Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

4 posters

2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless.

Superior
    Superior
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Student/Surf Internet

2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless. Empty 2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless.

Post by Superior Tue May 05, 2009 11:24 am

Dalam rumah aku ni, ada 2 buah PC. 1PC tu guna untuk online. 1PC lagi tu kalau aku nak guna untuk online, aku sediakan wayar panjang dan sambung ke modem yg terletak berhampiran dengan PC 1 lagi tu. Dengan cara ini, hanya 1 pc saja yg boleh guna untuk online dalam satu masa.

Ada tak cara supaya kedua2 PC ni dapat digunakan untuk Online dalam 1 masa? Mesti ada cara dengan gunakan router kan?

Tapi, kalau aku dah ada Wireless USB ni (jenama Aztech 54Mbps).. camne aku nak kasi boleh guna ye? Maknanya disini, PC 1 lagi ni kalau nak main internet, tak payah pakai wayar LAN sebaliknya guna Wireless USB ni untuk connect ke modem broadband tu? kena guna Wireless router ke?

Boleh terangkan tak apa langkah yang perlu aku buat?
    HelpDesK
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Tech Support

2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless. Empty Re: 2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless.

Post by HelpDesK Tue May 05, 2009 11:50 am

Superior wrote:Dalam rumah aku ni, ada 2 buah PC. 1PC tu guna untuk online. 1PC lagi tu kalau aku nak guna untuk online, aku sediakan wayar panjang dan sambung ke modem yg terletak berhampiran dengan PC 1 lagi tu. Dengan cara ini, hanya 1 pc saja yg boleh guna untuk online dalam satu masa.

Ada tak cara supaya kedua2 PC ni dapat digunakan untuk Online dalam 1 masa? Mesti ada cara dengan gunakan router kan?

Tapi, kalau aku dah ada Wireless USB ni (jenama Aztech 54Mbps).. camne aku nak kasi boleh guna ye? Maknanya disini, PC 1 lagi ni kalau nak main internet, tak payah pakai wayar LAN sebaliknya guna Wireless USB ni untuk connect ke modem broadband tu? kena guna Wireless router ke?

Boleh terangkan tak apa langkah yang perlu aku buat?

Tukar kan aje link wan/internet mode kepada PPPoE/PPPoA , bermakna lan akan ada more client utk access internet, then pc/laptop yg ada buat dialer internet turn off mode tu atau delete dialer default dlam internet option / connection . Set je never dial a connection pun boleh
    Superior
    Superior
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Student/Surf Internet

2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless. Empty Re: 2 PC, 1modem broadband streamyx, 1wireless.

Post by Superior Tue May 05, 2009 11:52 am

Adoii.. ape tu? kat mana aku nak buat bende tu?? hardware yg dah ada ni dah cukup ke? nak kena ada Wireless router tak?
    wanjihan
    wanjihan
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Tenet jer....

Post by wanjihan Tue May 05, 2009 11:53 am

pakai switch kalo tknk pk setting itu dan ini.
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Wed May 06, 2009 4:11 pm

Superior wrote:Dalam rumah aku ni, ada 2 buah PC. 1PC tu guna untuk online. 1PC lagi tu kalau aku nak guna untuk online, aku sediakan wayar panjang dan sambung ke modem yg terletak berhampiran dengan PC 1 lagi tu. Dengan cara ini, hanya 1 pc saja yg boleh guna untuk online dalam satu masa.
    Dari modem ko boleh sambung ke 5 port switch.
    kemudian ko kena setup balik modem ko tu seperti yang HelpDesk katakan tu.

Ada, sepeti yang dinayatakan diatas. iaitu tambah switch atau router.

Boleh guna dengan syarat ko tukar ke wireless modem router atau ko kena sambung ke wireless router.
    Dengan itu satu ko boleh guna wireless dan satu ko boleh guna cable kerana selalunya wireless Router ada terminal untuk LAN.

Harap menjawab persoalan anda.

Wassalam.

Boleh terangkan tak apa langkah yang perlu aku buat?[/quote]

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue May 07, 2024 7:58 am