Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

sharul
hampeh
Aku Tak Sengal
raidizh AR
kindaichi_hajime
ariff360
Gateway
hairulfadly
Gruntz
haziqnet
kae
mattjack
faisal's
teri-chan
DRS
Quraisya
KaTaNa
Razi_IBM
MalaYneuMaya
loy_azloy
24 posters

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

faisal's
    Guest

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama? Empty sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

Post by faisal's Mon Mar 02, 2009 12:46 am

filem kita memang hampeh,kalau tak kisah cinta mesti pasal hantu, karyawan kita ketandusan idea ke? mana citer2 aksi?
    penonton
    Guest

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama? Empty pengarah2 kita syok sendiri

Post by penonton Mon Mar 02, 2009 1:04 am

kalau dah pengarah-pengarah kita mcm yusuf kelana,yusuf haslam tu asyik bikin filem syok sendiri maka x kemanalah industri filem kita, rasa diri dah mcm pengarah filem hollywood, tapi hasil karya macam ape ntah,ntah x pernah ambil filem luar yang dah maju buat rujukan. cuba ambil filem Taiguki dari Korea sbg contoh.Pengarahnya mengaku ambil filem Saving Private Ryan sebagai reference. Tapi dia x tiru bulat2. Dia hasilkan dgn Taiguki dengan cara tersendiri. Bukannya dia nak meniru, tapi dia belajar dan hasilkan sendiri dari apa yang dia belajar, bukannya bodoh sombong mcm pengarah2 kita ni. Aku respek pengarah muda mcm Aziz M. Osman,idea dia kebanyakannya yang fresh,tapi kenapa sekarang dah kurang buat filem?asyik tumpu drama je.jgn pikir untung je,tolonglah isi ketandusan pengarah filem hebat untuk menaikkan balik industri perfileman kita. keluarlah dari skop cinta dan hantu je.dah lama audien tertunggu2 filem aksi terbitan kita sendiri!!! jgn jadikan selera penonton sebagai alasan. kalau dah selalu sgt penonton disogokkan dgn cerita cintan yang tangkap leleh dan cerita hantu2 yang dah terlalu stereotype,so sampai bila industri ni nak berkembang dan berubah kalau xde saper yang nak ambil inisiatif sebagai perintis?? korang yg sogok mentaliti penonton dgn cerita hampeh korang then korang salahkan penonton balik.Please laa....balik2 cerita cinta,hantu dan lawak bodoh.Fedap aku!!!
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama? Empty Re: sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

Post by loy_azloy Mon Mar 02, 2009 8:25 am

movie Abd.Razak Mohaideen + Apek + anak mami = stupid,rubbish and lu pikirlah sendiri...!!!
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

sampai bila filem kita aken berada di takuk lama? Empty Re: sampai bila filem kita aken berada di takuk lama?

Post by MalaYneuMaya Mon Mar 02, 2009 9:26 am

assalamualaikum...

Prof Razak Mohaideen mmg stereotaip sungguh..tetiap crita lebih kurang aje..aku pon tak dpt beza...dan yg aku tak suka selalu sgt dia letak bunyi2 fx toing2 ke etc..

stakat ni aku minat pengarah Mamat Khalid dan Afdlin
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Mon Mar 02, 2009 10:19 am

filem melayu?..mintak dijauhkan...
    orang tak support filem tempatan marah..cakap tak support industri tempatan..

tapi..kite pun ada perasaan,ada citarasa...filem tahapehape...nak tengok pun segan.
    KaTaNa
    KaTaNa
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PSP3006,PS3,XBOX 360 & Nintendo Wii

Post by KaTaNa Mon Mar 02, 2009 11:54 am

stakat nie aku cume berbangga dgn GENG:pengembaraan bermula...tu pon kartun...kalo filem yg realistik malaysia,hmmmm....xdelaa nampaknyerr buat masa nie...kalo prof tu punye citer mcm drama jerr aku tgk...dhlaa xde kelainan...stereotaip plak tu...x kiralaa genre ape yg dia buat pon...mcm tu kerr prof buat filem?? hmmmmm......
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Mon Mar 02, 2009 1:15 pm

Aku suke tgk movie2... tak kire la movie dari negara mane pun...
    Klu nak bandingkan movie kite ngan negara luar, mmg la byk perbezaan.
    Lagi2 part 18sx... tu yg wat org suke tgk movie luar. Pakaian seksi2. Dan lagi cite2 yg 18sg. Malaysia mane la ade kemahiran macam tu. Sedangkan movie luar wat filem macam tu pun dah cecah bilion. Apa lagi malaysia... ade ke sen sebanyak tu?
    Sebab org melaysia sendri tak nak sokong filem melayu. Jadi duit pun tak masyuk...
    Klu filem melayu tonjolkan babak 18sx, kite plak byk komen.
    Bis, macam mane?
    Kite tgk je dorang wat drama CID ala2 csi... tak de pun sambutan. Sebab kite tak de bende2 macam dalam csi tu.
    Dan, org malaysia mmg suke tgk cite Cinta, hantu dan lawak. Klu korang kate lawak malaysia lawak bodo, nape cite scary movie or american pie, ramai org malaysia suke sgt, padahal lawak bodo. Sebab ada 18sx....
    Kite pun tak de studio macam kat hollywood tu.... boleh bom2 bangunan bom2 byk kereta...
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Mon Mar 02, 2009 1:20 pm

banyak lagi filem luar lain yang takde 18sx tapi berjaya..
    DRS
    DRS
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 69

Post by DRS Mon Mar 02, 2009 4:21 pm

nak salahkan 18sx pulak tu....
    hmm, pemikiran mcm ni la movie kita tak berkembang

penulisan kita pun tak berkembang lagi. pengarah producer pulak menampakkan bukan kaki baca buku, semua kaki goyang kaki kat panggung jugak. kalau nak buat mengenai sesuatu tak pernah kaji mendalam dari segala sudut, terutama sekali sains dan fizik yg mungkin terlalu asing bagi pembuat filem atau graduan asas seni atau perfileman. bukan suatu misteri lagi pembuat2 filem dgn artis2 ni (termasuk menyanyi) majoriti bagaikan makhluk lain, cuma bergaul sesama mereka dengan tertutupnya minda diorang untuk mendapat pendapat dari bidang2 lain. penerbit pula cuma nak cari untung cepat je, asal ada benda boleh jual kat tv, mcm tu jugak le filem2 kita. Yang paling penting sekali penulisan untuk cerita induk, dialog, dan bukan dialog (ni la masalah penerbit kita, kalau skrip tu mesti nak dialog, sampai benda2 bukan dialog semuanya sampah, semua nak ada bunyi, contoh filem2 PR maiden + apek nak bagi bunyi ek ek ek.... toing toing toing, ingat nak bagi org gelak ke? lagi sebagai contoh dari satu tempat ke satu tempat buang masa tunjuk kenderaan tanpa apa2 motif kat saat tertentu), yg buat skrip pulak, patutnya dibuat bagaikan guild dan setiap cerita atas harga mengikut kualiti dan memberi lebih banyak persaingan antara penulis, namun kita tak nampak kepentingan cerita ni, selalunya mereka diabaikan, dan cuma pandang kat pelakon je. selagi apa yg saya cakap kat atas ni berlaku, selagi tu jugak le filem kita berada di takuk... takuk lama? salah tu, takuk yg lama lagi bagus dari takuk yg ada sekarang, filem kita sebenarnya lebih downgraded daripada dulu2.
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Mon Mar 02, 2009 7:03 pm

tapi ada satu yg aku tak puas hati mengenai filem malaysia. Kekadang aku tgk jalan cerita bagus, tapi yg hancurkan filem tu adalah pelakon nye sendri. Lakonan terlalu kaku. Dorang ni berlakon. Bkn menjiwai watak. Misalnye srh menangis. Setakat bunyi tangisan je kuar. tapi airmata tak de. Muka je lawa tapi cakap ikut skrip 100%.
    Aku suka lakonan nabila sebab dapat lakon kan tanpa sebarang masalah. cuma kontravasi die je yg buat pengarah tak nak amik die berlakon dan ramai tak suke die. Bile tak suke, filem yg dilakonkan pun tak dapat sambutan.
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Tue Mar 03, 2009 8:03 am

hem.. mostly aku agree hampir sume point... aku suka tgk usaha aflin shauki... KRU pictures.. cume aku tak suka suara dubbing die. betul2 bunyi cheap.. tak real talk... tak caya cube dgr n bandingkan ngn movie indon (knp indon? sbb kalu dr segi currenccy indon paling rendah) kp sound die lg bagus dr kita?

nway apa2 dr Aflin aku sokong... siap beli CD ori... org lain aku memilih cerita skit..
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 8

Post by faisal's Tue Mar 03, 2009 2:38 pm

haha..dpt sambutan jgk topik aku ni.filem malaysia tetap filem kita walau apa pun yang kita komen.tapi x guna je kita memberi pandangan tapi 'orang yang betul2 terlibat' dalam industri ni buat bodoh je pandangan kita sebagai penonton.dah la bodoh,sombong lak tu.x mnak dgr pendapat orang lansung.mcmana nak improve diri? x malu ker asyik hasilkan filem syok sendiri? aku x setuju pendapat yg katakan kita kurang elemen sex? bagi aku orang yg kemukankan pendapat ni giola sex kot. hello...cuba tgk filem saving private ryan,ada ke babak sex? berapa byk oskar dia menang tnp mengenengahkan babak dan unsur sex? jangan la berfikiran dangkal dan sempit.dalam bab aksi pulak,aku tau kita pernah cuba keluarkan filem2 aksi mcm gerak khas the movie,Lt.Adnan dan lelain.Bagi aku Lt. Adnan kualitinya hampir ke arah hollywood walaupun ada beberapa kelemahan. aku bagi 4 bintang.tapi gerak khas.....aku malas nak cakap coz malu aku.D.O.P dan anak2 buahnya macam malas je nak gerakkan camera dan banyakkan angle. skema tul.cuba bandingkan dengan filem Bourn Ultimatum tu,tgk macamana derang buat teknik handheld,gegar2,laju dan cepat,baru nampak real,live dan hidup babak aksi tu.try la break the law of video composition sket.asykik skema je...aku bagi pendapat je.lagi satu jgn jadikan kekangan budget sbg alasan,kurangkan la kos dgn cara yang lebih kreatif...aku still optimis pada industri ni walaupun ada lagi muka2 pengarah lama yang perasan mcm pengarah hollywood tapi hasil karya mcm taikwood.harap muka2 baru boleh bawak perubahan.tapi pastikan idea tu original dalam erti kata sebenar,bukan tiru bulat2 dan touchup blk je macam err....ala..orang cicak tu..hehe
    Quraisya
    Quraisya
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Quraisya Tue Mar 03, 2009 2:52 pm

Dalam erti lain pengarah malaysia kurang pendidikan dalam segi mereka cerita. Apa yg dorang buat adalah mengenai cerita org2 malaysia. Dan juga kos menampung sesuatu cerita macam hollywood terlalu mahal.
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by faisal's Tue Mar 03, 2009 7:01 pm

yang mereka cerita penulis skrip daa...sape kata mahal,kalau cite yg byk CGI memang ler,tapi citer yg mantap dan kuat x semestinya ada CGI,"jgn jadi hamba kpd teknologi",itu pesan tok guru videography aku,just perkuatkan teknik cinematography termasuk angel dan gerak kerja camera dan mantapkan soundtrack utk support sesuatu jalan cerita.tp dgn syarat,jalan citer kena betul2 mantap
    mattjack
    mattjack
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 44

Post by mattjack Wed Mar 04, 2009 5:27 am

masalahnya sekarang

kadang2 jalan cerita dah mantap

tapi penghayatan pelakon tak dapat membuatkan kita feel citer tu...

lakonan kaku, keras...........
    kae
    kae
    Moderators
    Moderators

Post by kae Wed Mar 04, 2009 2:35 pm

bagi aku pelakon dan jalan cerita itu sendiri kena bagus..

klo ader semua aspek tuh..gerenti bagus..

bagi aspek cerita plak..

malaysia perlu ada pandangan yg lebih jauh utk memajukan cerita...
    DRS
    DRS
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 69

Post by DRS Wed Mar 04, 2009 6:21 pm

sya tak nampak sangat masalah pelakon kita
    masalah skrip kita dan idea cerita
    kekadang tu idea dah betul, tapi nak masukkan elemen2 yg tak sepatutnya mcm lawak merepek berbunyi ek ek ek (PR Maiden punya idea)

betul kata Faisal tu, filem kita mmg selama2nya mcm ni
    mana le diorang pandang sangat idea dan kritikan org2 biasa penonton mcm kita
    diorang biasa bodoh sombong bongkak, boy konti kerja kat filem2 mcm tak guna
    alangkah bagusnya kalau kita wujudkan laman mcm IMDB untuk filem2 melayu kita, dan kita kritik habis2an memana yg tak betul kat setiap filem dan individu artis dengan harapan untuk membaiki, bukan untuk merosakkan. saya ada pergi ke cinema malaysia tapi tempat ni lebih kat org2 diorang, bukan penonton yg boleh mengkritik pedas mcm kat IMDB
    haziqnet
    haziqnet
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 85

Post by haziqnet Wed Mar 04, 2009 9:32 pm

aku sokong kata2 korg...filem melayu kita nih hanya boleh maju sekiranya pengarah2 dan pelakon2 negara kita nih boleh menerima kritikan yg diberikan oleh org bukan professional spt kite....ni x berlagak dah la x brtmpat..pastu lakonan dan arahan filem atau drama mcm bangang...dlm byk2 pengarah bodo dlm industri perfileman adalah professor madya ngan yusof haslam...pelakon lak skrg nih apek dah trlalu over ngan lawak bodo dia dan beberapa pelakon len...so skrg nih penulis2 skrip juga prlu memainkan peranan bg mncapai kehendak spt yg diimiginasikan oleh diorg...kenkdg aku tgk pengarah buat filem syok sndiri, skrip dan cntik tp jalan cerita dan lakonan pelakon2 mcm bodo..cth filem arahan yusof haslam bg filem bodo beliau iaitu gerak khas the movie serta drama2 yg beliau bikin...pengarah yg ada mutu adalah spt pierre andre (walaupun baru tp dgn skrip dan arahan beliau mmg baik dan msh boleh diperbaiki) bade azmi, yasmin ahmad, yusri KRU (paling best) dan beberapa pengarah yg len...kebanyakan pengarah dan pelakon bukan x boleh buat yg trbaik tp diog trlalu sombong dan langsng xnak terima pendapat yg diberikan oleh masyarakat aka penonton...so kesimpulannya diorg haruslah menerima pandangan dan kritikan drpd kita semua untuk memperbaiki kelemahan2 yg ada dalam filem diorg...ni x dok smbong diri dgn jalan cerita yg ntah apa2 ntah....huhu....wasalam..

P/S : aku teringin nak sgt tgk star wars versi org melayu...gunakan keris jd mcm lightsaber cuma beza pendek ngan pemegang pedang lebih stylo dan pakai baju ala2 melayu lama dgn konsep yg lebih moden dan menarik...aku ada tgh buat skrip tp asyik terbantut sbb trlalu byk kerja...klu ada sesiapa di luar sana yg boleh buat skrip dgn baik cuba buat skrip gunakan idea aku nih dan cuba berikan pada pengarah spt Yusri KRU atau adflin shauki....aku rs kedua2 pengarah nih boleh jdkan filem nih hit dan mgkin blh setandng ngan filem star wars usa tuh...huhu...anda berani nak sahut cabaran???aku cabar korg semua...wasalam...
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by faisal's Thu Mar 05, 2009 2:42 am

thanx to moderator coz acknowledge and appreciate my opinion...dalam filem2 melayu aku repek PGL dalam aspek sinematografinya..mantap sungguh...bila la nak ada lg filem mcm tu...lagi 1 aku rindukan sgt filem hasil karya aziz m.osman..huhu...bagus cadangan ko haziqnet..aku boleh tolong dari aspek dari segi sinematografi..aku mmg bidang ni...aku pernah wakil U aku dalam Festival Filem Pelajar anjuran UPM utk 2 kategori,Anugerah Cipta & Anugerah Perdana. Anugerah Cipta utk filem pendek yg dah siap dan just submit je dan aku masuk gak yg ni.Anugerah Perdana kita kena present kita idea kita depan juri2 brpengalaman (TUA?) dari kalangan org industri.aku dan group aku pilih kategori drama daripada beberapa kategori yg dipertandingkan macam dokumentari, PSA dll.Idea kitorang diberi pujian dan penghargaan oleh pensyarah2 dan pelajar universiti lain. dan bagi kitorang sendiri idea U lain pun tak kurang mantapnya. walaupun penceritaannya agak berat,tapi idea2 dari U aku dan yg lain boleh dikira idea yg kritis,dan mencabar kwibawaan intelektual seseorang.sebagai perintis kepada industri filem kita yg trlalu byk sajikan cerita ringan2 dan picisan. tapi dukacitanya idea2 berat kitorang dan U lain yg mantap dan diberi pujian oleh ahli akedamik di reject bulat2 oleh juri2 'tua' tu. hanya cerita2 ringan brbentuk percintaan dari beberapa U je yg diterima. hei....ntahlah,'hanya jauhari yg mengenal manikam'.selagi ada 'orang' mcm ni dalam industri,selagi tu la industri kita tak berkembang walaupun generasi muda diberi peluang m'pamerkan bakat yg ada.dan selagi tu la penonton kita disogokkan dgn cerita2 picisan dan lama2 otak pun beku.bila org tny salah siapa?lastly penonton jgk yg dpersalahkan...kecewa gak aku...terlepas budget RM2000 dan tajaan camera dari panasonic utk siapkan filem pendek dalam masa sebulan.ah...aku tak kisah semua tu...yg aku kisah ialah kebengongan dan kedangkalan pemikiran orang2 lama (TUA) dalam industri yg x nak kpd pembaharuan...bak kata aku yg slalu aku unkapkan; 'BODOH SOMBONG!!!'
    haziqnet
    haziqnet
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by haziqnet Thu Mar 05, 2009 7:11 pm

faisal's wrote:thanx to moderator coz acknowledge and appreciate my opinion...dalam filem2 melayu aku repek PGL dalam aspek sinematografinya..mantap sungguh...bila la nak ada lg filem mcm tu...lagi 1 aku rindukan sgt filem hasil karya aziz m.osman..huhu...bagus cadangan ko haziqnet..aku boleh tolong dari aspek dari segi sinematografi..aku mmg bidang ni...aku pernah wakil U aku dalam Festival Filem Pelajar anjuran UPM utk 2 kategori,Anugerah Cipta & Anugerah Perdana.

huhuh faisal tgk la camne...aku idea mmg dah ada...brmcm2 idea dlm palotak aku nih...tp aku x bape pandai tulis skrip maklumlah aku cuma setakat SPM....so klu ko ada bhn camne nak buat skrip maybe aku leh siapkan skrip aku nih mid end next year....filem idea aku nih berasaskan futuristik tp mengekalkan ciri2 ketimuran dan tradisional spt gaya lawan ala2 silat + kungfu ngan keris lightsaber serta pedang dan beberapa aksi yg len...mgkin filem yg aku imaginasikan akan memakan berjuta ringgit tp maybe kita boleh cuba buat dlm btk short film dan tanya pndpt org ramai mcm mana....bg aku filem yg baik adalah filem yg dibuat dengan tekun, berhati2 dan biasanya memakan masa bertahun2 utk siapkan satu filem..(apsalahnya sekiranya filem tu boleh hits sehingga keluar negara dan boleh mencecah berjuta ringgit...) Satu lg idea dlm palotak aku adalah utk mewujudkan sebuah filem lebih kurg spt ong bak dgn gaya lawan silat dan jalan cerita yg lebih berat...skrg nih trlalu byk filem yg trlalu ringan dari segi pengisian, konflik, dan mcm2 lg...huhu....aku still berharap pengarah berkaliber spt yusri dpt menghasilkan lebih byk filem2 genre aksi yg lebih serius dan membuang apek dari mnjd senarai pelakon utama....
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by faisal's Sat Mar 07, 2009 12:21 am

kepada haziqnet,jgn rasa inferior dan rendah diri,kelulusan tu hanya alat,kalau kelulusan tinggi2 pun x guna kalau 'BODOH SOMBONG',hidup ni biar cerdik,jgn hanya bijak, cerdik ni istilah utk sesapa yg blh survive dlm kehidupan dia dan dia blh memanipulasikan apa yg ada pada dirinya dan sekelilingnya utk mncapai apa yg dia hndak dgn kemahuan dan usaha,bijak ni kpd siapa yg byk ilmu dan teori dlm kepala otak dia je tapi x reti nak guna dan selalunya asyik bergantung kpd org lain atau sesuatu yg lain.contoh org cerdik adalah spt Billionaire Melayu kita Tan Sri Syed Mokhtar Bukhari.Dia pun hanya ada SPM je tapi blh jadi billionaire. contoh utk ork yg hanya bijak je adalah spt seorang pensyarah ekonomi (contoh jer) yg mngajar subjek ekonomi dan bisness selama 15 tahun hidupnya sbg pensyarah tapi tidak pernah secara lansung terlibat atau mempunyai perniagaan sendiri utk mengaplikasikan segala ilmu dan teori yg dia ada,hanya harap makan gaji jer.so dia tak cukup pengalaman sbnrnya utk mngajar student2nya.ilmu dan pengalaman berbeza beb.pengalaman boleh jadi ilmu kpd kita,tapi ilmu x boleh jadi pengalaman kpd kita.seorang yg x pernah ada pengalaman dlm sesuatu bidang sebenarnya x layak utk mngajar sesuatu yg dia sendiri x pernah alami dan hadapi coz dia x tahu nature dan situasi sbnr sesuatu keadaan tu.CHEWAAAHHH...bersyarah pulak aku,hehe..cuma aku nak bagi ransangan kepada insan2 yg rasa rendah diri.Ayuh!! bangunlah!!! tuhan jadikan setiap dari kita kelemahan dan kelebihan masing2,perbaiki dan improvekan kelemahan tu dan gilap dan pupuklah kelebihan yg ada pada diri kita kerana itu sebenarnya aset bagi kita. dalam bab filem ni kpd sesiapa yg ada bakat,ayuh,serlahkanlah!! biar kita kekurangan modal,biar kita kekurangan equipment,tapi kita ada otak yg x perlukan modal utk dapatkannya..apa kata kita bergabung utk teruskan perjuangan ni.perjuangan x akan berhasil kalau kita x ada kesatuan,kita salinhg topup kelemahan masing2,contohnya ko x ada equipment aku ada,aku x ada idea tapi ko ada,kita x ada modal mungkin org len yg berminat ada.asalkan sama2 satu kepala.mari kita pecahkan dominasi orang2 bodoh sombong dalam industri ni.meh kita bagi alternatif kepada penonton Malaysia.aku cadangkan supaya kita tubuhkan INDIE FILMAKER sbg alternatif kpd mainstream filmaker dalam industri ni. Kalau music bleh ada INDIE GROUP,kenapa tidak bidang perfileman? jgn ingat equipment yg bagus je boleh hasilkan filem yg bagus.ada seorang budak dari negara jiran hasilkan filem pendek dgn hanya m'gunakan handycam dan filemnya dapat masuk festival filem antarabangsa.filem kita? harap equipment je bagus rak guna jgk kalau pengendalinya x sebagus budak dari negara jiran tu..fikir2kanlah....
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Sat Mar 07, 2009 9:15 am

assalamualaikum...

indie film mcm Ho Yuhang punya tu kan?
    haziqnet
    haziqnet
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by haziqnet Sat Mar 07, 2009 6:37 pm

huh faisal ko buat aku jd semangat utk mnjadi seorg penulis skrip...insyaallah dgn minat yg ada aku akn cuba buat yg terbaik da idea ko utk tubuhkan indifilm is not bad...mmg bgs utk org spt kita mula dr bwh sbb kita akan jd lbih matang dan x lupa diri bila dah brjaya nanti...x mcm org yg trus naik pastu blur dan sombong diri...sbb tu boleh jatuh terjelepok cam nangka busuk...bg aku utk mmbuat sesuatu filem bukan skdr pengorbanan je kena buat, kita kena demanding dgn diri sendiri spy filem yg dihasilkan dpt mnjd filem yg betul2 bermutu dan tidak spt filem murahan yg x layak msk layar perak...huhu...tu jela setakat nih aku nak ckp...faisal cr ko berfikir lebih kurg je cam aku berfikir...pendapat aku mengenai filem di tanah melayu pun lebih kurg cam ko...ko lahir bulan september ke???huhu...wasalam...
    faisal's
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by faisal's Sat Mar 07, 2009 8:12 pm

hehe..aku lahir bulan november laa....kepada MalaYneuMaya,yup,indiefilem mcm yg ho yu hang buat tu...tgk brp byk festival dia masuk dan dijemput masuk...tapi ada 'org' filem kita pertikai kononnya festival2 filem yg dia sertai tu festival2 cikai dan x ternama dan dia dijemput sebab penganjur nak bagi meriah dan naikkan nama penganjur je...heh,tu alasan BODOH SOMBONG org filem kita yg jeles dan dengki coz xnah msuk festival luar negara,stakat festival dalam negara yg dihakim oleh kawan2 diorang yg sama2 BODOH SOMBONG...x berkembang la otak diorang...bila ada org yg lebih sikit drpd diorg,bukannya nk support dan sama2 banggakan kejayaan teman senegara,tapi kutuk dan pertikai plk,abis tu nak harap kat diorang?? tunggu kucing bertanduk ler...kucing pun x larat nak tunggu spesis dia bertanduk..keh,keh,keh....
    Gruntz
    Gruntz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Gruntz Mon Mar 09, 2009 8:47 am

buat satu flem yg kukuh dr segi jalan cerita, plot ringkas tp penceritaan unik dibekalkan dengan skrip bertenaga, dengan pelakon yg sesuai serta memahami watak....
    tak payah pakai cgi ataupun buat filem yg banyak kos sgt..ambik contoh filem hollywood memento...bajet filem tu 5 juta je tp kutipan 20 kali ganda dia dpt...harap maklumat aku tak salah...

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Apr 28, 2024 4:28 pm