Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

Nak beli monitor

capoi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 128

Nak beli monitor Empty Nak beli monitor

Post by capoi Thu May 21, 2009 11:27 pm

Assalamualaikum...

Monitor lama saya rosak ni. Dok taip ni pun berpinau biji mata. Skrin jadi merah. Saya dah ada survey la harga dan model lcd kat kedai. Sebelum ni tak amik tau sangat pasal lcd ni. Tengok dalam price list harga monitor 17inci dalam rm330 camtula. Tapi bila tengok bentuk lcd monitor tu...alamak keciknya. Orang kat kedai tu kata memangla sekarang dah LCD widescreen. Dah terbiasa dengan monitor lama 17 inci. Rasa besar ja monitor yang lama ni.

Stelah fikir...kecik sangat 17inci. Pc ni slalu saya buat tengok movie and internet. Skrang nak amik yang 20inci besar skit. Jenama Samsung memang gah..tapi bajet tak lepas. Bajet saya cuma RM400. Kalau lebih RM20 tu kira ok lagi. Antara brand yang dah disurvey tadi Philips 191ew9 RM388, Benq 19inci (model x ingat) RM385, Acer X203H RM380, Acer P205H RM415. Brand Philips dan Benq tu 19inci. Brand Samsung adoi mahal.

Jadi antara model yang ada saya sebut tadi, kenapa Acer lebih murah berbanding brand lain yang hanya 19 inci. Teruk sangat ke model ni. Ada sesapa yang menggunakan jenama Acer yang bersaiz 20inci. Dok ingat mampu nak beli Acer X203H dan Acer P205H. Adakah lebih hebat Philips dan Benq?

Soalan terakhir, sekiranya saya beli Acer 20 inci, boleh tak compatible dengan display card saya. Pc saya jenis AGP slot. Display card saya jenis Powercolor ATi Radeon 9250. Boleh ngam ke dengan monitor baru. Sekian.

Adoi sakit mata.
    Superior
    Superior
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Student/Surf Internet

Nak beli monitor Empty Re: Nak beli monitor

Post by Superior Fri May 22, 2009 3:40 am

Ati Radeon tu 9250 ni AGP, port VGA. LCD skrg ni ada dual port VGA & DVI.

Nape tak tambah lagi dlm RM99, ambik 22"? Saya punya monitor http://www.viewsonic.com/products/desktop-monitors/lcd/x-series/vx2240w.htm
    harga saya beli masa tu RM499. Pada mulanya saya pun nak beli jenama samsung.. tapi mahal.

ada monitor 19" LG W1943S harga RM379

Barang2 Acer selalunya memang murah jika dibandingkan dengan jenama lain. Kualiti tu tak tau la tak penah pakai, tapi saya memang elak beli jenama acer. Hehehehe.
    capoi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by capoi Fri May 22, 2009 12:12 pm

Jenama Viewsonic mungkin tak berapa ada stok di kawasan saya ni. Kalau ada saya akan try ushar lagi. Jenama LG yang banyaknya jual TV aja. Pilihan tak banyak.Thanks super krn bagi info.
    biosfree
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 90

Post by biosfree Sat May 23, 2009 4:21 pm

x tgk DELL ke? wlupn aku masih pakai crt lagi..hehehheheh..tapi mata mmg betmbh rabun jadik nya dahla main game...huhuh....nak tuka ke LCD pn, x terkejar....kalau ari ni 500 nxt month dah turun...kejap tul....mcm rugi je...tapi tula..teknologi...x terkejar kita dibuatnye...hehehhe....
    capoi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by capoi Sat May 23, 2009 6:12 pm

Aritu ada 1 kedai, dia kata lcd Dell kena order.

Lagi satu, saya nak tau sikit berkenaan DVI & VGA. Memandangkan display card saya cuma ada VGA, adakah apa2 kekurangan berbanding DVI?

P/s : buat masa skrg monitor crt yang lama ni ok plak dlm 2 hari ni. Tak jadi merah plak.
    sauron
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 12

Post by sauron Mon May 25, 2009 11:26 am

kebetulan aku pon nk beli monitor gak...sori ye kalu aku tumpang topik org ni...nak tnye pendapat korang...LCD mane yg besh...aku nk wat survey ni...aku duk pikir nk amek samsung, LG, viewsonic or philips? aku nk monitor 19" or 20" rege dlm lingkung rm430 je kot....bg la cadangan korang
    GC aku pkai 9600xt je...AGP version...ade DVI x?
    Superior
    Superior
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Student/Surf Internet

Post by Superior Mon May 25, 2009 1:25 pm

Nak beli monitor Dviandvgaportsbd1

monitor skrg ni ada dua port mcm ni.. kalau ada 1 je, pakai la converter

Nak beli monitor Dvifemale-vgamale

amik la 22" ke atas... rugi la beli kecik2 ni.. aku punya 22" ni pun, rasa nak beli baru yg 24". Tapi duit laa.. waaa..

GC aku AGP 6800xt pakai dvi kat lcd ni.. ok je. 9600xt lagi lepas..

okla tu.. tapi yg mahal skali antara brand disebutkan samsung..
    capoi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by capoi Fri May 29, 2009 8:29 pm

Tima kasih semua...

Saya dah pun beli monitor baru. Samsung 2033SW harga RM465. Mula2 ingat nak amik 18.5 inci ja tapi tambah lagi RM40 dah dapat yang 20 inci. Yang 20 inci ni pun dah rasa besar semacam. Dulu pakai CRT 17inci ja. Kalau pakai yang 22 inci lagi la rasa macam tengok tv plak. Tapi mahal la 22 inci.

Masa kat kedai, mula2 ada hati nak amik Acer p205h..harga RM 418 dengan contrast 20000. Samsung yang saya pakai ni 15000 jer. Cuma saya labur untuk Samsung sebab waranty 3 tahun. Orang kat kedai tu ada cakap (sbb saya tanya) acer lagi murah sebab produk laku. Saya tanya kualiti camana? Dia kata sama saja. Dalam hati macam tak pecaya ja. Dia kata banyak CC guna Acer. Tak perasan plak sbb jarang pegi CC.
    armmar
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 63

Post by armmar Wed Aug 26, 2009 6:56 am

capoi...

samsung kualiti 3 tahun... mcm mana eh..aku x tanya lcd aku ni smlm..
    aku smlm baru p samsung plaza service... s2233sw aku problem da... display jap je bila on... tp kira ok la.. da servis selepas jualan... beli kat low yatt bulan januari lepas.. hantar servis kat kuantan.. dia ckp da spare part 2..3 hari leh siap...kalu 3 tahun ok la... rosak leh antar lg.. member aku jd gini gak kat lcd 19" dia.. problem sama... tp aku still suport samsung lg..

psal brand len lak leh geng2 share..tq

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 2:30 pm