Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Falcon
TOYSЯUS
mrsbay
mutt
DarkWunan
datuk abu
Genesis--kyaa
kae
Manz
karos
Crown Vina
Magnolia
Batista
Setsuna F. Seiei
ubuntu90
najeep
Crimson Star
Wise Cracker
Zex
yuzafi
kamikase30
Don Juann
Fizi
asalipo
kapas
amdturionx
Dominant Star
the outsider
sesas
Nezict
Joker
~Strip Cake~
silentfox
samperit84
champerer
mz_zeus87
yurckk
ashid
pidi kacipcrew
cokodork
pistol air
45 posters

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

DarkWunan
    DarkWunan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 19

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2) - Page 9 Empty Re: Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Post by DarkWunan Thu Nov 05, 2009 9:56 pm

mutt wrote:salam dan selamat berkenalan.

aku adalah seorang bakal pejuang berani mati dalam IM.

hehe..

btw, aku dok shah alam. sape2 sini orang shah alam?

farao

Hi bro..

Sampai gak sini dari LYN ke sini yer..hehe

Welcome2...selamat berjuang Smile
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 123

Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2) - Page 9 Empty Re: Perbincangan Affiliate/Niche Marketing (2)

Post by ubuntu90 Thu Nov 05, 2009 10:24 pm

sapa nk join? sila update nama kat sini ok..
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Fri Nov 06, 2009 12:16 am

aku join. masukkan aku sekali dlm list.. hehe..

DarkWunan = eezwant kan? cheers

how's life? lama tak post kat LYN. tgh fokus kaw2 kat IM ek? gud..gud..

masih merangkak2 lagi nih. tiap hari dok layan video course sampai pagi buta. siang kat opis tersengguk2 Laughing
    DarkWunan
    DarkWunan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by DarkWunan Fri Nov 06, 2009 12:20 am

mutt wrote:aku join. masukkan aku sekali dlm list.. hehe..

DarkWunan = eezwant kan? cheers

how's life? lama tak post kat LYN. tgh fokus kaw2 kat IM ek? gud..gud..

masih merangkak2 lagi nih. tiap hari dok layan video course sampai pagi buta. siang kat opis tersengguk2 Laughing

ye saya..hehe

life is quite hectic...bz menguruskan anak..IM kureng fokus..weekend ni br bleh fokus..hehe..biar blast berjalan dgn sendiri...

tgh layan course apa?
    asalipo
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 17

Post by asalipo Fri Nov 06, 2009 12:21 am

hi guys

count me in !
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Fri Nov 06, 2009 12:22 am

update!

1. Dominant Star
    2. nezict
    3. kamikase30
    4. stripcake
    5. mrsbay
    6. DarkWunan
    7. Kapas
    8. Mutt
    9. Asalipo

THREE SPOT TO GO!

============================================

Mutt layan video course ape? affiloblueprint?

DarkWunan aku pnggil DW boleh? DW buat ppc kea? Mutt pn ppc eak..?

Yurkk ko nak kea..?
    Mana budak2 AM lain? Kalau tk minat, aku ada suggestion utk dorg.. kalau nak la.. Majoriti bdk2 AM main apa?ppc?seo?
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Fri Nov 06, 2009 12:37 am

tengah layan commission blueprint 2.0

baru nak masuk module 5. 1 hari 1 module. sib baik cara penyampaian best, so xdela rase nak tido.

aku tak tau aku akan venture dlm game yg mane lagi. buat mase sekarang aku paham kan betul2 konsep2 yg ada. and then baru aku decide. at first aku nak venture ke dalam seo and ppc game.

goal aku nak quit job dlm mase 6 bulan jd fulltime IM-er
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Fri Nov 06, 2009 12:40 am

sejauh mana ke best-an seo cb 2.0 tu? module no berapa tu?
    best tak? seo sahaja lah..

ko beli dgn magnolia ke course tu?

erm.. sama2 la kita belajar ek..
    DarkWunan
    DarkWunan
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by DarkWunan Fri Nov 06, 2009 12:42 am

ubuntu90 wrote:update!

1. Dominant Star
    2. nezict
    3. kamikase30
    4. stripcake
    5. mrsbay
    6. DarkWunan
    7. Kapas
    8. Mutt
    9. Asalipo

THREE SPOT TO GO!

============================================

Mutt layan video course ape? affiloblueprint?

DarkWunan aku pnggil DW boleh? DW buat ppc kea? Mutt pn ppc eak..?

Yurkk ko nak kea..?
    Mana budak2 AM lain? Kalau tk minat, aku ada suggestion utk dorg.. kalau nak la.. Majoriti bdk2 AM main apa?ppc?seo?

Yup..ppc guna campaign blasting method..newbie blaster...hehe

aku tgh nak expand satu winner niche...nak buat wordpress site this weekend..masa tak cukup..
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Fri Nov 06, 2009 12:49 am

ubuntu90 wrote:sejauh mana ke best-an seo cb 2.0 tu? module no berapa tu?
    best tak? seo sahaja lah..

ko beli dgn magnolia ke course tu?

erm.. sama2 la kita belajar ek..

sape magnolia? aku kongsi dgn... aku xtau ok ke x kalo aku cakap. takut2 org yg aku berkongsi tu xsuke name die naik. aku xsampai lagi bab seo. nanti aku kasi tau lps layan.
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 139

Post by ~Strip Cake~ Fri Nov 06, 2009 1:08 am

salam..

@bro Ubuntu
    yg aku tahu bdk2 AM yg main seo nie,aku,zeus@keluang,silentfox and pidi kacipcrew..bro champ pon sama kot(ke x?)

yg len main ppc kot..yela kami yg muda2 tgh belajar nie mane ler ada duit nk main ppc..huhuhu Very Happy

thread psl nie aku dh bukak kat sana..tggu diorg respon jek kat sini
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Fri Nov 06, 2009 1:17 am

3 org je lg..
    aku suka kalau champ suka. pernah jmpe dia sblm aku jumpa thread finix thn lepas.
    member aku gak lar.

tanya dia. kalau nk aku reserve 1 spot utk die. dan juga utk outsider tu.

3 org je lg..
    korang yg main seo ni pandai guna terer wordpress, n technical stuff dgn hosting,domain,database tu sume tak..?
    aku haru gak ngn teknikal stuff.. kalau korang terer, aku nk tanya2 korang gak.

aku pn noob gak dlm byk perkara.. tau teori dan konsep je byk. teknikal? hancur.
    apa kata kalau korang wujudkn team free trafik ni..? drp buat kerja sorang2, kerja ramai lg produktif..

gerak sorang2 kadang2 susah. cuba tanya geng2 ko tu. byk dah ke take action? err.. selain method forum posting 1000 tmpat la. method kamikase aku dgr kt dlm AM tu. tu aku tk consider.. lain je method dia. require kerja yg sgt byk.

nk kena establish nama dlm 1000 forum, aku tk larat.. lg2 aku tk rasa nk kebergantungan org lain terhadap diri aku. prefer low profile.. so amacam strip?
    Dominant Star
    Dominant Star
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 26

Post by Dominant Star Fri Nov 06, 2009 8:40 am

ubuntu90 wrote:
    erm.. oh yea, ko nk aku anta sekali seminar mass control tu kea? pasal time aku anta hdd kt ko tu, lepas aku
    anta tu, baru frank upload kat secret site tu.

kalau nk, aku include sekali la..

Boleh gak... nnt kita sembang lagi bab ni.

mutt wrote:

sape magnolia? aku kongsi dgn... aku xtau ok ke x kalo aku cakap. takut2 org yg aku berkongsi tu xsuke name die naik. aku xsampai lagi bab seo. nanti aku kasi tau lps layan.

Amacam?? So far apa pandangan ko dgn cb2.0??

ubuntu90 wrote:3 org je lg..
    gerak sorang2 kadang2 susah. cuba tanya geng2 ko tu. byk dah ke take action? err.. selain method forum posting 1000 tmpat la. method kamikase aku dgr kt dlm AM tu. tu aku tk consider.. lain je method dia. require kerja yg sgt byk.

nk kena establish nama dlm 1000 forum, aku tk larat.. lg2 aku tk rasa nk kebergantungan org lain terhadap diri aku. prefer low profile.. so amacam strip?

Method tu pehh sebenarnya... kalau main outsourcing. sbb kalau nama dah establish... x susah nk entice customer membeli even dgn minimal copywriting sekalipun.

tapi kalo sorang2 nk wat mmg jem aku rasa..
    Tapi kalau ada yg jenis usaha dgn laju tu boleh jalan method ni... strategi tu stylo gak.
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Fri Nov 06, 2009 9:45 am

Dominant Star wrote:

Setakat ni baru khatam (belum hadam) sampai module 4. Actually semalam nak habiskan module 5 tapi kecundang walaupun tongkat ali 1 mug aku bedal. Maybe sbb dah straight 5 hari tido pukul 3-330am. Badan pon dah tak dapek nak produce extra energy. Siang lak kerja. Nasib baik kerja baru ni tak banyak travel. Kalau tak memang tak amik kesah pon pasal IM ni.

So far CB 2.0 memang layan. Video tak meleret2. Padat dgn info dan bagus utk newbie mcm aku ni. Sebelum start dgn CB 2.0 aku layan Beginner's video of SuperFastResult (atas arahan sifu). Mmg bagus dan banyak info tapi cara penyampaian tak setanding dgn CB2.0. Kalau yg jenis tak kuat semangat mmg tido je la layan SFR tu.

Target minggu ni nak habiskan CB 2.0. Pastu sambung dgn SFR weekly module. Tools pun sifu tak bagi lagi sbb nak suruh aku layan video dulu sebelum buat apa2.
    ~Strip Cake~
    ~Strip Cake~
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 139

Post by ~Strip Cake~ Fri Nov 06, 2009 11:12 am

aku suka kalau champ suka. pernah jmpe dia sblm aku jumpa thread finix thn lepas.
    member aku gak lar.

3 org je lg..
    korang yg main seo ni pandai guna terer wordpress, n technical stuff dgn hosting,domain,database tu sume tak..?

aku pn noob gak dlm byk perkara.. tau teori dan konsep je byk. teknikal? hancur.
    apa kata kalau korang wujudkn team free trafik ni..? drp buat kerja sorang2, kerja ramai lg produktif..

salam..

erm bro champ aku lama dah xnampak..bz kot?

bdk2 len pon lama gak xnmpak,dgr cite diorg slow skit psl nk exam..

cadangan ko mmg menarik bro Ubuntu,aku pon berminat..aku pon xreti mane nk men hosting seme tue..kalu create website aku retila skit2 tp bila nk upload kt hosting seme tue aku jem terus+ kekurangan duit.

skrg aku main blogspot+squidoo+usfreeAd jek..pastu aku submit article byk2 kt article directory..kalau psl keyword aku xde hal mane..tp psl copywriting nie mmg mslh bg aku..english aku ok..tp aku xdpt nk create page yg power2 yg blh menyebabkan org beli product aku nie..huhuh Very Happy

tp xpela..pas aku habiskan 5 buks a day ari tue aku rasa smgt aku jadi lg tggi..lgpon aku mmg minat main komputer nie..dok hadap 24 jam pon ok jek..so drp aku dok men Facebook seme tue baik aku bt niche nie..ada gak faedahnya..huhuh
    mrsbay
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 2

Post by mrsbay Fri Nov 06, 2009 11:40 am

ubuntu90 wrote:errr... cmne ko tau tu aku..?Shocked Shocked

mrsbay? aik. kak, lama tk masuk area. silent reader je ke?
    kamikase confirm kut. sbb rm400 pn dia willing nk byr.

yea,12 plg byk.

erm.. oh yea, ko nk aku anta sekali seminar mass control tu kea? pasal time aku anta hdd kt ko tu, lepas aku
    anta tu, baru frank upload kat secret site tu.

kalau nk, aku include sekali la..

aku dah try masuk, tp mcm dah tak blh je
    bukan silent reader, tp take action nya sekerat jalan. pastu byk constraint..
    pasni tanak beralasan lagi
    yurckk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 227

Post by yurckk Fri Nov 06, 2009 12:11 pm

member aku gak lar.

3 org je lg..

WP? Aku pn tgh bejinak2 ngn WP ni. SO far ok lg, btw disebabkan aku xbp tau sgt php... susah sket nak mengedit2 page. Jadi kerja slow, biasa aku pakai web css.. css + html aku blh la gak.. tp xdela master. Saje je nak test market pakai WP.. mane tau lagi cepat keje..

P.s: 3 org lagi? Ke dah cukup?
    ubuntu90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by ubuntu90 Fri Nov 06, 2009 12:41 pm

lom lg.. ko nk join tak yurckk?
    kang kalau on9, buzz aku. mau mtk tlg sikit hal teknikal. boleh?

mutt, sfr citer psl apa? tool dia mnjurus ke arah apa?

btw, aku jumpa offer sfr time tgh godek2 free stuff drp james.

http://www.affiliateaccelerate.com/
    http://nanacast.com/s/index.php?req=rss_redirect&ac=b148e677ffdd

Ds, baru aku tau kenapa ko suke gile ngn james ni. terbaik la dia tu. baru je godek2 site dia.
    http://www.internetmarketingspeed.com

agak2 bonus dia sampai berapa lama kt msia eak..?
    yurckk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by yurckk Fri Nov 06, 2009 6:33 pm

Aku rs xkot sbb still byk bahan bacaan aku pn xterbaca lagi, mcm aku.. aku rajin mengsurfkn diri
    cari something new.. and bile aku jumpe... hehe.. yang lama aku biar... and jmpe baru lagi.. lama
    biar.. aku nak try kali ni, dah abeh read and implement and jadi yang TERBAIK.. baru aku go on ngn
    bende baru.. hehe kalo x, archive kt dlm bilik aku je.. lame, blh wat pnoh 1 rak.. jual balik...
    perhh... heheh..

btw, technical ape? aku malas nak online sket.. distracting bnde2 tu bagi aku.. jarang dah skrg..
    kalo on pn, aku biar je.. btw.. blh PM aku kalo nak aku try tlg sket2 kalo aku xon9 mlm kang..

ok, salam..
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 410

Post by kamikase30 Fri Nov 06, 2009 10:56 pm

Dominant Star wrote:

Method tu pehh sebenarnya... kalau main outsourcing. sbb kalau nama dah establish... x susah nk entice customer membeli even dgn minimal copywriting sekalipun.

tapi kalo sorang2 nk wat mmg jem aku rasa..
    Tapi kalau ada yg jenis usaha dgn laju tu boleh jalan method ni... strategi tu stylo gak.

@ubuntu90

Fahaman Songsang tu apa yang u fikirkan..

Tidak perlu untuk establish-kan nama sampai dekat 1000 forums.. Ko gile ke apa nak buat macam tu..

Secara asasnya 1000 forum adalah untuk " Mendapatkan 1st Sale & To Get Clear Mind Set "

U just imagine newbie nak buat 1 sale pun makan masa 4 - 6 bulan.. itu pun kalau dapat..
    And nak tunggu ' Next Sale ' tak tahu bile.. Kesian aku see..

But dengan 1000 forum nak dapat 10 - 15 sale 1 minggu as simple as ABC..

U boleh asking people yang dah buat IM ini sejak 6 bulan yang lepas.. Senang tak nak dapat 10 - 15 sale dalam 1 minggu..???

Ini apa yang i share dekat AM..

1. Basic technic ialah 'Hit and Run'..
    Teknik ini memang kurang machoo. Tetapi ia menjamin 1st sale. 100% berkesan..

Technic ini menjamin Kepuasan dan Ilmu..
    Just imagine about knowledge u can gate dalam 1000 forum???

Knowledge and kepuasan adalah faktor utama pemilihan niche bagi aku..
    I tak kisah apa yang people cakap, yang penting i buat duit hari-hari and i happy..

Niche yang mempunyai margin keuntungan yang tinggi i outsource-kan.. So, i win left and right.

2. Kalau knowledge dah ada rase-rase senang tak nak buat article???
    Tu sebab 2 phase i share about 4-day-cash-machine..

Yang bestnye i learn 4days tu "untuk menambah bilangan sale/week".. Bukan untuk buat sale.. (Fasal Sale itu memang dah confirm)

3. Also about oneweekmarketing..
    Jenifer teach a lot about technical. Thank's a lot to her..
    But weakness one week tiada specific method untuk menulis article yang berkesan..

I learn also untuk melipatgandakan sale..

4. 5buck
    So, strong-kan basic terutama Mind Set. (i tak beli-beli lagi benda ini, i just use Donald Trum Style)
    Benda ini kena mahir dahulu baru masuk WA..
    Nak cover bulan-bulan dah tak pening kepala..

5. WA - 8 week.
    Bila dah masuk WA Hosting dia semua dah cover. so, kalau macam ini aku pun tak pening kepala. Fasal Semua dah cover..

I dah upgrade Forum System ini. Menjadi semakin menarik. Happy Laughing buat benda ni..

Just nak share bila i stdy about article (copywriting) sale still masuk.
    24/7 1000 forums work for me.. Tanpa i perlu paying anyting.. I love all my forums..

Nak post dekat 1000 forum bukan lame mana pun. (Basic steps hit and run)
    Speed i, i boleh cari 1000 forum dalam 2 days. Then post 3-4 weeks sahaja..

Serious i cakap, dengan 4 - 5 niche you all dah boleh berenti kerja..
    (complete with advance level for 1000 of forums system)..

@Dominant Star

hehe. Memang stylo.. cheers

Bro, u ada technic and tool yang power tak cmne nak buat survey???
    Gobala Share benda ni dalan buku dia The New Millionaires..

Before i release.. 1000 forums system ni, ingat nak buat survey dulu..
    usd $97.00 price dia.. ( Why..??? Cause i love that figure.. )

Share dengan aku bro, idea or anyting..

Thank's for advance..
    Dominant Star
    Dominant Star
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 26

Post by Dominant Star Fri Nov 06, 2009 11:45 pm

ubuntu90 wrote:lom lg.. ko nk join tak yurckk?
    kang kalau on9, buzz aku. mau mtk tlg sikit hal teknikal. boleh?

mutt, sfr citer psl apa? tool dia mnjurus ke arah apa?

btw, aku jumpa offer sfr time tgh godek2 free stuff drp james.

http://www.affiliateaccelerate.com/
    http://nanacast.com/s/index.php?req=rss_redirect&ac=b148e677ffdd

Ds, baru aku tau kenapa ko suke gile ngn james ni. terbaik la dia tu. baru je godek2 site dia.
    http://www.internetmarketingspeed.com

agak2 bonus dia sampai berapa lama kt msia eak..?

SFR.. actually.. is a bit superior daripada Commission Blueprint 2.0.
    Sbb video dia dan training dia jenis 'online interaction' via webinar. Prob satu jer... SFR mmg boring. Tapi ilmu dia lebih padat dlm bentuk konsep and idea. Commission Blueprint 2.0 tuh direct step-by-step terus. Pasal tu newbie suka.. tapi x semua veteren enjoy ngan CB2.0.

Bonus dia dlm bentuk direct download... 1.2 GB.
    Kita akan dapat direct akses terus on the spot.

Aku suka James Schramko (selain Travis Sago sbb 'read between the line' method dia) sbb marketing mind dia. Dan dia punya Underground Profit System byk ajar aku benda-benda yg buat aku break bank akaun aku dan buat aku agak happy di mesin ATM aku.

SFR..asal sanggup dgr video dia tuh... akan bagi lebih byk input and advance knowledge daripada CB2.0. Well.. tu opinion aku la.

kamikase30 wrote:
    @Dominant Star

hehe. Memang stylo.. cheers

Bro, u ada technic and tool yang power tak cmne nak buat survey???
    Gobala Share benda ni dalan buku dia The New Millionaires..

Before i release.. 1000 forums system ni, ingat nak buat survey dulu..
    usd $97.00 price dia.. ( Why..??? Cause i love that figure.. )

Share dengan aku bro, idea or anyting..

Thank's for advance..

Kalau aku jadi hang.. aku x kan release pon.
    Mmg duit... but honestly speaking.. method ko tu power tapi very easily saturated.

Menurut pandangan aku... lebih baik ko simpan ntuk kegunaan bebudak Putera (selected few yg kita dh lama kenal jer) dgn geng-geng AM tuh.

Ko nyer style mcm Alex Edevane ckit-ckit... just buat mcm sekarang lagi bagus pada aku.
    Mcm Alex nyer M.O.L.B 1% Wealth Formula tu pun dia dah tarik balik daripada jualan. Sama cam teknik ko.. power tapi easily saturated.

Ramai guna jadi x efektif. Sbb tu aku x fond sgt dgn CB 2.0. Aku suka SFR sbb approach and technique yg tak ramai tahu. CB2.0 koman2 dh ada 5000 org yg tau. Nasib baik daripada 5000 org tu berapa kerat jer yg akan buat... yg lain masalah information overload... bamm.. procrastinate.. trus x wat paper. Benda ni yg Steve ngan Tim dh foresee... pasal tu diorang go ahead.

Mcm ko nyer method... aku rasa kalo aku ajar bini aku yg buta IT pn dia boleh buat.

Just my opinion jer... aku jenis suka simpan ilmu except towards org yg aku rasa x de masalah nak share atas dasar dah lama kenal dn kengkawan (cam korang kt sini).

tp kalu ko nk jual gak... mmg ko leh jadi jutawan segera la.. but ko akan hilang edge ko once dah ada ramai yg wat method ni. mcm site flipping... duit mendadak banyak tapi habis disitu la.

BTW... surveymonkey kot nama dia.. nanti aku tanya Kai.
    mutt
    mutt
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by mutt Sat Nov 07, 2009 12:17 am

Dah sah aku ni newbie sbb tu suka CB 2.0 What a Face

Memang CB 2.0 ni newbie orientated. Cuma ia mempercepatkan siket pembelajaran untuk newbie pergi ke level intermediate. Pasal kenapa CB 2.0 ni tak saturated, sbb pendapat aku, untuk newbie macam aku terus lompat ke course macam ni, perlu semangat kuat gak. Kalau takde yg tolak atau jadi pemangkin memang buang duit je la dan tambahkan koleksi berhabuk kat dalam hard disk.

Terus terang aku cakap, kalau aku beli CB 2.0 ni tanpa ada yg push untuk take action or at least habiskan course memang aku akan jadi another failure and loser dalam IM. Sebabnya dalam CB 2.0 semua perkara penting untuk success dalam IM di compact kan. Bayangkanla nak buat semua sekali, sama ada buat perlahan2 (dan belum tentu boleh fully digest) atau give up. Biasanya newbie akan give up la. Lainlah kalau jadikan course ni 1 sem mcm kat U. Tu pon belum tentu boleh dapat A sbb selalu ponteng kuliah. hehe..

Memandangkan DS dah bagi komen pasal SFR maka aku akan cuba sedaya upaya serap ilmu dari SFR biarpun rasa macam dengar kuliah lecturer bukan feveret zaman belaja dolu2 Laughing Satu lagi, SFR english dia agak pekat siket. Kalau lalai siket je memang kena patah balik la. Minggu depan aku akan start satu persatu module dlm SFR ikut weekly schedule. Maybe aku akan berkongsi perkara2 yg menarik untuk dikongsikan.

DS, agak2 mampu ke aku sebagai newbie ni tanggung dua2 course sekaligus?

kamikase30, ko punye idea memang gempak. Aku pun teruja dengar. Kalau dah tamat sesi pembelajaran aku nanti leh la tambah ilmu dari ko nye method lak. Tapi bak kata DS, jadikan je ko nye method tu underground. Baru stylo. hehe...

Nak lagi jahat guna blackhat, blast ke 1 juta forum, blog, website dll. keh keh keh..
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Post by kamikase30 Sat Nov 07, 2009 1:02 am

Dominant Star wrote:Kalau aku jadi hang.. aku x kan release pon.
    Mmg duit... but honestly speaking.. method ko tu power tapi very easily saturated.

Menurut pandangan aku... lebih baik ko simpan ntuk kegunaan bebudak Putera (selected few yg kita dh lama kenal jer) dgn geng-geng AM tuh.

Ko nyer style mcm Alex Edevane ckit-ckit... just buat mcm sekarang lagi bagus pada aku.
    Mcm Alex nyer M.O.L.B 1% Wealth Formula tu pun dia dah tarik balik daripada jualan. Sama cam teknik ko.. power tapi easily saturated.

Ramai guna jadi x efektif. Sbb tu aku x fond sgt dgn CB 2.0. Aku suka SFR sbb approach and technique yg tak ramai tahu. CB2.0 koman2 dh ada 5000 org yg tau. Nasib baik daripada 5000 org tu berapa kerat jer yg akan buat... yg lain masalah information overload... bamm.. procrastinate.. trus x wat paper. Benda ni yg Steve ngan Tim dh foresee... pasal tu diorang go ahead.

Mcm ko nyer method... aku rasa kalo aku ajar bini aku yg buta IT pn dia boleh buat.

Just my opinion jer... aku jenis suka simpan ilmu except towards org yg aku rasa x de masalah nak share atas dasar dah lama kenal dn kengkawan (cam korang kt sini).

tp kalu ko nk jual gak... mmg ko leh jadi jutawan segera la.. but ko akan hilang edge ko once dah ada ramai yg wat method ni. mcm site flipping... duit mendadak banyak tapi habis disitu la.

BTW... surveymonkey kot nama dia.. nanti aku tanya Kai.

Betul juga apa yang ko cakap tu..

Aku dah mix-kan dengan Mail Order Business. Memang ramai Online User, But Off Line user juga merupakan market yang tidak boleh dipertikaikan. Banyak juga yang aku survey magazine, newspaper, benda-benda ni juga boleh drag trafic dan membentuk list building.. Dia boleh jadi virgin mailing list..

Btw, aku just release basic je.. (Ini kalau buat sendiri pun dah boleh jadi kaya)
    Yang Advance and Platinum memang aku tak release kat sape-sape lagi..

Memang benda ini diluar jangkaan aku, mase aku try and error mula-mula dulu..
    Boleh cakap it's like a Gold Touch, apa-apa niche yang aku buat semua buat duit.

Kalau aku pay 10 or 100 people pehhhhhhhh...

Anyway thank's a lot for your advise.

Appreciation on it..
    kamikase30
    kamikase30
    Moderators
    Moderators

Post by kamikase30 Sat Nov 07, 2009 1:24 am

mutt wrote:kamikase30, ko punye idea memang gempak. Aku pun teruja dengar. Kalau dah tamat sesi pembelajaran aku nanti leh la tambah ilmu dari ko nye method lak. Tapi bak kata DS, jadikan je ko nye method tu underground. Baru stylo. hehe...

Nak lagi jahat guna blackhat, blast ke 1 juta forum, blog, website dll. keh keh keh..

Hehe. biase-biase je tu.. Kalau nak post dekat 1 Juta forum sampai ketua lah ATM aku nak cecah Usd $1 Mil..

Satu technic otai im malaysia (Girl), dia release about video marketing, base on testimonial ada sorang minah dapat 100,000 +++ visitor tak sampai 1 - 2 bulan dia buat.
    Then minah tu terus jadi otai.. Bile aku follow 5 bulan yang lepas, aku up grade lagi, technic tu..

Serious memang best, kalau buat forex niche kite akan ada banyak friend.. Tu sebab aku macam nak main forex je.. (Just For Fun - Fasal senang sangat)

ok, ko abiskan 'buku' ko tu. Nanti kite share same-same.
    Aku share dengan ko cmne minah tu boleh dapat 100,000 +++ visitor.
    Dia use group campaign technic je.. Viral dia aku pun takut. haha..

But ko kena ada jiwa seni la. Copywriting tu penting, sebab nak drag people to click our link in just 8 - 15 words je.. Then squezzzzzzzzzzzing pages. Then bla, bla, bla...

Kalau lah aku dapat Master Survey Technic ni. Abis satu dunia ni aku conqurer.. Very Happy

Bro, lu speed laju sikit. Aku dah sampai nak resign ni.. Nasib baik aku bukan gile money.. Basketball

p/s: Ko ke yang duduk shah alam tu.. Kalau salah sorry lorrrrrrr.....
    yurckk
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by yurckk Sat Nov 07, 2009 1:26 am

kamikase30 wrote:

5. WA - 8 week.
    Bila dah masuk WA Hosting dia semua dah cover. so, kalau macam ini aku pun tak pening kepala. Fasal Semua dah cover..

hehe, 8 weeks gone already... no more dalam WA since WA dah jadi WAP.. it's called WA Action Plan,
    tp ramai newbies xske, maybe dorg fikir step-by-step yang digembar-gemburkan before ni lebih berkesan..

well, a lot of things changed and it need a replacement..

P.s: Haha, kalo dah ade golden egg tu, archive it.. kasi tip of an iceberg je.. lol..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun May 19, 2024 3:16 pm