Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

hampeh
tunfaris88
TemanX
johnburn
MalaYneuMaya
Aku Tak Sengal
eriokagurlz
LanoG
12 posters

Game Flash Zombie Dusun Durian...

LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Basuh Pinggan

Game Flash Zombie Dusun Durian... Empty Game Flash Zombie Dusun Durian...

Post by LanoG Thu Jan 07, 2010 11:11 am

Salam dan selamat sejahtera semua.

Aku ingat nak ajak member2 semua buat sebuah game. Tujuan nya ialah untuk combine kan bakat2 yang ada kat putera.com nie untuk membentuk sebuah game yang boleh dimainkan oleh semua orang. Untuk projek ini, anda boleh contribute dengan postkan apa2 sahaja kat topik ini.

Okey untuk permulaan, aku plan nak buat game tembak2 2D dari view atas. Hero akan tembak zombie2 yang datang nak makan dia.... Nama game nie dalam bahasa Melayu maybe macam "Zombie Kampung Pisang" ker.. hehehe. Jadi memerlukan sapa2 yang ada idea nak lukis (semua mesti dalam format PNG):

1. Character watak hero dari pandangan atas.. sedang bawak senjata (kepala dia mesti nampak).
    2. Zombie2x. dari pandangan atas (mungkin zombie tu mendepakan tangan nak tangkap hero).
    3. Latarbelakang... dari pandangan atas dan ada unsur macam pokok2 kat tepi2 penjuru tapi tak ler banyak sangat. (saiz 550px lebar x 400 px tinggi)
    4. Artwork untuk menu pembukaan dimana boleh letakkan button start etc. (saiz sama dengan latarbelakang tadi)

Jadi, kat inilah masanya korang nak lihat hasil2 artwork korang menjadi game. Pasal programming semua tu korang takyah risau. Itu my call untuk jadikan objek2 yang korang lukis menjadi sebuah game yang lengkap dengan highscore dan etc.

Any comments boleh replay sini. Very Happy

Last edited by LanoG on Mon Jan 18, 2010 5:14 pm; edited 2 times in total
    eriokagurlz
    eriokagurlz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 19

Game Flash Zombie Dusun Durian... Empty Re: Game Flash Zombie Dusun Durian...

Post by eriokagurlz Thu Jan 07, 2010 11:35 am

aku dlu masa belajar java ader gak kena wat games mcm mario bross tpi x sempat abis... aku wat games mario abc yg bermaksud mario kutip abc serta lawan boss yg bermotifkan huruf.... tpi coding aku dah hilang so x dpt ah bgi kau org coding 2... sorry lanog... Crying or Very sad kalau ader aku suruh kau teruskan tpi x ader... cadangan kau okay gak 2....
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Thu Jan 07, 2010 11:54 am

eriokagurlz wrote:aku dlu masa belajar java ader gak kena wat games mcm mario bross tpi x sempat abis... aku wat games mario abc yg bermaksud mario kutip abc serta lawan boss yg bermotifkan huruf.... tpi coding aku dah hilang so x dpt ah bgi kau org coding 2... sorry lanog... Crying or Very sad kalau ader aku suruh kau teruskan tpi x ader... cadangan kau okay gak 2....
    Takper la, just contribute artwork pun dah memadai...
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Thu Jan 07, 2010 1:03 pm

assalamualaikum wbt,

huhu lanog.. ak kalo lukis by hand buleh le..
    kalo gune pc agak kejanggalan sket..
    kira kalo ak bagi ciri2 rupa karekter hero tu dah buleh ke?
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Thu Jan 07, 2010 1:35 pm

Antara contoh2 character yang aku sempat draftkan sikit dalam masa 5.5 minit seperti dibawah.... dua2 pandangan dari atas. Kalau sapa2 nak improvise atau lukis sendiri sila ler post kat sini.

Character Name: Atan
    Game Flash Zombie Dusun Durian... Atan

Character Name: Zombie
    Game Flash Zombie Dusun Durian... Zombie

Satu perkara lagi... sapa2 nak sumbangkan suara untuk zombie atau hero dipersila kan bagi dalam format MP3. Selain tu, muzik dan sound effect juga diperlukan. Anda boleh rakam sendiri kalau nak...
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Thu Jan 07, 2010 3:55 pm

suare zombie tu ak try buat nanti, tengok dulu camne
    tang lukis tu cam best gak.. tapi pakai tangan je la..
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Fri Jan 08, 2010 12:12 pm

Aku ingat konsep dia macam game Mooving Cows dulu... cuma kali nie lembu diganti dengan zombie, and then zombie2 nie semua datang dari arah atas pulak... nak tembak zombie pakai apa yek? Korang rasa nak limitkan peluru ker atas biar peluru infiniti... tak habis punya.. pirat
    MalaYneuMaya
    MalaYneuMaya
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : kejar biawak, kunyah milo beku

Post by MalaYneuMaya Fri Jan 08, 2010 3:58 pm

assalamualaikum...

ni kira game shoot 'em up la ni ye? ok jugak tu peluru infiniti..cuma nanti ko kasi bonus peluru ganas2 sikit, bila sampai certain point atau dlm bentuk harta karun ke, crate ke..
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Fri Jan 08, 2010 4:09 pm

Ye betul tu Malayneu.. shoot em up.. mesti ler sebab nak tembak zombie. Takkan nak kiss 'em up.... hehehe

Aku dah redraw balik... tak jadi buat dari pandangan atas.. lukis ala2 2.5D... hehehe. Peluru aku dah decide pakai buah durian jer... sapa2 nak tolong aku lukis background dipersilakan... kalau ada yang boleh tolong, aku rasa hari Ahad nie boleh siap.... Very Happy

Aku tunggu sound effect dari Aku Tak Sengal jer... dia kata nak buatkan suara zombie...
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Sun Jan 10, 2010 3:56 am

90% Siap!!!

Game Flash Zombie Dusun Durian... Zdd-01

Game Flash Zombie Dusun Durian... Zdd-02

Game Flash Zombie Dusun Durian... Zdd-03
    johnburn
    johnburn
    Moderators
    Moderators

Post by johnburn Sun Jan 10, 2010 5:10 am

kudos bro hehee
    TemanX
    TemanX
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by TemanX Sun Jan 10, 2010 9:23 am

Comel je zombie2 tu.... What a Face

incik lano, bole post sample gambar zombie tu tak. Aku rasa cam nak redesign je zombie tu bagi rock skit. pirat
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Sun Jan 10, 2010 12:12 pm

TemanX wrote:Comel je zombie2 tu.... What a Face

incik lano, bole post sample gambar zombie tu tak. Aku rasa cam nak redesign je zombie tu bagi rock skit. pirat
    Ko design jer based on screenshot aku bagi nie... aku nak design2 karektor takde masa pulak sebab lebih tumpukan kepada design keseluruhan game. Sebab tu zombie2 nie semua simple2 jer. Satu perkara lagi, kalau boleh ko design dalam Flash tu sendiri supaya saiz fail nanti kurang....

Animasi pergerakan zombie so far... kaki jer la yang bergerak ke kiri dan kanan. So, maknanya aku cuma pakai 2 frame jer... hahaha. Saiz SWF dah cecah 192kb nie... kalau boleh taknak lebih dari 250kb sebab online game nie, file kena kecik2 supaya orang tak bosan nak tunggu download.

Siapa2 nak sumbangkan tenaga dari segi grafik dan sound effect, sila ler bagitau sebelum aku release final version nanti. Very Happy
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Mon Jan 11, 2010 12:15 am

assalamualaikum wbt,

dah try main.. dapat 367 je mula2(ade calon2 juara nih) Razz
    nak tergelak pun ade dengar suare zombie tu.. heheh
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Mon Jan 11, 2010 8:45 am

Ehh... awal nyer ko main. Aku belum announce secara rasmi lagi pun... nie mesti Johnburn punya keje nie... hahaha. Sebenarnya suara zombie yang ko hantar tu panjang sangat, so aku terpaksa pendekkan sikit dengan Adobe Soundbooth... (juga nak jimatkan kb memory yang digunakan).

Sapa2 nak test game nie... boleh main kat Zombie Dusun Durian.
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 60

Post by tunfaris88 Mon Jan 11, 2010 9:05 am

da test men..tp xleh gerak2 pn n xkua peluru bila tembak.. nape ek?
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Mon Jan 11, 2010 9:30 am

assalamualaikum wbt,

LanoG wrote:Ehh... awal nyer ko main. Aku belum announce secara rasmi lagi pun... nie mesti Johnburn punya keje nie... hahaha. Sebenarnya suara zombie yang ko hantar tu panjang sangat, so aku terpaksa pendekkan sikit dengan Adobe Soundbooth... (juga nak jimatkan kb memory yang digunakan).
    hahah memang dia punya keje la..
    dok promote kat chatbox smalam

@tunfaris
    cuba ko klik dulu kat screen game tu..
    ak memula pun camtu gak
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Mon Jan 11, 2010 9:51 am

Ye betul tu... buat macam yang ATS cakap tu.

Originally, benda nie tak sepatutnya berlaku... mungkin ada something tak kena masa aku Encryptkan SWF file tu... Takper ler, lagipun masa permulaan, zombie2 tu lambat sikit nak keluar, so ada masa ler ko nak sedia. Jadi aku rasa mungkin petang ni ker, boleh dah scoring system berjalan lancar... lepas nie bole ler challenge rakan2 anda. Very Happy
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Mon Jan 11, 2010 10:38 am

ok2..tq2 da bley..hehe..

byk cbaran la...nyawa die dekat je ngan zombie..cmne nk amik...huhu

lg 1 yg zombie warna ijau cmne nk bnuh? kne tembak 2 kali ek bru boley?
    Aku Tak Sengal
    Aku Tak Sengal
    Ahli
    Ahli

Post by Aku Tak Sengal Mon Jan 11, 2010 10:59 am

bace la kat instruction..
    zombie hijau ngan hitam imun kepada durian (kire gile durian la nih?) Laughing
    hanye zombie coklat je takot durian..
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Mon Jan 11, 2010 11:20 am

hehe..sori2 xbca instruction.. xcited nk men..haha..

agak ssah la jgak... Laughing
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Mon Jan 11, 2010 11:29 am

Nanti aku update version selanjutnya... ada apa2 cadangan sila reply segera. So far ATS cakap durian banyak sangat... so bagi dia senang nak main game nie. Jadi, aku akan kurangkan jumlah durian kepada 5 nanti.
    tunfaris88
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by tunfaris88 Mon Jan 11, 2010 11:42 am

ak ade cadangan..bg mnambahkn kesusahan die xpn next level.. zombie coklat tu ade pistol..

bley tembak skit2..hahaha
    LanoG
    LanoG
    Moderators
    Moderators

Post by LanoG Mon Jan 11, 2010 12:29 pm

tunfaris88 wrote:ak ade cadangan..bg mnambahkn kesusahan die xpn next level.. zombie coklat tu ade pistol..

bley tembak skit2..hahaha
    Cadangan anda akan dipertimbangkan... thank you. Tak penah tengok zombie bawak pistol so far... biasa diorang main gigit jer orang.. hahaha. Very Happy
    hampeh
    hampeh
    Ahli
    Ahli

Number of posts : 866

Post by hampeh Mon Jan 11, 2010 12:32 pm

haha satu lagi game dari lanog .good2 cuma durian starting tu macam sikit sangat .

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:51 pm