Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

baok
armmar
6 posters

Bukak Cyber Cafe

armmar
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 63

Bukak Cyber Cafe Empty Bukak Cyber Cafe

Post by armmar Tue Apr 07, 2009 7:49 pm

Assalamualaikum n good day smua...
    saya nk tanya abg sya nk beli CC dr kawan dia.. harga 20k..
    cuma nk tanye apa selok belok patut ada utk kita bukak cc ni....
    risiko dia ker.. kan kena rush pasal guna perisian cetak rompak ke apa..

p/s: kalau silap thread mod delete ok.. tq
    baok
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 169

Bukak Cyber Cafe Empty Re: Bukak Cyber Cafe

Post by baok Tue Apr 07, 2009 8:25 pm

beb.. kalo nak beli cc tu, byk bende nk kene consider.. lokasi die, income die cammane, penyelenggaraan, lesen, dan macam2 lagi laa..

kene tanye gak sewa kedai cammane, electricity, sebab harga cc rm20k tu confirm hanya utk perniagaan cc tu ajer, tak termasuk kedai dll..

ape lagi yg masuk dlm pakej tu selain komputer?
    armmar
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by armmar Tue Apr 07, 2009 9:15 pm

tu r.. abg aku ni cikgu.. bab2 sukan leh r harap.. dah la dia knowledge pasal biznes n komp x da!....

thanks baok for da reply... aku skg blaja kat kuantan.. nk g jenguk kat kb x leh lg... skg dah bz final...psm...

dia x tau apa gak ni.. dia ckp cc ni ok ke x jer.. xtau reason dia nk jual..
    baok
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 169

Post by baok Tue Apr 07, 2009 9:26 pm

oh... goodluck for final exam.. aku pun next week start final exam gak.. pastu grad.. Very Happy

anyway, cc ni ending die dua jer.. untung atau bankrupt..

yg paling penting, adalah lokasi dan servis.. dan macam mana nk tarik costumer..

kalau kawasan universiti atau kolej, senang citer.. student ramai nak pakai internet dan print assignment.. then kalo komputer dorg ada problem leh gak buat servis komputer..

kalau kawasan town, (tapi kalau KB aku tak tau la..) biasanya costumer masuk cc just nk men online/LAN game.. kene tgk gak game ape yg dorg minat.. kene tau feedback costumer..

anyway, better pegi usha dulu cc tu tgk cammane keadaan, baru decide nk beli ke tak.. then pastikan hitam putih tu ada dan complete.. pastikan juga owner cc tu tak berhutang dengan mane2 along Razz
    armmar
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by armmar Tue Apr 07, 2009 11:05 pm

ha2 thanks lor.. he2 sok aku present FYP1... he....

tu r pasal.. he2 tu r abg aku tuh bukan otak biznes... komputer taip pun tau tkn huruf jer... ha2....kan nk suh sapa jaga kedai..mcm2 prob gak kan... kalu nk bg modal saja leh r.... nanti aku bincang ngan abg aku.. ado nk lik xleh.. test2 belambak..
    TRUNASUCI
    TRUNASUCI
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 89

Post by TRUNASUCI Sun Apr 26, 2009 5:20 pm

armmar wrote:tu r.. abg aku ni cikgu.. bab2 sukan leh r harap.. dah la dia knowledge pasal biznes n komp x da!....

thanks baok for da reply... aku skg blaja kat kuantan.. nk g jenguk kat kb x leh lg... skg dah bz final...psm...

knowledge pasal bisnes dan komp takde? tuh yg bagus tu!

pasal nanti org tuh jual apa2 pun janji rupa komputer then dpt rm20k.. pastuh blah..

apa2 kena tanya org yg arif, berbaloi tak nak ambik perniagaan tu.. kena pikir sudut comp spec, keadaan, maintenance, overhead bill, income ( penting!.. kang tiap2 hari dpt rm30-50 jer wat hapa? ).. dan bergabai lagi.. comp tu condition cemana? brp tahap "keuzuran" dia?..

pd aku la... kalau la aku ada 20k, aku boleh bukak cc tapi selected hardware.. seksa sket la nak bikin sampai siap tu.. pasal nak yg ok+murah sket.. ekna banyak lubang nak kena cari.. maybe pasang sendiri, setup network balik sendiri... lain2 semua.. sewa tpt kena pikir gak tinggi ke apa..

anyway kadang kena tanya diri sendiri.. tuan dulu dia jual bisnes ni pasal rugi ke, pasal masalah ke pasal apa? besa kalau untung org tak jual beb!
    castromakavelli
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 66

Post by castromakavelli Thu Jun 04, 2009 2:45 am

armmar wrote:tu r.. abg aku ni cikgu.. bab2 sukan leh r harap.. dah la dia knowledge pasal biznes n komp x da!....

kalo ko tau pasal PC|It ni kasi tunjuk ajar sama dia arr..
    nivi
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 61

Post by nivi Mon Jun 29, 2009 3:56 am

armmar cc tu lokasi kat ne.. aku leh bagi nasihat camna condition cc tu pc spec power ke tak ye la kalo nak beli cc tu kene tgk gak condition dan tempat2 keliling cc tu
    hackintos
    hackintos
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by hackintos Tue Jan 05, 2010 1:00 pm

nivi wrote:armmar cc tu lokasi kat ne.. aku leh bagi nasihat camna condition cc tu pc spec power ke tak ye la kalo nak beli cc tu kene tgk gak condition dan tempat2 keliling cc tu

salam...
    ko dah buka cc ke blm? klu ko nak buka, aku nak jual 13 bijik pc.

spec : intel dual core 2.6ghz
    mobo : asus
    Ram : 2gb
    Gc : Ati & Nvidia 512mb
    Hdd : Sata 160gb
    keyboard & mouse
    Lcd samsung 17 & 19''
    headfon
    harga : RM 1300.00 untuk 1 pc Leh less lagi
    baru pakai 6 bulan. so far xde masalah lagi wat masa nie.
    klu nak bincang lebih detail call saya : 0194292899

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu May 02, 2024 4:11 pm