Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

baok
mfaizal2008
are_zn
melor
Hellghast
acer_aspire
Setsuna F. Seiei
ogGy
budak baik
mitutoyo
raidizh AR
BasicCX
kae
zul_pfs
akumakinblur
kc
neiny_nani
Navigator®
abg burger
ryna168
mr_sparrow
Hiruka
benchoz
Hansz
huhu3x
mis3catz
fiza_cute
zookambing
Urahara
LanoG
loy_azloy
Sir Pyan
adelheid
Mr_Iz
sawi
MalaYneuMaya
bro2onz
OngBok
TOYSЯUS
amirul84
teri-chan
TJ-Ariff
3vilngineer
zer0Nehza
nocturnal
Razi_IBM
shambahar
hampeh
daimon
53 posters

PDC berpuak?

loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

PDC berpuak? - Page 3 Empty Re: PDC berpuak?

Post by loy_azloy Fri Jun 26, 2009 4:59 pm

nocturnal wrote:

bold by himself..

terasa spam ke bang?

btw, xde plak TS maksudkan secara spesifik siapa2.

siapa makan cili terasa pedas.
    adeh... pedas..tapi takpe aku mengaku namun mereka2 yang lain yang tak mengaku sebab mereka malu,ade juga yang terasa dan kecik hati namun kita tak tahu...(aku dah lari topik nih)
    kaylah takpelah lepas ni korang bincanglah dgn mod supaya buat akta atau apa2 jua undang2 yang mengharamkan spam iyelah mengikut tujuan forum... Putera - Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Komunikasi.= PDC should be information technology warehouse, not spam junkyard!
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Fri Jun 26, 2009 5:02 pm

/tukar mod serius discussion

Memang bosan la kalau putera ni jadi warehouse ilmu semata-mata , takde hidupan dalam. Bila nak ilmu datang pastu blah camtu . Neutral .Kurang2 meriah sikit forum ni ,bagi aku asalkan jangan lari tajuk (contoh:orang tanya pasal motherboard ,ada makhluk post pasal hari ni makan lauk apa tengah hari) atau pun lari sub-forum (contoh:subforum windows tapi ada makhluk cerita pasal apa yang best dengan psu cap ayam dengan psu mahal sikit).

Jangan keras sangat bila berforum cuma jangan la lari tajuk pastu sambung@hijack thread orang cerita pasal "hi awak tak shopping ke?" "hari ni hujan , tak shopping" dalam thread orang tanya pasal macam mana nak gi lowyat beli barang.

Kalau jadi gedung/warehouse ilmu semata-mata tempat lain ada macam archive@arkib simpan resolved question.

/stop mod serious discussion..
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 245

Post by daimon Fri Jun 26, 2009 5:07 pm

@loy_azloy
    marah ye bang? kenapa terasa pedas?
    sorry kalau aku menaikkan darah anda... tapi kalau ayat aku tu terkena ko 100%, thats not my problem...

not me to decide who and whom can join PDC or not
    terpulang pada diri anda sendiri untuk menilai..

===================

ok ok, makin panas plak thread ni pasal spam, ketepikan spamming case ni dulu...
    kalau aku bukak lagi satu thread complaining on spam, ada la org yang nak berhujah panjang dalam sana~

stick back on topic..

===================

slow plak rasanya aku menaip sekarang ni, sampaikan ada 3 post dihadapan aku...
    walhal, masa aku nak post, hanya dibawah noc..

tidak mengapalah, sekurang2nya, topik ini dapat menyedarkan situasi yang membebani PFC dan jangalah diheret masuk ke dalam PDC yg bakal wujud kembali kelak..

Last edited by daimon on Fri Jun 26, 2009 5:11 pm; edited 1 time in total
    TOYSЯUS
    TOYSЯUS
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Pembunuh

Post by TOYSЯUS Fri Jun 26, 2009 5:08 pm

Erm.

The conclusion that most of newbies or new comers did post in IT-unrelated sections to gain more post count and become Ahli Sangat Rajin is wrong.
    In the old PDC, post counting is disabled in the Sembang section. That's made your-so-called-spammers didn't get the title; Ahli Sangat Rajin, and newbies do spam to get the title was never been an issue.
    If the old PDC didn't disable post counting in Sembang section, you will also say the newbies in old PDC do spam to get the ASR title.
    So if we compare the ratio of number of posts in IT-related sections and IT-unrelated sections, between the old PDC and this new PDC is just the same 1:1.
    So, again, it is not fair to be thought that most forumers who posted in IT-unrelated sections are spammers.

Nonetheless, what's the matter if Sembang has more post counts than Sistem Operasi.
    Every forumer has their own right either to view Sembang or to not.
    Unless the topic "Jom sambung ayat" is created inside "Sistem Operasi" section, that's what we call spamming.

And one more thing is, almost every newbies who asked a question in IT-related section has been answered with "I bet Google is your best friend.".
    And that's made the sections seems so boring.

Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Komunikasi

or

Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Komunikasi Secara Menggoogle.

-
    Ok. No offense.
    mis3catz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : buat pahale n dose..

Post by mis3catz Fri Jun 26, 2009 5:20 pm

fuyoo.. pnas gak ea area sni..
    ape2 pon bdak skola mcm aku nih lame2 jdi otai gak..
    hu2.. king
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Post by hampeh Fri Jun 26, 2009 5:24 pm

hehe panas la , diskusi serius ... Very Happy
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 150

Post by huhu3x Fri Jun 26, 2009 5:24 pm

hehehe. suluh muka masing² then bley tau siapa diri tuh. toksah tunding jari. ini alam maya ler dude, jgn expect user yang sama akan kekal kat situ. kalu user tuh mmg loyal kat tempat tuh, tiba² dia lesap, pasti ada something wrong. wpun aku user baru di sini, tapi aku duk gak forum² len. aku sokong juga dengan statement user² yg kata pasal spam tuh. yep, takleh ler ada topik yg kaku jer, serius jer. nak gak wat lawak bodoh yer tak? tapi beragak le jgn wat org lain bosan.
    pendapat aku? better ader orang lama yang berpengalaman, sharing something valuable, tak kira la dia dibenci ker disukai ker. daripada user lama yang belagak friendly, tapi zero. sembang mrapu, tarak point & vise versa. Smile
    sama ler user baru yg byk point, share thing yg valuable, dari user baru yg nak showoff, tapi malangnya cam tin kosong, sembang mende xberpaedah.
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Fri Jun 26, 2009 5:39 pm

nak sembang benda merapu+tak berfaedah+tak masuk akal+merosakkan akal boleh je,asalkan tempat betul.kat bahagian sembang.takde istilah spam kat section sembang.
    postkan segala rapuan,repekan,racauan;asal jangan post posting yang takde benda nak dibaca sudah(post cam emoticon, "haah","aku setuju"..blabla..).
    tak tau la kalau kat situ pun nak di moderate gak.

tapi topik luar sembang tu,better kaku dari sembang benda yang tak berkaitan.
    memang tanggungjawab pembuka topik untuk floatkan topik dia sendiri.takyah terlebih rajin nak upkan dengan benda tak berfedah macam "guna google";"aku tak tau la..";"tunggu otai2 lain jawab" dsb...apekebendalah tu?

Last edited by Razi_IBM on Fri Jun 26, 2009 6:17 pm; edited 1 time in total
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Fri Jun 26, 2009 6:15 pm

daimon wrote:@loy_azloy
    marah ye bang? kenapa terasa pedas?
    sorry kalau aku menaikkan darah anda... tapi kalau ayat aku tu terkena ko 100%, thats not my problem...
    kan aku dah balas yang aku kata aku rasa pedas tadi...
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Post by daimon Fri Jun 26, 2009 6:40 pm

~deleted~

Last edited by daimon on Fri Jun 26, 2009 6:42 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : delete for good)
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by huhu3x Fri Jun 26, 2009 6:40 pm

susah kalu sume nak tegak benang basah nih. comeon ler dude. korang nih dahle menapak kat forum free. forum asal down, kena attack, still attitude xubah2. bagi jek la menang kat org yg xnak ngalah tuh. abes critaaaa Very Happy
    Hansz
    Hansz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PHP, Design, Developing, Composing, Computer

Post by Hansz Fri Jun 26, 2009 6:43 pm

??????????? wrote:Erm.

The conclusion that most of newbies or new comers did post in IT-unrelated sections to gain more post count and become Ahli Sangat Rajin is wrong.
    In the old PDC, post counting is disabled in the Sembang section. That's made your-so-called-spammers didn't get the title; Ahli Sangat Rajin, and newbies do spam to get the title was never been an issue.
    If the old PDC didn't disable post counting in Sembang section, you will also say the newbies in old PDC do spam to get the ASR title.
    So if we compare the ratio of number of posts in IT-related sections and IT-unrelated sections, between the old PDC and this new PDC is just the same 1:1.
    So, again, it is not fair to be thought that most forumers who posted in IT-unrelated sections are spammers.

Nonetheless, what's the matter if Sembang has more post counts than Sistem Operasi.
    Every forumer has their own right either to view Sembang or to not.
    Unless the topic "Jom sambung ayat" is created inside "Sistem Operasi" section, that's what we call spamming.

And one more thing is, almost every newbies who asked a question in IT-related section has been answered with "I bet Google is your best friend.".
    And that's made the sections seems so boring.

Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Komunikasi

or

Pusat Rujukan Ilmu Teknologi Maklumat dan Komunikasi Secara Menggoogle.

-
    Ok. No offense.

Aku pun perasan hal ni... Ada masa kita bleh jawab post dengan cara menggoogle, but, sediakan jer lah link dia... And ada pulak, soalan2 yang rasanya simple, kita bleh tolong jawabkan... Kalau soalan simple pun nak kena google, adoi la... Memang semua user jadi boring...

Nak tahu kenapa aku masuk sini ?? Sebab member kat sini friendly and PDC nampak happening, but one more thing, masa awal2 aku masuk sini, i'm so bored with all my IT question thread... Tak der sapa nak jawab... Kalau tak der member2 yang bleh meriahkan PDC ni, rasanya status PDC sebagai ANTARA FORUM POPULAR boleh hilang macam tu jer...

About spamming, memang la kita tak digalakkan nak spam2 kat forum, but if topic tu boleh hilangkan tension, rasanya tak der masalah nak post...

Just my 2 cents :-w
    nocturnal
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 181

Post by nocturnal Fri Jun 26, 2009 7:01 pm

huhu3x wrote:susah kalu sume nak tegak benang basah nih. comeon ler dude. korang nih dahle menapak kat forum free. forum asal down, kena attack, still attitude xubah2. bagi jek la menang kat org yg xnak ngalah tuh. abes critaaaa Very Happy

huhu3x wrote:adake "pendapat" aku tuh menkritik, bukan cadangan? please laa, clearkan mind tuh, baca dengan fikiran positif Smile

kalo sume org kat sini sensitif sgt, takleh kena cuit, then better wat cam forum sendri la. sikit2 aku dah nampak naper forum nih nampak mandom, cam kena pulau, kena attack. pasai sensitif sgt Razz

bold for the answer!
    benchoz
    benchoz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : aku tgh cari membe nak duk ngn aku kat Brunsfield

Post by benchoz Fri Jun 26, 2009 7:53 pm

Ni pendapat aku setelah baca post2 korang...
    Untuk pengtahuan korang aku 18 tahun..n aku da de dalam putera ni sejak aku 15 tahun...(abaikan SPAM ni!)

Soalan:
    Kenapa Ruangan sembang n bla3 thread diwujudkan?

Jawapan:

Untuk mengurangkan spam..

Soalan:
    Lepas tu kenapa banyak gak spam kat tempat yang tak sepatutnya di "spam"?

Jawapan:

Kita MANUSIA! Semua orang buat silap..nobody perfect! <-- untuk yang ter "spam"
    Saje nak meriahkan thread tu <-- untuk yang memang ske SPAM
    Memang aku kaki spam sbb nak nekkan N.O.P aku <-- Mod ade untuk jage orang2 macam nih!

Soalan:
    Ape jadi klau ruangan untuk spam di "close"?

Jawapan:

Percaya atau tak...ramai yang akan hilang dalam PUTERA.COM..bukan je newbie...otai2 pun akan hilang.. <-- bergantung pada seseorang ( mungkin! )

Soalan:
    Forum ape yang same cam PUTERA.COM tapi 0% spam?

Jawapan:
    Bleh bagitau or show me the link?sorry..aku takde jawapan..bleh sape2 bagitau jawapan?

Soalan:
    Ape kegunaan SPAM?

Jawapan:
    aku agree ngn sorang bro tuh...spam mcm perencah..tapi jgn banyak..nanti botak..dan bila kita spam..di situlah kita dapat tengok Moderator's kita jalankan tugas ke tak untuk kaki spam nih..ataupun..seseorang dalam PUTERA.COM yang tak suka dengan kaki spam ni menegur dengan penuh kasih sayang dan kematangan terhadap seseorang walaupun aku tak kenal ko dan ko tak kenal aku..spam ni berasal dari user2 jugak..klau newbie cam aku nih tak ditegur dan dibiarkan terus spam2 n spam..sampai bila2 la camtu..melentur buluh biar dari rebungnya..people can change..

Fikirkan..berapa ramai user dalam putera.com ni yang tak tau pasal IT tapi aktif dalam Ruangan Spam? kenapa dorang aktif dalam Ruangan Spam?

Bagi aku..dorang aktif sbb dorang rase Putera.com tempat di mana dorang leh timba ilmu n berseronok dekat situ..putera.com is like home to me n rest of us..klau ko da takde pilihan tinggal serumah dengan orang yang merokok..ape ko buat?tegur orang yg merokok tu supaya janganlah merokok dalam rumah or depan die..or ko halau die keluar rumah sedangkan rumah tu die punya dan ko takde tempat len nak tinggl..

Penat da jari menulis..klau ape yang aku cakap ni lari kaw2 dari topik or merapu2..bagitau aku..aku pun ase cam aku da merapu2..tapi sekurang-kurangnya aku ade benda nak cakap dan ni cara aku meluahkan ape yang aku cakap..tak best la tengok "adik-beradik" gado2..
    benchoz
    benchoz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : aku tgh cari membe nak duk ngn aku kat Brunsfield

Post by benchoz Fri Jun 26, 2009 8:00 pm

Pasal PDC berpuak...

It's You!

Takde mende yang berpuak dalam putera.com nih..

BAGI YANG RASA PDC NI BER PUAK...

G BUKAK FORUM SENDIRI LA..

p.s : yang kat atas ni luahan hati aku n takde kene mengena ngn sape2 or niat nak mengena sape2.. its my 2cents..
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Fri Jun 26, 2009 8:16 pm

Assalamualaikum ~

Huhu bru nmpk thread nih..
    Maaf daimon andai aku terlalu banyak spam diPFC ni jika berkenaan dan berkaitan.
    Taktaula orang lama² lelain yg ko mksudkn pi mane..(aku sedar aku takdela lama mane rasenye)
    Dan maaflah klu aku lbih banyak mengarut dari menyumbang disini..
    Salah silap mohon maaf..Aku hanyalah manusia biase yg berforum..

Regards,
    Hiruka a.k.a Mohd Panda
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Jun 26, 2009 8:19 pm

owh... kepalaku.. semakin pening... panasnya....

KALIAN!!! TGK STATUS AKU!!!AKULAH MANUSIA YG PALING KUAT POSTING DLM PDC SEMENTARA NI!!!! ADAKAH AKU SPAMMING!!!

kalu taknak org spam.. betul... ko close je sembang, ko close je ruangan "Perbincangan Terbuka" tu... sume jd robot.. celik IT tido pun IT.. korg ingt tang hidup takde ilmu ke? betul.. aku buta IT.. aku paling lembab bab linux bab php apa benda kejadah ubuntu yg kasi aku buntu...

tapi kat sembang tu la aku kenal korg... kita kawan.. kita berbaik. kalu tak kerana sembang aku tak kenal sapa aloy, sapa oggy, sapa ben... tang aku susah... sapa tlg aku? oggy tlg aku, aloy tlg aku. ramai tlg aku.. sbb apa? sbb kita kenal kat sembang...

sebenarnya takde soal puak2 ni.. kalu kita kwn.. kumpul mana pun kawan...

(huh terasa betul bab status tu... aku bukan nak sgt status tu.. amik laaa buat rendang... aku posting sbb aku rasa sinilah tempat aku berkawan n berbincang ttg apa saja yg aku mahu) buat mcm LYN laa... diable count posting kalu dengki sgt status org tu naik cepat dr learning tetibe jd AHLI YG SUPER GILER RAJIN MCM TAKDE KERJA)

Sekian....

p/s: aku syg sume kwn2 aku.. tlg la jgn buat topik yg pecah belahkan kita sume...
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Post by daimon Fri Jun 26, 2009 8:25 pm

@bechoz
    baca x first post?
    kenapa emo sgt ni bro?

berbincang secara jujur dan beretika!!

inikah etika yg ko dapat dengan post spam dalam ni?

====================

btw... x payah ko suruh aku buat forum sendiri..
    aku mmg dah ada pon forum sendiri...
    hampir 80% dalam tu pon memang penuh spam je, aku x marah pon.. sbb mmg tujuan dia utk spam yg berfaedah Very Happy

dan semua org pun setuju dalam PDC ni ada puaknya masing2
    ada aku terhadkan pada newbies and otai?
    ade??!!

puak spammer ngan anti spammer pon puak jugak kan?

please la bro..
    matangkan pemikiran tu dulu sebelum ko nak post hating spam dalam thread serious discussion thread ni?

dan ko tau x wujudnya button edit utk mengelakkan ko post double?

study dulu etika berforum...

you totally failed on that matter !!!

======================================

edit :

i bet u will hate spammer when you facing with them!!
    please la..
    jgn post kalau korg x tau nak follow thread ni...

baca dan fahamkan!!
    amirul84
    amirul84
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Engineer ~ Computer

Post by amirul84 Fri Jun 26, 2009 8:29 pm

Sekadar renungan

Hadis-hadis Rasullulah mengenai kelebihan diam yang bermaksud:

* "Barangsiapa yang banyak perkataannya, nescaya banyaklah silapnya. Barangsiapa yang banyak silapnya, nescaya banyaklah dosanya. Dan
    barangsiapa yang banyak dosanya, nescaya neraka lebih utama baginya".
    ( Riwayat ABU NAIM )

* "Barangsiapa yang beriman kepada Alah dan Hari Akhirat, maka hendaklah ia berkata yang baik atau diam". ( Riwayat BUKHARI & MUSLIM )

* "Barangsiapa diam maka ia terlepas dari bahaya". ( Riwayat AT-TARMIZI )

Madah Dari Hukama:

* BANYAK DIAM TIDAK SEMESTINYA BODOH, BANYAK CAKAP TIDAK SEMESTINYA CERDIK, KERANA KECERDIKAN ITU BUAH FIKIRAN, ORANG CERDIK YANG PENDIAM LEBIH BAIK DARI ORANG BODOH YANG BANYAK CAKAP.

* MENASIHATI ORANG YANG BERSALAH , TIDAK SALAH. YANG SALAH MEMIKIRKAN KESALAHAN ORANG..

* KALAU ORANG MENGHINA KITA, BUKAN KITA TERHINA, YANG SEBENARNYA
    ORANG ITU MENGHINA DIRINYA SENDIRI.

Manusia tidak akan dapat mengalahkan syaitan kecuali dengan diam. Jalan yang terbaik ialah diam kalau kita tidak dapat bercakap kearah perkara-perkara yang baik. Bicara yang baik adalah lambang hati yang baik dan bersih yang bergantung kepada kekuatan iman pada diri manusia.

so lu pikir la sendiri....
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Post by daimon Fri Jun 26, 2009 8:33 pm

@amirul84
    terima kasih kepada saudara kerana menerangkan suasana..

semakin aku post dalam thread ni, semakin aku nampak berbagai karenah manusia yang sayang akan putera melalui berbagai cara...
    sesungguhnya kita berbincang dengan hemat, gunakan akal fikiran yang kita ada untuk berfikir dengan waras..

susungguhnya itulah perbezaan ketara yang membezakan kita dengan haiwan yang tidak berakal..

sama2 kita renungkan Very Happy
    huhu3x
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by huhu3x Fri Jun 26, 2009 8:35 pm

hehehe. udah2 ler tuh wei. jgn plak nanti ade yg terasa ati, elok2 ader forum temp, teruih down pasai ade dok kacau. tgh2 gawat camnih, takyah ler nak raise up ideology masing2. kalu xleh pegi tu, stand down je le Wink mengalah xbermakna kalah. tapi jgn kalah sbelum berjuang udah ler.

kalo definition of puak tuh cam, ader yg guna x86, ader yg guna x32, ader yg guna os windows, oss. tuh normal le. yg malangnya, bila jadik puak nih, ngutuk sesama sendrik. amek contoh mudah, yg guna windows kutuk yg guna oss. & vice versa. plak tuh kbanyakan forum aku pi, yg user guna amd kutuk intel. aper daa.. malu dek org jer.
    mr_sparrow
    mr_sparrow
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : amar makruf nahi mungkar

Post by mr_sparrow Fri Jun 26, 2009 8:59 pm

apekate mod lock je topic ni senang citer...

x pyh duk berdebat dh..

aku nk tanye la tujuan ts bka threat ni untuk ape??? ha??? nk suruh kitorang berpuak2...ok tadak masalah...aku puak newbie+spam

spam2 aku pun x penah sakitkn hati org lain..
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Post by hampeh Fri Jun 26, 2009 9:19 pm

puak pirate@lanun la mr_sparrow , avatar dah avatar jack_sparrow Very Happy
    mr_sparrow
    mr_sparrow
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : amar makruf nahi mungkar

Post by mr_sparrow Fri Jun 26, 2009 9:27 pm

بوليه ساج همڤه کو نق جوين تق ڤواق لانون هيهي ..ڤي دفتر دولو دقت ڤوس اوفيس
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Post by hampeh Fri Jun 26, 2009 9:37 pm

mana nak mintak borang ? jangan suruh aku mintak kat pak gad tu dah la karang kena tembak !!

lol!

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue May 07, 2024 4:46 pm