Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

ogGy
KimiWarrior91
raidizh AR
kindaichi_hajime
fiza_cute
jesseclane
rupii
Sir Pyan
lorfaz
akumegumi
MalaYneuMaya
naza
DRS
crazy_labelle
Haibara Ai
Yasopp
loy_azloy
teri-chan
belle
sixx
szainizam
Razi_IBM
antara21
27 posters

Bila di sekolah dulu~

cak-cak
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 6

Bila di sekolah dulu~ - Page 4 Empty Re: Bila di sekolah dulu~

Post by cak-cak Wed May 27, 2009 2:59 pm

Bila di sekolah dulu terutamanya masa sekolah menengah aku antara pelajar yang lambat ke sekolah...Bukan sebab kene tinggal bas tapi dah jadi tabiat sebab rumah aku dengan sekolah dekat je dalam 5 minit jalan kaki.. Very Happy
    memang selalu kene tahan dan diperli oleh kengkawan yg kenal ngan aku...Pernah sekali kene berdiri depan perhimpunan yang majoritinya budak laki datang lewat.Nasib baik ada sorang lagi budak pempuan jadi peneman.Popular sekejap sunny

ntah berapi kali asyik kene dende pasal datang lambat tapi x adala smpai cikgu dah masuk kelas...Pernah sekali kene dende rotan,macam biasa budak laki kat bahagian punggung dan pempuan kat tapak tangan...bila time aku kene rotan mmg kecut perut tapi yang kelakarnya pukulan kayu rotan tu macam rasa x rasa je kene kat tangan aku walhal sume budak2 lain rasa sakit kene rotan.cikgu yang rotan tu cikgu india lelaki yang juga cikgu BI aku masa 3 tahun sebelum tu...hehe cheers
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Wed May 27, 2009 3:21 pm

kindaichi_hajime wrote:laaa...oggy,razi ngan aku satu geng la ni..haha..

aku lg cian ngan cikgu math aku..
    dlm 30 org pelajar,5 org jer blaja..
    aku slalu smbng ngan mmber sblh aku..
    bdk2 len ader yg men judi olok2 kt blakang...haha..
    ader yg men cuit2 la..bermesra2 laa..

sej math aku ok skit la dari razi..

sekolah rndah = B
    skolah menengah
    form 1= A
    form 2= C
    form 3= C
    form 4= D
    form 5= D

kt U xder subjek math..hehe
    aku tebalik pulak..ada 24 orang dalam kelas aku,waktu cikgu add math ajar aku sorang je tido.dari start aku kenal cikgu tu waktu first day skola sampai seminggu sebelum periksa final aku camtu.

ntah kenapa asal bila dia jejak kaki kat kelas aku je..dengan kepala ada botak tengah...cermin mata gile tebal...satu aura hipnosis yang memberatkan mata menyelubungi aku......ahh..waktu tidur.
    agaknya..memang otak aku bukan di design untuk mengira..

wapi waktu math moden aku tak tido..gile garang..grr...
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Thu May 28, 2009 6:12 pm

otak aku pn x di design ntuk mengira kot..
    hehehehe..
    best la cikgu ko grg...
    cikkgu aku xgrg lngsng sbb tu sume brani tdo dlm kelas..
    hehe
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Thu May 28, 2009 7:18 pm

tapi aku menyampah kat dia,sampai sekarang.dia selalu bandingkan budak kelas aku ngan budak kelas kejuteraan mekanikal.dan dia selalu target aku.
    "budak KM tak lembab cam ko tau tak?"

..budak kejuteraan dibandingkan ngan budak agroteknologi..bab2 matematik memang la macam langit dan bumi..
    sebab aku bodo math la aku ambik agro..
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Fri May 29, 2009 2:39 am

huhu..
    tp kalo ko bandingkn bdk undang2 ngan kejuruteraan cmne?
    huhu...
    ogGy
    ogGy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : geletek ginjal korang

Post by ogGy Sat May 30, 2009 3:48 am

Cey ce cey....nak bandingkan undang2 dengan KM ? jauh beza eh..ko kuat sejarah kalau nak tere bab undang2,KM lebey kepada math.Kalau pharmacy dengan undang2 cam ne lak haha ...

Fiza,aku tak de la jahat sangat..aku ponteng pn aku balk rumah.Tak de nak marayau...Pengalaman yang paling best,masa aku f4 aku follow brader2 f5 yang balik awal masa SPM.Relaks je jalan depan pintu besau skolah,naik bus dan tdo kat rumah.

Satu lagi,masa f3 aku ada rambut panjang sikitlah dan tegak (x ptg lagi ).Masa perhimpunan boleh la plak GPK panggil aku n budak2 lain naik pentas dan kata " Ini semua rambut LANDAK BABI , kejap lagi saya mau hantar ini semua pergi Safari World A Famosa " . Padahal rambut aku da natural tegak,bengang pun ada kene - merit lagi.

Skolah sape lagi ada pakai sistem merit d merit ni ? 5 tahun nak kene kekal 100% merit.
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Sat May 30, 2009 3:57 am

sejarah satu..lg satu kemahiran berfikir scara kritis..bkykan ex mmber aku kt U terkandas sbb xder kemahiran ni la..

skola aku dlu ader merit2 ni..
    tp hanya sekadar nama jer la..haha..
    mule diperkenalkn,wat slh jer,dpt satu surat saman..
    katanyer potong merit..
    tp dgn segala perbuatan jenayah skola aku sjak f1-f5,
    still gak dpt 'baik' kt sijil berenti..
    hehehe..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Sat May 30, 2009 12:32 pm

mase ak kat skolah teknik dlu pn ade sistem merit/demerit nih

mula2 masuk, setiap murid diberi 20 poin. then +/- la masalah kite

persatuan yg meng-key-in data ni dipanggil pelajar sistem poin. dorg ni persatuan underground. tade sape tau sape plajar sistem poin.

kecuali guru penasihat dan ahli sahaja. pemilihan dorg juga dibuat secara rahsia. dorg pn xley bitau org len.

tp, mase ak form 5, presiden sistem poin, ade hati kat ak..(ak yg comot cmni pn ad org minat ka?? adehh)

so, ak cakap kat die, kalo sape2 nk demerit poin ak, kenselkan!! wahahahahahahaha

sehingga tamat blaja, slamat poin ak.. lepas r tahap 'baik' 2..
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Sat May 30, 2009 12:55 pm

huhu..
    cik ex presiden la ni eh?ehehe..
    cikgu la yg bg ko 'baik' tu..
    xsilap aku gangster skola aku paling ganas dlu pn cikgu bg 'baik' gak..
    yela..cikgu mne nk ruin mase dpn anak2 murid diorg..

p/s: rai...ko x pasan pm aku ke?
    crazy_labelle
    crazy_labelle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : baca n tgk cite twillight...

Post by crazy_labelle Tue Jul 07, 2009 6:49 pm

kindaichi_hajime wrote:sejarah satu..lg satu kemahiran berfikir scara kritis..bkykan ex mmber aku kt U terkandas sbb xder kemahiran ni la..

skola aku dlu ader merit2 ni..
    tp hanya sekadar nama jer la..haha..
    mule diperkenalkn,wat slh jer,dpt satu surat saman..
    katanyer potong merit..
    tp dgn segala perbuatan jenayah skola aku sjak f1-f5,
    still gak dpt 'baik' kt sijil berenti..
    hehehe..
    saman mase zaman ak sekolah dulu pkai tiket...
    kene bayar la... depence kat kesalahan tu...
    da la sekolah ak ade ribu2 pelajar...
    anak2 org kaya yg samseng pla tuh...
    patut la pengawas wat dinner kat hotel mse hbis2 sekolah...
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 318

Post by antara21 Wed Jul 08, 2009 2:05 am

wallao... rancak gak zaman skola korang ek?..huhu. korg2 skola bandar ke? aku skola kampung. skola rendah best, sbb ada RMT (rancangan makanan tambahan) ni skim makanan untuk pelajar luar bandar n murid miskin. memandangkan skola tu jauh tepencil kt pedalaman, so sume budak dpt RMT ni, tmasuk la aku. haha. tetiap ari bawak kayu api gi skolah beb, nk masak ramai2. ^^ rindunye~
    3vilngineer
    3vilngineer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : goldbotter

Post by 3vilngineer Wed Jul 08, 2009 3:52 pm

aku dah tak ingat la zaman sekolah aku dulu
    ades
    maknanya takde benda menarik la kot
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Sun Jul 12, 2009 8:29 pm

tak jugak beb..musti banyak yang menarik. ko je kot tak perasan atau tak layan. huhu.

pe yang best lagi ek?? em...main nyorok2!!! sumpah best. giler arh...skolah rendah la kan. maen time rehat..kul 10. nyorok kat stor sukan...masa tu bukak lagi...siap masuk dlm almari ni, punye taknak dijumpai la. sekali pakcik pekerja tu lock~... wahahaha...sampai petang org datang nak ko-kurikulum baru aku dpt kluar.. ^^

tapi aritu dpt makan free!! makcik kantin belanja, sebab kesian aku tak sempat makan dari pagii...umah dia tepi skolah aku je..hahaha
    3vilngineer
    3vilngineer
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : goldbotter

Post by 3vilngineer Mon Jul 13, 2009 4:00 pm

haha
    aku teringat satu cerita
    mase tu tengah main2 kat sekolah
    kebetulan member aku sorang tu kecik je
    jumpa plak beg besar yang orag letak alat2 sukan tu kat tepi padang
    sekali budak yg kecik tu dengan relanye merelakan diri dia dimasukkan kedalam beg tu dan terus kena zip ngan budak2 lain
    terkial2 dia dalam tu
    pastu cikgu datang
    cikgu pun mcm nak tergelak
    Very Happy
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Sat Jul 25, 2009 1:54 pm

primary school ak xley wat kje2 giler cm2, serammmm....xberani ak men nyorok2...kang ilang trus lak kang

sbb ak skolah st. theresa, skolah 2 dulu adalah gereja + sepital (bgnn inggeris lama),pas 2 jd markas utk tentera cedera mase zmn perang

pntu masuk skolah ak, nahh!! salib besau giler ats kepale.. crucifix abes.. eee..scary.. mule la senior2 wat urban legend kat situ

library die sure akn membuatkn korg ketar lutut (bersyukur la ak bkn librian, kalo x, ak mntk tuka skolah kot)

kat belakang rak2 buku 2, mmg ad pntu2 yg kitorg xtau lead ke mane, dan xpnh lak ak terpikir nk g siasat, kalo jmpe harta karun xpe gak

kantin die, ak saspek adalah former bilik mayat.. hahaahhaha.. gle supersticious ak nih.. saiko lak
    crazy_labelle
    crazy_labelle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by crazy_labelle Tue Jul 28, 2009 9:22 pm

cak-cak wrote:Bila di sekolah dulu terutamanya masa sekolah menengah aku antara pelajar yang lambat ke sekolah...Bukan sebab kene tinggal bas tapi dah jadi tabiat sebab rumah aku dengan sekolah dekat je dalam 5 minit jalan kaki.. Very Happy
    memang selalu kene tahan dan diperli oleh kengkawan yg kenal ngan aku...Pernah sekali kene berdiri depan perhimpunan yang majoritinya budak laki datang lewat.Nasib baik ada sorang lagi budak pempuan jadi peneman.Popular sekejap sunny

ntah berapi kali asyik kene dende pasal datang lambat tapi x adala smpai cikgu dah masuk kelas...Pernah sekali kene dende rotan,macam biasa budak laki kat bahagian punggung dan pempuan kat tapak tangan...bila time aku kene rotan mmg kecut perut tapi yang kelakarnya pukulan kayu rotan tu macam rasa x rasa je kene kat tangan aku walhal sume budak2 lain rasa sakit kene rotan.cikgu yang rotan tu cikgu india lelaki yang juga cikgu BI aku masa 3 tahun sebelum tu...hehe cheers
    uish same la... mse form 4 n 5 umah blakang sekola je...
    tp ak xde la dtg lmbat... tp ade jgak seminggu sekali terkucil...
    tp kalo ak la... bile lmbat bek lmbat sgt... mcm pkul 8.15 camtu...
    pengawas xde... pak gad je ade... nnti ckap la kite bdak sekola petang... hohoho...
    tp sekola tu mmg la kwan2 ak selambe je dtg pkul 8 - 9 or skip kelas kalo bosan...
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Mon Aug 03, 2009 12:54 am

sonoknye fly kelas!!! aku slalu fly~...maleh dok dlm kelas matematik...xphm pe...so better lari2 keliling skolah..ahaha
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Mon Aug 03, 2009 1:34 am

fly? ckupla kes ak fly smpi ayah ak kne pggl dtg cekolah.. nah!! kne ceramah smpi nk goyah iman..

pas ak masuk teknik, ak da tobat, tgglkn trus gejala2 fly ni.. xmanis la kn.. cumenye, ak mudah ngntuk

dlu ak join kawad, sume unit ak nk masuk.. gile kose jap.. so, ad 1 tym 2 mmg ak ngtuk tahap xbule nk stretkn kepale lg da

maka ak byk la 'ia'kn ap yg cikgu kate.. cikgu BM ak name pn. noraslinda.. suare die, perghh.. dr kejauhan bule dgr, merentas benua la sng citer

ad skali ak tesengguk kat klas die, ape tidaknye, blaja sastera, kompem otak ak da setting jadik cm dgr lullaby je

dan2 kantoi lak die nmpk ak tdo bertopengkn buku 'bukit kepong'.. die seru name ak "RaiTimus..!!" cm ak mng cabutan bertuah je

ngn mamai2 2 die suh ak berdiri, story pengalaman org idop zmn jepon.. ahh sudahh.. nk gugel pn xdan dh ni..

die ingat ak ad mesin merentas mase ke nk tau ap jadik zmn2 'jimi asmara' tok ak

ak bantai la citer ap yg atok ak pnh citer dlu, nasib die menggemarinye.. dpt la ak duduk blek.. aura tdo ak yg pending td ak trus kensel!

pas da blek hostel 2, ad mmber ak bdk kos len la, tnye ak "td ckgu aslinda ad pggl name ko ke?".. adess..cmne lak minah ni ley dgr

kelas die ngn klas ak, merentas gelanggang basketball.. bgnn nuuunnnn seblah sane.. (muncung sket mulut 2)

ak angguk je, malas nk menjalani sesi soal jwb yg meruntun jiwa kang.. ak beralah dlm senyuman..

jatuh saham ak bai.. pemes! punah imej macho ak kat skolah.. jatuh la reputasi ak sbg hero kn..

sejak aritu.. ak lebih berdedikasi dlm menghayati karya sastera skolah demi membersihkn name ak yg dh tercemar
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Sun Aug 16, 2009 2:11 am

hoh! baru aku igt.... bawah kelas aku...masa skola rendah dulu la... ade kubur lama tau.... serius... ari2 waktu rehat ktorg masuk bwh kelas ...belek2 batu nisan.... smbil mkn keropok..

ada skali tu...time perkhemahan pengakap... ni mlm last ye.... ktorg tgk batu nisan tu pindah tempat....dari bwh kelas aku, ke kelas sebelah....heee...ktorg gtau chekgu...chekgu xcaya...bila dia g tgk sendiri...pon dia tak caya gak.. dia ckp ktorg yg ubah...haih2...sedeh betol

esoknye....batu tu pulang ke tempat asal, bwh kelas aku....tapi ad kesan cakar...huhu........
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Tue Aug 25, 2009 5:50 pm

hihihihihi..aku baca dari page 1 thread nih..kelakar gile laa..aku baca post2 korang...aku masa tadika hhihihihi...nak tergelak ke nak malu kalau aku citer nih...cam teri nyer citer laa
    kenangan time tadika... sure ader budak jerit "Cikgu!! Si XXX terbery dlm seluar!"
    cuma beza nye yang si XXX tu aku ler..hahahahhahaha....kelakar giler laa..yang lain aku tak ingat sangat...

sekolah rendah aku ada 3sekolah darjah1-3 biasa2 jer skolah kat kampung banyak cerita nyer lepas balik sekolah laa kat skolah budak baik jerlaa...darjah4 aku pindah sekolah len laa..kat skolah nih ada sorang cikgu nih selalu cubit perut aku sampai luka parut nyer ada sampai sekarang...dia cubit perut sebab aku tak hafal sifir...aku memang lembab skit matematik nih...darjah5-6 sekolah lain pulok...best juge laa sekolah ni..masa nih darjah5 aku dah start berbisnes di sekolah..jual nasi lemak saper nak order boleh, ada ler lauk2 pilihan..pastu aku jual kacang laa kerepek laa..semua aku suruh mak aku buat....hihihihi...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Tue Aug 25, 2009 5:53 pm

sekolah menengah aku pindah ke pulau pinang jadi budak baru ler disekolah femes sekejap masuk asrama dari form1-5...hihhihihi kalau kat hostel tuh biasa laa...malam waktu prep merayap keliling sekolah...boring2 panjat pagar gi beli char koey teow...

kat sekolah suka ponteng kelas bahasa inggeris ngan agama....hehehehehe...aku dah lupa ler berapa kali dah guru besau suh aku isi borang berhenti sekolah...tapi tak berhenti2 jugak banyak buat hal...

bilik kaunseling tuh kelas no 2 aku..ari2 ada appointment sampai cikgu kaunseling cakap..."awak nih berdiri jer la kat luar.." sebab dia dah boring jumpa aku...

kena rotan jangan cakap ler berapa banyak kali tapi warden asrama aku tak boring rotan aku ada 1 masa tuh aku tak buat salah pun tapi kena rotan bila aku tanya "cikgu nape rotan saya?" dia jawab "saja jer la dah lama tak rotan hang.." camtu pun boleh jugak laa..tapi aku tak kisah sebab warden aku bestlaa..bagi aku...

kat sekolah pernah kena marah ngan ustaz sebab aku ponteng kelas dia...aku tipu dia kata kena cikgu bahasa inggeris suh gi library buat keje sekolah sekali dia gi tanya cikgu tuh da...sah2 aku tipu...pastu kena marah laa..dia cakap "awak nih kenapa suka tipu lahir tahun tipu ker..??" dengan selamba aku jawab "tak ustaz saya lahir tahun ba alif ba ya laa..ustaz taktahu ke.??" piaappp..kena rotan terus kan peha ceh sakit giler....

banyak bendalaa kau buat masa kat sekolah dulu...tak tertaip ler aku...tapi yang pasti aku femes kat sekolah sebab aku banyak jual barang2..memang kaki bisnes dari sekolah sampai sekarang....
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Tue Aug 25, 2009 7:01 pm

aku rasa aku dah cerita pasal aku dulu.. tapi lam forum putera.

jadi aku citer semula.

umur 4 thn hinnga 6 aku dah masuk tadika. gi sendiri balik sendiri sebab nak mandi kat tali air.air cetek je jadi takde org lalulalang nak larang. gi tadika semata nak minum air susu biskut.. tengahari makan nasi.. selebihnya kat tali air.
    masuk darjah 1 kena naik basikal or tumpang keta jiran.sekolah jauh. Kat sekolah tak tau membaca dan mengira.. tau tangkap ikan ngan berenang lam tali air.
    sampai darjah 3 baru aku usaha nak membaca dan mengira sebab malu kat adik aku baru tadika dah tau membaca mengira. ngaji quran ok.. sebab tak pernah ponteng. anak tok iman lawa baya aku. hehehe.

darjah 4 aku dalam usaha belajar ..sehingga terYARK lam kelas. sebab berseluar panjang org lain tak perasan. jadi kuar ke toilet.. air takde...nak balik umah jauh... tapi balik gak ke rumah... lam perjalanan.. mencece lah yark aku tu kat tepi jalan.... huhu.. sana sket depan sket... sampai umah kering... .. esok aku sekolah kecoh sebab bau semacam dari tepi jalan nak ke sekolah aku tu dan ada siap terpijak ....ehehe...aku wat muka selamba sambil picit idung.....
    darjah 5 aku jadi org bijak... huhu.. asyik dapat no 1... sebab class aku utk budak cam aku slow membaca mengira.
    tapi rating all class sekolah aku no 5 ..huhu
    darjah 6 zaman kegemilangan aku.. jadi ketua class.. ketua pustakawan... ketua rumah sukan ijau ( lari 400m pengsan di garisan penamat dapat no 2 pale

sekolah menengah..no story..aku jadi budak nerd study jer ..aku jawap soklan susah je time periksa biasa.. soklan senang aku tak jawap.. tinggal kosong. hehehe jadi selalu kena rotan or lari keliling padang sekolah. time exam srp spm score!! hehehe.. malas nak jadi budak bijak lam kelas takut jadi itu ini lam kelab persatuan... hehe based on experience darjah 6 ...

cinta monyet ? takde sebab aku bdk nerd... cuma tiap lepas waktu rehat aku pasti terima surat dari admirer... berlainan tulisan. aku anggap ada org nak kena kan aku timer tu.
    crazy_labelle
    crazy_labelle
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by crazy_labelle Tue Aug 25, 2009 7:03 pm

darjah 4 xreti basuh berak?
    ni musti pnyokong liverpool si hati tisu...
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Tue Aug 25, 2009 7:12 pm

crazy_labelle wrote:darjah 4 xreti basuh berak?
    ni musti pnyokong liverpool si hati tisu...

takde air laa pastu teryark.. nak wat cam mana.... hehehe

oh silap.. aku penyokong chelsea masa zaman kegelapan dia lagi...
    sekarang rasa nak tukar club je. nak sokong burnley rasanya... huhuhu...
    antara21
    antara21
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by antara21 Thu Sep 03, 2009 12:55 am

huhuhu...memang menarik pengkisahan idop korg. aku...partg paling aku ske...masa kelas English. sebabkan aku skola kampong...so bebudaknye ramai yg lemah English, tp tah camne Tuhan bagi aku excel dlm bahse asing ni lak....heee

so..selalu la siap awal keje dlm kelas tu kan...n dpt rewards....dpt balek awal...hahaha..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri May 10, 2024 3:58 am