Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

2 posters

redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato)

Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato) Empty redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato)

Post by Razi_IBM Sun Aug 16, 2009 2:42 pm

salam..

buleh tak kita guna wireless router untuk redirect apa2 webpage request.

maksud aku,
    bila browser bukak apa2 url(atau apa2 lagi http://xxx:80 request), router tu akan redirect ke ip/address yang kita tetapkan.
    ..alala..macam kat hotspot yang kena bayar tu(eg:uninet..lol.)..bila kita bukak apa2 url dia akan redirect ke login page.

contohnya:
    bila seseorang client(orang yang connect ke router kita) bukak firefox contohnya;
    ff akan bukak homepage www.google.com, so aku nak buat supaya router tu akan redirect google tadi ke internal ip yang aku tetapkan, contohnya 192.168.1.21, iaitu web interface untuk fileserver ngan irc server aku.

dan apa2 jugak address lain, semuanya akan rdirect ke server tadi.

kiranya router ni jadi cam dns yang akan translate apa2 url kepada ip yang aku tetapkan.
    tapi aku tak mau mekanisma ni berfungsi pada dns level, so benda ni tetap berkesan walaupun client pakai static dns.
    ...huhuh...harap korang faham apa yang aku maksudkan.. Very Happy

kalau pakai DNSmasq memang boleh, tapi dia tak universal, maksud aku dia cuma redirect address yang kita tetapkan je.aku perlukan sesuatu yang akan redirect segala ragam url.

ada cara tak?
    aku pakai WRT54GL dengan firmware Tomato.
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato) Empty Re: redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato)

Post by ayoi Mon Aug 17, 2009 2:54 pm

basic tomato firmware tak support redirect page. kena pakai mod lain.

yang sedia ada dd-wrt dah ada function try guna dd-wrt.

kalau nak pakai tomato gak... cuba search SgtPepperKSU Mod
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato) Empty Re: redirect page guna wireless router (wrt54gl | tomato)

Post by Razi_IBM Mon Aug 17, 2009 3:22 pm

ok,thanks.aku cuba dulu.
    kena reflash balik la ni ye?

sebenarnya kalau boleh memang aku nak elak dari guna ddwrt,berat.

..
    rasanya kalau siksa sangat, aku rasa buat jela camni,
    guna dnsmasq untuk set dhcp supaya guna external dns yang aku buat sendiri, dan dns tu akan redirect connection.
    camana?boleh tak?
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Mon Aug 17, 2009 5:02 pm

yang tu pun boleh... kalau rajin baik guna proxy je ..auto.

bila org masuk router kita autoproxy akan redirect page tu kat page login access user.

done.. terus boleh internet by auto dhcp .

secara biasa kalau user masuk router kita akan kuar pop up box utk masuk username & password.

tapi macam leceh guna pop up tu.. terus guna web login. konsep sama je. tomato dah ada user access tapi pop up login... jadi ada yang di ubahsuai maka kuar lah mod version lain based on tomato firmware.

sekarang ni aku guna buffalo router tapi firmware tomato.... guno mod sgtpepper.
    khas utk pelawat dtg terus leh internet di LAN group lain. no security. yang lain aku tak test lagi ... sebab takde keperluan.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:46 am