Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

2 posters

::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah ::

fumakila
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 28

::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah :: Empty ::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah ::

Post by fumakila Tue Jan 26, 2010 12:15 pm

Minta bantuan rakan2 semua:
    Pagi kemarin aku ada buat design sikit pakai PC lama aku ..tiba2 dia minta aku restart..
    pastu dia keluar petak2 kecil warna hijau banyak sangat.. pastu tak dapat nk masuk windows..
    aku dah cuba banyak2 kali.. aku dah cabut GC..pastu biarkan sejuk..pasang balik..keadaan tetap sama..

pastu aku pakai port vga kt mabo..ok je.. tapi resolution tak sama la mcm pakai GC..tak dapat la nk main game pasni..

Aku pakai HD3870 je.. berbaloi ke hantar RMA? berapa kena cash nanti? kt mana boleh hantar untuk RMA ni..kt tempat aku ni sah2 xdk..
    ::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah :: 4307748691_e781097393_m::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah :: 4307753623_1ac919aaed_m

Last edited by fumakila on Wed Jan 27, 2010 12:56 pm; edited 3 times in total
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah :: Empty Re: ::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah ::

Post by Hiruka Tue Jan 26, 2010 12:30 pm

Assalamualaikum,

Maybe kad tu dh ade mslh artifact. Dh cuba reinstall driver? Dh cuba guna port display yg berlainan? Klu bleh troubleshoot dlu before proceed ke RMA. Refer tmpat ko beli untuk bantuan RMA atau tanye je kedai PC yg ade, sometime dorang buleh tolong.
    fumakila
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah :: Empty Re: ::Mohon Bantuan Sangat2 ni - GC bermasalah ::

Post by fumakila Wed Jan 27, 2010 1:04 pm

tima kasih hiruka, Kad tu ada 2 port kan..aku dah guna kedua2 port tu..keadaan tetap sama.. sekarang aku cabut GC tu dan guna VGA port kt mabo tu..tk dapat nk main game la nampaknya..
    ada pandangan lain ??
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Wed Jan 27, 2010 2:37 pm

Assalamualaikum,

Sama-Sama Very Happy
    Anyway, Driver dh try reinstall? Cuba guna version yg lain (Baru x semestinya bgus)
    Dlu aku kena kat Geforce 6600 aku, latest driver kuar glitch dan Display eror..Guna version lama Ok plak.. ~ Laughing
    Try jugak slot in kat difference PCie slot klu ade..

Aku suspect ade CAPs yg dh longgar / patah / Burn pada Board. Cuba check jugak lepas troubleshoot Driver tuh.. Very Happy
    Aku pernah kena gak masa Guna 8600GT, Caps patah..Windows Boot mmg kuar pelangi cam ko.. Laughing
    fumakila
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by fumakila Thu Jan 28, 2010 10:53 am

Dah ok..
    Smlm aku saya beranikan diri operation GC tu..gosok2 sikit,buang2 habuk..ketuk2..last2 boleh guna balik.. Aku rasa port VGA tu kot longgar.. cuma skrg sedang tunggu tuniq TX3 la sbb aku dah gosok lincin smlm..takut panas plk klu tak letak thermal ni
    Alhamdulillah..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Mar 28, 2024 6:50 pm