Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik

subree
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik Empty gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik

Post by subree Sun Oct 11, 2009 5:18 pm

Salam... mohon bantuan atau pandangan. Aku punya gc his 9600xt yang dah berusia lebih 5 tahun tetiba je mati. Memang confirm la masalah kat gc tu sebab bila aku pakai balik gc gforce2 aku tah zaman bila tu boleh lak hidup pc tu.
    Gc nih mati langsung. Nak on pc pun tak boleh... Takde apa pun kat screen. Biasanya aku penah experienced warna betukar la... gambar sengot bengot la.. kalau macam ni confirm campak terus ke atau boleh diselamatkan lagi. Ke boleh di bakar dalam oven atau rebus...

TQ
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik Empty Re: gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik

Post by khairul anwar Sun Oct 11, 2009 11:07 pm

AGP nyer zaman.. kalo leh gune cara oven terapi tu try la.. ape salah nye kalo mencube kan..

rebus?? ade ke teknik tue,?? haha ko try la dulu...

btw bro.. nampak nye time to upgrade ke PCIe la tu gamak nye..
    Nezict
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik Empty Re: gc aku tetiba je mati... ada tak cara nak hidupkan balik

Post by Nezict Mon Oct 12, 2009 9:03 am

cube ni:

bekukan dalam peti ais (tempat simpan ais), selama sehari, pastu keluarkan, tunggu suhu ok balik, pasang. tengok apa jadi. pastikan simpan dalam plastik ye...
    fadi
    fadi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Main game ngan layan forum

Post by fadi Mon Oct 12, 2009 6:09 pm

2 maknanya dye suh ko tukar gc bro... Smile
    subree
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 3

Post by subree Mon Oct 12, 2009 11:34 pm

dah beli dah yang baru. aku amik yg murah je x1650pro power color. nak tanya tu sekadar kot-kot boleh guna lagi, boleh la aku pikir nak buat apa-apa nanti. tapi mmg cadang pun nak upgrade system... dah lima tahun wooo
    kezamx
    kezamx
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 141

Post by kezamx Fri Oct 16, 2009 7:59 pm

nk hidup kan balik gc tu memang payah kalo dah hngus.memang pening la nk cakap.ngeh2 Razz

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue May 07, 2024 11:53 pm