Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

2 posters

nak upgrade hardware pc...

grenchband
    grenchband
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : ONLINE

nak upgrade hardware pc... Empty nak upgrade hardware pc...

Post by grenchband Fri Jul 10, 2009 1:24 am

asalamualaikum ...

aku nak tahu la.cmne agaknye nak bagi sejuk pc aku ni.sape pandai main brg2 hardware nih..bkn beli brg.tapi gune brg kita sndiri je...klau nak wat satu set cooler kat motherboard ngan brg2 lain dalam tu mhal sngat harga nanti...cmne nak bagi cool down pc yerp..kipas tmbahan aku da letak da satu kat grafic card..mana lagi nak ubuh beri cool...sape pndai main2 brg hardware..tlg share sket ape yang patut..

spec pc aku:

-intel dual core
    -windows xp spack 2
    -1 gb ddr2 (ram) , 2.0Ghz
    -ATI Readon 256mb(grafic)
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

nak upgrade hardware pc... Empty Re: nak upgrade hardware pc...

Post by ayoi Mon Jul 13, 2009 8:04 pm

yang ni kena jadi macgyaver sendiri...

biasa aku amik casing dari branded pc server ( macam btg paip plastik huruf L )
    letak ke fan blow out dan fan cpu.

utk mobo .. aku letak fan sebesar tapak tangan.. blow out .. kat depan aku letak fan mengikut size yang support bagi casing terbabit.. blow in dan di letak filter ( span nipis yang biasa kita dapat masa beli mobo )

fan atas .. ( jenis tower casing ) aku tebuk kasi berlubang dan letak Fan sebelah ngan psu ... blow out.

itu masa aku guna casing cap ayam.. sekarang dah guna thermaltake.. semua dah support... cucuk fan je......kedudukan fan sama ngan aku wat sendiri dulu...cuma berkolor sket...

** ko letak je fan 4 or 5... janji 1 tu blow in lain blow out. dan jgn lupa cari yang silent fan kalau tidak tensen gak bunyi kipas berpusing.

Current date/time is Thu May 02, 2024 11:22 am