ko katakan.....
    lihat sahaja,berapa ramai komen2 disini menyokong ko?aku juga gemarkan hiburan,aku tgk konsert2 rock,namun kalau artis tu buat tak senonoh ko ingat aku suka?inikan pula diMalaysia...sebuah negara yang agama rasminya ISLAM kalau adik farhan tak tahu la... Shocked
    dalam suratkhabar atau MELODI pastinya akan highlight benda ni tapi aku tak yakin mereka akan hentam,mereka pastinya akan mengaburi dgn hanya menunjukkan itik hitam ni perform hebat(meskipun suara mcm sampah).
    aku bukan marahkan ko farhan,tapi aku kecewa kenapa budak2 muda pemikirannya sangat daif sebegini...salah mak ayah anda mengabaikan perintah agama ke sampai anaknya jadi begini? Crying or Very sad

budak lagi kau ni rupenye....paqtut la otak sempit......baik kau pegi ngaji ko.....belajar agama ko sesksok kau nak kawin senang nak bimbing isteri dan anak2.......ada anak sesksok..tapi otak pikir cam kepala lutut......pikir la utk masa depan kau....tak kan nak idup stakat atah dunia je.......baik adik pk masa depan islam adik..........
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Sat Oct 31, 2009 11:13 am

Salam Tuan PemburuRusa,
    topik ini bertajuk dan membincangkan tentang artis Akon, bukannya mempelekeh dan menghentam user lain.
    Hentikan perbuatan ada itu!
    Tidak perlu posting jika berniat untuk menghentam dan memperlekeh orang, kerana apa yang anda perlekehkan itu akan memakan diri sendiri.

Islam tidak mengajar umatnya memperlekeh sesama insan, jika anda berbuat demikian bermakna anda juga Tidak menghayati tuntutan Islam yang sebenarnya.

Harap kepada anda dan kepada semua user faham akan konsep berforum.

Wassalam.
    lorfaz
    lorfaz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Futsal

Post by lorfaz Sat Oct 31, 2009 10:18 pm

aku rs closed jer la topik ni...

n by the way... itu hak sesape nk tgk konsert akon tu... idup sume org x sume nyer perfect seperti yg user2 ckp di ats....
    bg aku vokal akon mmg sedap.. cume attitude die kurang... biase la nm da artis barat.. phm2 jer... lg mau kecoh2.....

Last edited by lorfaz on Sun Nov 01, 2009 7:14 am; edited 1 time in total
    adelheid
    adelheid
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 129

Post by adelheid Sun Nov 01, 2009 2:40 am

hehe, artis luar datang mmg kondem, siap buat mogok lagi, hehehe tapi tgk artis tempatan berpeluk ke, pakai dress sampai terkeluar buah dada tu, takpa lak. tu yg heran tu, kalau nak mogok tu, mogok la sekali pi boikot atau serang artis tempatan yg seksi tu, tak pun di serang, tgk aje buat cuci mata? tak payah tgk artis luar, tgk aje kat anugerah ke, tv ke, majalah ke, fuhh skirt pakai sampai nak ternampak dia punya spender, haa, tak pulak pak lebai yg mogok tu cakap apa apa, senyap ajek.. rasanye, takkan nak glamer kot? bial ada artis luar, buat mogok, dapat glamer? jgn lah mcm tu. biar adil sket.
    lorfaz
    lorfaz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Futsal

Post by lorfaz Sun Nov 01, 2009 7:12 am

adelheid wrote:hehe, artis luar datang mmg kondem, siap buat mogok lagi, hehehe tapi tgk artis tempatan berpeluk ke, pakai dress sampai terkeluar buah dada tu, takpa lak. tu yg heran tu, kalau nak mogok tu, mogok la sekali pi boikot atau serang artis tempatan yg seksi tu, tak pun di serang, tgk aje buat cuci mata? tak payah tgk artis luar, tgk aje kat anugerah ke, tv ke, majalah ke, fuhh skirt pakai sampai nak ternampak dia punya spender, haa, tak pulak pak lebai yg mogok tu cakap apa apa, senyap ajek.. rasanye, takkan nak glamer kot? bial ada artis luar, buat mogok, dapat glamer? jgn lah mcm tu. biar adil sket.

agree with u.... bounce
    sheikomatic
    sheikomatic
    Ahli
    Ahli

Post by sheikomatic Sun Nov 01, 2009 11:21 am

not enuf troll..
    dis thread should hv more..then we close lol!
    big mama
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 40

Post by big mama Sun Nov 01, 2009 1:14 pm

agree with u lol!
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Mon Nov 02, 2009 9:36 am

ni la tanda2 akhir zaman..benda yg xbtol..tapi bila dah menjadi biasa dan dapat diterima ramai..maka ia jadi btol..
    ni la yg aku nak tegaskan...artis mana pun..foreign ke..local ke..sama je..local artis ni sbb dh terlalu biasa..maka masyarakat kita dah anggap benda tu takde mende pun..dan siapa yg berfikir sebaliknya..dianggap kolot dan ketinggalan zaman..

yang foreign artis lak..maybe tak biasa sgt(sbb maybe jarang bt show kt malaysia) berlaku kat malaysia..maka masyarakat anggap benda tu salah dan melanggar nilai2 ketimuran masyarakat kita..so..ada la yg menentang..tengok la sket hari lagi..bila dah menjadi kebiasaan..takde la org yg menentang..

terpulang la..kubur masing2...tp sbg saudara seagama..aku dh jalankan tugas..maybe islam aku xsempurna lg..tapi i'm working on it..
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Mon Nov 02, 2009 10:57 am

bg aku, takdela kolot @ mati kalo tak tgk konsert tuh...
    so pd ts, sepatutnye ko sdr dr awal bnd ni melibatkan sensitiviti agama..nk plak putera ni kebanyakkan sume muslim...

dah bnd slh, mmg ttp slh! aku pun minat akon, tp takdela sampai puja @ support ape yg die buat..
    so pasni ati2 la...

terlalu nk moden, smpi tak sedar kita dah pertikai hukum hakam secara tak langsung....
    alwajdi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Software Engineer

Post by alwajdi Mon Nov 02, 2009 11:01 am

ye mmg artis tempatan pon ntahpape.
    tapi kalo tempatan pon dah ntahpape, nak bwk masuk org asing yg lagi ntahpape, ape maknanya??

pada aku la kan, datang tempat org, respect la adat tatasusila tempat org..

bygkan ko ajak org datang rumah, org tu plak buat bende xsenonoh kat rumah ko..

suke ke camtu?

aku pon suggest close je thread ni. xde faedah pon.
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Mon Nov 02, 2009 12:26 pm

Topik ditutup atas permintaan.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat May 11, 2024 11:11 am