Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

TJ-Ariff
pemburuRusa
alwajdi
teri-chan
~Strip Cake~
sangkut
ogGy
Miss U.A
raidizh AR
hampeh
zuris71
sharina
khairul anwar
loy_azloy
neology
farhan91
20 posters

consert Akon

farhan91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 34

consert Akon Empty consert Akon

Post by farhan91 Thu Oct 29, 2009 3:19 pm

saye tak faham knape Malaysian nie tau nak condemn jeee
    akon datang pun condemn
    beyonce datang pun condemn
    sume nak condemn
    Akon is one of the most dominant Celebrity in the world.die buat concert dekat malaysia nie pun dah kire bagus
    utusan malaysia yang ape, yang bahagian MEGA tuu ek? critics akon claim that die tak faham adat dekat malaysia
    seriously it doesn't make sense
    stakat die bukak baju,then slam on the crowd tuu sume nittty-gritty of concert laa
    tak kan laa tuu pun issue
    ingat la malaysia punye music 'industry' nie tak bagus langsung and kecik jee
    so daripada condemn better gain some knowledge in order to improve the industry
    nie belum lagi beyonce datang
    kalau datang tak tau laa ape lagi nak condemn
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

consert Akon Empty Re: consert Akon

Post by neology Thu Oct 29, 2009 3:46 pm

ni la tanda2 akhir zaman..benda yg xbtol..tapi bila dah menjadi biasa dan dapat diterima ramai..maka ia jadi btol..

tgk la skunk..artis2 berpeluk2,pegang tangan lelaki perempuan walhal bukan mahram..tapi disebabkan dah biasa dan dapat diterima ramai orang..so, orang xkan anggap benda tu salah..ni bukan pasal akon or beyonce or mane2 artis pn..org yg cuba tegah plak dimarah2...dikutuk2..

so, fikir la sendiri..
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Thu Oct 29, 2009 4:21 pm

aduh mcm ni punya budak pun ade ke?takpe aku takkan kondem akon tapi aku nak kondem ko. ko rasa elok sangat ke artis luar tu datang sini?pastu tak tau adab.kalau ko rasa buka baju tu benda kecik,apekata ko kuar jalan2 kat bandar tak payah pakai baju.
    aku rasa ko ni kurang akhlak..no this is serius apa yang aku cakapkan ini,ko ni kena banyak belajar agama,dan aku faham ko solat pun tak pernah,mencari hiburan sahaja hidup ko.
    si akon tu dia bagus sangat ke? nyanyi suara sengau pun bagus?katakanlah kalau ada konsert nasyid,aku yakin ko takkan pegi.
    Akon is one of the most dominant Celebrity in the world??? then who is akon?do i care about that black duck?seriously baik ko muhasabah diri ko.aku banyak lagi nak sembur pada budak2 terutama yang mcm ko yang tak berapa nak pandai menegakkan benda tak boleh tegak...
    one more kalau ko rasa aku cakap ni salah,apekata kita lihat ape komen2 mereka selepas ini...
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Thu Oct 29, 2009 5:08 pm

aku sokong gak ape yang loy cakap

tapi bila kiter kondem, media pulak memburuk2 kan lagi keadaan sampai orang macam ts pun mengeluarkan ayat2 kat 1st post ne..

patut nyer media memberitahu keburukan dia dan jelas kan kepada masyarakat..

tula bila hiburan diagung-agungkan tapi agama dikemudiankan..

orang kafir sane nak untung jer, yang lain ape dia pikir..
    farhan91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by farhan91 Thu Oct 29, 2009 5:16 pm

[quote="loy_azloy"]aduh mcm ni punya budak pun ade ke?takpe aku takkan kondem akon tapi aku nak kondem ko. ko rasa elok sangat ke artis luar tu datang sini?pastu tak tau adab.kalau ko rasa buka baju tu benda kecik,apekata ko kuar jalan2 kat bandar tak payah pakai baju.
    aku rasa ko ni kurang akhlak..no this is serius apa yang aku cakapkan ini,ko ni kena banyak belajar agama,dan aku faham ko solat pun tak pernah,mencari hiburan sahaja hidup ko.

hahaha
    chill pal.kalau mcm nie punye statement,baik ke?tak tau plak Malaysian mcm nie.huhu.chill laa.mind your words MR. saye tak tau plak anda ade install cctv dekat rumah saye.mane tau nie saye tak penah smayang?hahaha.tak tau plak i have to fuss every time when i pray?tak ape lahh.trima kasih sebab ckp mcm tu.no big deal.well minded orang.we just can let it be.Freedom,as akon says.huhu.nak cakap sikit saye ckp nie in term of entertainment.bagus sgt ke kite nak condemn akon tuu.tak malu kee orang tuu dah spend time to be in this country named malaysia but then malaysian press tak appreciate?kesian gile.padahal sape malaysia nie in term of music industry?besar sgt kee payung malaysia dalam music industry nie nak condemn superstar?press yang condemn tuu bagus sgt ke? yes he is a black duck with 1oo million dollar of LP. he is a black dude that you don't care bout,but people around the world care bout.cite lebih tak gune.tgk sket gambar concert.malaysian girl wore tudung tgk itu concert maa.huhuhu.suare sengau indo kite dengar plak kan?huhu.indo tuu.indo negare yang hina malaysia.boleh jee kite accept and adapt.susah hidup kite kalau nak condemn orang yang lg bagus dari kite.sampai bile pun tak maju laa.bia kite down to earth baru orang kesian.kalau tau industry down,be down to earth.and do some alliance or discussion mcm mane nak develop industry kan lagi bagus. and saye mcm suke laa sentence yang ckp saye tak penah pg concert nasyid.huhu.well takkan sume bende kene fuss.saye bukan artis malaysia nak fuss e'thing im doing.senyap2 suda.huhuhu . saye bukan laa nak agong kan akon tuu. just nak tau knape nak kene condemn sume artis luar datnag malaysia.
    farhan91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by farhan91 Thu Oct 29, 2009 5:19 pm

tapi bila kiter kondem, media pulak memburuk2 kan lagi keadaan sampai orang macam ts pun mengeluarkan ayat2 kat 1st post ne..

patut nyer media memberitahu keburukan dia dan jelas kan kepada masyarakat..

well media dekat malaysia nie memang suke condemn and drop kan orang lain. that is the bottom line.
    even dj radio malaysia dendiri pun die condemn
    sume condemn
    susah mcm nie nak maju kalau asyik cari salah orang jee
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Thu Oct 29, 2009 5:32 pm

nice.. orang yang macam ko la yahudi suke,

membanggakan artis..
    ape sumbangan dia kat ko dan negara? leh bagi taw?
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Thu Oct 29, 2009 5:33 pm

nak cakap sikit saye ckp nie in term of entertainment.bagus sgt ke kite nak condemn akon tuu.
    bagus sgt ke akon tu sampai kte xleh condemn?sbb dia byk duit?sbb dia famous?sbb org puja dia?org yahudi better dari muslim in term of economy, technology..so we cannot condemn them for what they've done to palestine?

cite lebih tak gune.tgk sket gambar concert.malaysian girl wore tudung tgk itu concert maa
    ya..the malaysian girls yg xde jati diri n sukakan hiburan semata2...maybe pakai tudung sbb dia anggap itu sbg fesyen dan xpaham kenapa Allah soh menutup aurat..

kalau tau industry down,be down to earth.and do some alliance or discussion mcm mane nak develop industry kan lagi bagus
    industri hiburan?so..nk jadikan industry hiburan macam negara barat la?artis bebas buat apa tanpa nilai2 budaya?daripada develop industri hiburan..baik develop industry IKS..lg ramai dapat faedah..
    sharina
    sharina
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : makan & tidow **tu pown klu rajin..

Post by sharina Thu Oct 29, 2009 5:37 pm

wah wah!! dahsyat nye thread ni!!
    troskan,,,
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Thu Oct 29, 2009 5:43 pm

sharina wrote:wah wah!! dahsyat nye thread ni!!
    troskan,,,

oh please sharina, jangan spam ok,
    no komen no post k..

sembang2 lain...

btw, aku sokong ape yang neology cakap,

ts lebih suke kalo negara kiter ne berlandaskan hiburan... itu yand dia suke,

fitnah sane sini da macam perkara biasa, melaga-laga kan orang (melodi terutamanye)
    yang untung pun bukan ko ts, masyarakat kiter gak yang rosak,

tengok sekarang berapa ramai artis ade? semua ko kenal,

tapi ade ko amek kisah ulamak kiter? nak kuar kan pendapat pun satu media tak amek peduli
    zuris71
    zuris71
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : tengok internet

Post by zuris71 Thu Oct 29, 2009 6:01 pm

Twisted Evil Nak buat macam mana,kalau artis luar buat konsert kat malaysia,kita kritik macam mana pun,berduyun orang datang tengok.Tiket mahal pun orang sanggup beli.Contohnya artis indo.Nyanyi sengau pun,orang sanggup datang tengok konsert mereka.Bagaimana sekiranya artis tempatan buat konsert,lepas tu nyanyi dalam versi sengau,contohnya Amy searh nyanyi lagu Isabella versi sengau.Rasanya ramai tak orang datang tengok.
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Thu Oct 29, 2009 6:06 pm

ok la..sebab aku kesian kt ts..aku bg cdgn la..kalo akon bt consert..penonton tu ape kata asingkan..yg laki belah kiri..yang pmpn belah kanan..yg family dok tgh2..amacam?ada bran?

p/s: eh..xbest la dok asing2..xleh nak raba2 awek..xleh nk peluk2 awek.. Razz
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Thu Oct 29, 2009 6:07 pm

Dah masuk malaysia tu pandai2 la ikut adat sini , orang putih sendiri pun ada pepatah "when in rome , do as the romans do" .

susah mcm nie nak maju kalau asyik cari salah orang jee
    Dah benda salah kena la perbetulkan , takkan la benda salah nak biar .

Lama2 jadi la golongan yang tak kisah benda2 ni macam ko sendiri.Aku dengar2 jugak akon tu tapi takde la sampai nak defend dia pasal tak menjaga sensitiviti masyarakat malaysia terutama orang islam yang lebih menitik beratkan benda ni.
    Kalau nak kasi orang baca tu , tulis la betul2 sikit pakai perenggan ke .Noktah tempat sesuai ke. Laughing

Terus terang la aku cakap , first time aku nampak orang defend artis2 tak reti bahasa ni. Dah dapat kelulusan tapi bersikap kurang ajar lak dengan melanggar peraturan@sensitiviti masyarakat malaysia. Memang la dia bukak baju kat konsert takde sapa nak tengok kecuali orang yang pergi konsert tu tapi hormat sikit kepada pihak berkaitan pasal dah kasi kebenaran. Ingat ... akon yang nak datang malaysia , bukan kerajaan/rakyat malaysia terhegeh2 ajak dia datang.
    zuris71
    zuris71
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : tengok internet

Post by zuris71 Thu Oct 29, 2009 6:23 pm

Razz Aku sokong saranan neologi tu.Sebenarnya benda ni kena buat dulu lagi.Tetapi aku rase berkamungkinan penonton yang datang berpasangan(bercouple)mungkin kurang bersetuju,malah meracau-racau tanda protes.Maklumlah tak leh ambil kesempatan(sorry klu ada yg terasa ).Bagi yang datang berkeluarga,mungkin tak ade masaalah.
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Thu Oct 29, 2009 6:37 pm

budaya artis, media blablabla tuh da terkedepan.. kalo nk ikutkan, konsert2 ni pn bkn budaya kita.. terlalu byk kemungkinan bule terjadi dlm konsert

part ape jd dlm konsert tuh, tnye diri sndr la.. org lain mebi xtahu, tp org yg buat tu tau.. ak bkn la kaki2 konsert, malahan xpenah pulak terjejak kaki ak kesane, tp ak becakap melalui common sense la ye

yg part bukk baju tuh yg terang2.. mane yg da jelas, xpayah la nak disuluh.. sori to say, budaya luar ni artis kita jugak yg tiru.. kalo masih ingt kes faizal tahir.. kn ke kne kondem abes2

kalo mat saleh dtg umah ak, ak tetap akn suruh die bukak kasut..

media massa? ni mmg da terang2 hanyut.. ak rase masih ingt lagi zaman ak kecik2 dlu ad la rancangan berpekdah kat tv, koman2 pn national geographic.. skrg? anak wayang la, AF la, pilih kasih la, tu la , ni la.. ntah mane dicampaknye bnde yg berguna ak pn xtau.. berderet je rancangan xde pekdah

ramai sgt da artis kat mesia ni, skali 'grad', hambek, bebelas org.. kalo ko jalan kat mane2, campak seketol batu randomly, xmustahil akn kene sorg artis.. besepah

nak mengekang mnde2 ni, xbule kalo setakat 1-2 org je yg kesah, kne ad lesen besar.. kalo ak xstuju, then ak g pasang crime scene tape kat tapak konsert skali pn, org ttp akn rempuh masuk.. kesedaran ken dtg dr diri sndr.. tapi kne la ad org bukakkn lampu, tunjukkn jalan.. so, TS, ko kne paham, kami bercakap kat sini utk kebaikan ko.. sbb ko plg dekat ngn kami.. jadi kitorg mula kat situ la ye

no offence plz, n guys, jgn la kondem personally.. walopn tajuk thread ni pasal akon, tapi ak cuma pegi general.. malas nak jegah kepala jauh2 ke artis negara luar, dlm negara sndr da ckup

mnde ni sume berlaku depan mata.. samada kita butakan mata, atau org ttp mata kita, tu masing2

cukup la kot
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Thu Oct 29, 2009 8:11 pm

komen aku.....incik TS mcm sj nk cari nahas bukak thread ni...
    sekian..
    sharina
    sharina
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : makan & tidow **tu pown klu rajin..

Post by sharina Thu Oct 29, 2009 9:39 pm

khairul anwar wrote:
    troskan,,,

no komen no post k..

sembang2 lain...

alamak!! ak kene sound daaaa!!
    k la ak x kcu!! kecoh tol!!
    sepak kang!!
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Thu Oct 29, 2009 9:55 pm

chill guyz..

back on d track
    TS ade pape lagi nak cakap? kalo da xde, ak rs bule wat conclusion la.. seblom jd mcm thread2 sebelom ni yg xbpe nak aman..

kalo ad nak luahkan pendapat atau berkongsi, elakkn tergelincir
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Thu Oct 29, 2009 10:41 pm

Aku rasa TS ni masih lagi budak mentah disebabkan teruja sangat nak tengok artis barat datang ke Malaysia semata2 kerana hiburan.Berdasarkan nick saja dah nampak umur TS ni remaja brumur dalam lingkungan 19 tahun.

Malaysia ni negara ISLAM,dan seharusnya golongan luar kene menghormati budaya dan adab berada di Malaysia,so pihak yang berkenaan kenalah amik tindakan yang betul supaya persembahan yang nak dibuat mengikut syarat yang ditetapkan.Kalau beyonce o akon x boleh nak ikut syarat yang ditetapkan,boleh bla la....Kalau AKON sorang yang bukak baju,yang menontonnya beribu2,perbuatan dia tu menjadi ikutan peminat dia ? mesti ramai yang nak ikutkan...

Tu dari segi pandangan budaya,dari segi politik plak pemerintah kene siapkan syarat kalau nak buat persembahan,kalau tak de syarat....artis plak naik atas pentas dah dedahkan alurnya serta menampakkan bulu di dada yang semestinya hangus tu,dah tentu jadi topik hangat dan siang2 menunjukkan pemerintah tak sediakan rule tok persembahan mengikut cara Malaysia.

Tu dari segi politik,kalau media plak...ada ke yang sponsor untuk buat konsert nasyid secara besar-besaran ? ramai ke yang buat liputan mengenai konsert amal dan ramai ke yang hadir ke konsert meibatkan artis berlabelkan islam.Bulan pose,barulah nampak wujudnya kumpulan nasyid naik ke pentas.

Dengan ini,aku sarankan TS fikirlah apa sebabnya DIA tak nak datang ke Malaysia ni dan fikirkan jugak kesan buruk.

Very Happy

* dari ko habiskan tiket AKON tu,baik ko bantu aku sponsor radar untuk sekor penyu anjuran program WWF Malaysia.Dapat gak pahala..
    sangkut
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 124

Post by sangkut Fri Oct 30, 2009 3:26 am

[quote="farhan91"]
    loy_azloy wrote:aduh mcm ni punya budak pun ade ke?takpe aku takkan kondem akon tapi aku nak kondem ko. ko rasa elok sangat ke artis luar tu datang sini?pastu tak tau adab.kalau ko rasa buka baju tu benda kecik,apekata ko kuar jalan2 kat bandar tak payah pakai baju.

hahaha
    chill pal.kalau mcm nie punye statement,baik ke?tak tau plak Malaysian mcm nie.huhu.chill laa.mind your words MR. saye tak tau plak anda ade install cctv dekat rumah saye.mane tau nie saye tak penah smayang?hahaha.tak tau plak i have to fuss every time when i pray?tak ape lahh.trima kasih sebab ckp mcm tu.no big deal.well minded orang.we just can let it be.Freedom,as akon says.huhu.nak cakap sikit saye ckp nie in term of entertainment.bagus sgt ke kite nak condemn akon tuu.tak malu kee orang tuu dah spend time to be in this country named malaysia but then malaysian press tak appreciate?kesian gile.padahal sape malaysia nie in term of music industry?besar sgt kee payung malaysia dalam music industry nie nak condemn superstar?press yang condemn tuu bagus sgt ke? yes he is a black duck with 1oo million dollar of LP. he is a black dude that you don't care bout,but people around the world care bout.cite lebih tak gune.tgk sket gambar concert.malaysian girl wore tudung tgk itu concert maa.huhuhu.suare sengau indo kite dengar plak kan?huhu.indo tuu.indo negare yang hina malaysia.boleh jee kite accept and adapt.susah hidup kite kalau nak condemn orang yang lg bagus dari kite.sampai bile pun tak maju laa.bia kite down to earth baru orang kesian.kalau tau industry down,be down to earth.and do some alliance or discussion mcm mane nak develop industry kan lagi bagus. and saye mcm suke laa sentence yang ckp saye tak penah pg concert nasyid.huhu.well takkan sume bende kene fuss.saye bukan artis malaysia nak fuss e'thing im doing.senyap2 suda.huhuhu . saye bukan laa nak agong kan akon tuu. just nak tau knape nak kene condemn sume artis luar datnag malaysia.

"sampai bile pun tak maju" <<---- YG NEI KO.... AKU DAN ORANG BERKENAAN DAH MAJU...TAK SOKONG MUSIK MAT SALEEH PUN KITAORG MAJU.... "spend time" <<---- AYAT PALING BODOH...KO INGAT DIA DATANG MALAYSIA NEI NAK HIBURKAN ORG SANGAT KER..??..DUIT LA SENGAL...SEMUANYA KERANA DUIT...DAN JGN GUNA PERKATAAN "KITA/MALAYSIA"

[img]consert Akon 1177937563akondancepris.th[/img]

PERHATIAN!! : GAMBAR DI ATAS MERUPAKAN CONTOH UTUK RAKYAT MALAYSIA MAJU...DIA superstar...KER KO NAK TGK GMBR GAY DIA...KANG MUNTAH PULAK..
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 139

Post by ~Strip Cake~ Fri Oct 30, 2009 6:58 am

ades sangkut..gambar yg ko kasi tue mmg mengerikan..keke

erm aku pon xsetuju dgn pemikiran TS..kalu menda xbaik mmg patut dikondemkan..tp yg aku xpuas ati artis malaysia seme diagung2kan oleh media..padahal cara hidup diorg lebih krg je cara barat..cth tgk heroin cite nur kasih..dlm tv punyala bagus cara pemakaian..kat luar?? siap lepak2 kat club..botol arak kat ats meja..elok ke? nape gambar diorg bersosial xkuar kat srt kabar..tjk sikit kat penonton yg tertipu..kesian mak aku..idup2 kena tpu tgk cite nur kasih tue..

lagi satu penting sgt ke konsert2 nie? lagu diorg ada beza je bila kat ats pentas?lagu slow jdk lagu rock eh? ke jdk lagu dangdut?

sepjg idup aku,xpnh aku p konsert..lantakla korg nk ckp kuno ke ape ke..tp aku nk tanya korg berbaloi ke tggl smyg bila p tgk konsert?

konsert start kol 8..kol 7 mesti korg dah pergikan?kalu lewat org ramai gle.so magrib ape cite?berbaloi ke dok dlm neraka sbb tggl smyg satu waktu hanya kerana nk tgk org menyanyi..bek aku bukak You tube..kejap je dah blh tgk kalau nk tgk sgt..

sekian..just my 10 sen..(jgn mrh aa) Laughing
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Oct 30, 2009 8:12 am

sharina wrote:
    khairul anwar wrote:
    troskan,,,

no komen no post k..

sembang2 lain...

alamak!! ak kene sound daaaa!!
    k la ak x kcu!! kecoh tol!!
    sepak kang!!

pls be informed dat:

before u posting in other threads besides SEMBANG, pls read T&C. this reminder applies to everybody. pls discuss on this matter with sound mind and no flamming..

thank you.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Fri Oct 30, 2009 8:29 am

kita ketepikan pasal pelakon Nur Kasih,gambar tu masa sblm berlakon cerita tu,skrg mereka dah ok,doakan yang terbaik.

baik!!! berbalik kepada topik.!kenapa aku kata si farhan ni mentah?kenapa aku berani kata ko abaikan solat?kenapa aku kata ko lupa agama?kenapa aku kata ko ni ade otak tapi takde akal?.
    orang yang mentah pemikirannya takkan buka thread yang mempertahankan perbuatan yang buruk.orang yang solat sentiasa fikirannya waras dalam menentukan apa yang dilarang atau tidak.orang yang belajar agama takkan mengatakan sesuatu yang bertentangan agama itu seolah2 macam tuhan tak kisah.orang yang ade otak tapi guna akal takkan mengatakan apa yang ko katakan.....
    lihat sahaja,berapa ramai komen2 disini menyokong ko?aku juga gemarkan hiburan,aku tgk konsert2 rock,namun kalau artis tu buat tak senonoh ko ingat aku suka?inikan pula diMalaysia...sebuah negara yang agama rasminya ISLAM kalau adik farhan tak tahu la... Shocked
    dalam suratkhabar atau MELODI pastinya akan highlight benda ni tapi aku tak yakin mereka akan hentam,mereka pastinya akan mengaburi dgn hanya menunjukkan itik hitam ni perform hebat(meskipun suara mcm sampah).
    aku bukan marahkan ko farhan,tapi aku kecewa kenapa budak2 muda pemikirannya sangat daif sebegini...salah mak ayah anda mengabaikan perintah agama ke sampai anaknya jadi begini? Crying or Very sad
    farhan91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by farhan91 Fri Oct 30, 2009 12:08 pm

no offence plz, n guys, jgn la kondem personally.. walopn tajuk thread ni pasal akon, tapi ak cuma pegi general.. malas nak jegah kepala jauh2 ke artis negara luar, dlm negara sndr da ckup

mnde ni sume berlaku depan mata.. samada kita butakan mata, atau org ttp mata kita, tu masing2

cukup la kot[/quote]

well no offense at all
    orang sume ade opnion masing2
    so no big deal pun
    just tak suke laa knape media dekat m'sia nie suke sgt condemn orang
    mcm melodi tuu
    sume orang die nak dig out secret
    this is not about akon jee
    this is about condemning orang
    i tell you what,media even nak condemn jugak MC dekat akon concert which is one of locals dj
    melayu plak tuu
    takkan sume die nak kasi hentam maa
    neology
    neology
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by neology Fri Oct 30, 2009 1:10 pm

i tell you what,media even nak condemn jugak MC dekat akon concert which is one of locals dj
    melayu plak tuu
    takkan sume die nak kasi hentam maa
    orang yang jual arak..yang tukang hidang arak..yang tuang arak..orang yg basuh cawan minum arak..orang yg sapu sampah kat tempat jual arak..sume share dosa yang sama..concept dia sama je.."subahat"..

US pn kena condemn sbb backup Israel..Pemimpin2 negara Arab pn kena condemn sbb 'tolong' puak US/Israel menghancurkan Palestine..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 12:39 am