Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

mjmax15
khairul anwar
azri90
7 posters

Pilih Handphone Kesukaan Anda

Poll

Jenama Handphone

[ 11 ]
    Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_left58%Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_right [58%] 
    [ 8 ]
    Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_left42%Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_right [42%] 
    [ 0 ]
    Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_left0%Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_left0%Pilih Handphone Kesukaan Anda Bar_right [0%] 
    [ 0 ]

Total Votes: 19
    azri90
    azri90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Sakat adik techik pempuan aku

Pilih Handphone Kesukaan Anda Empty Pilih Handphone Kesukaan Anda

Post by azri90 Tue Jan 05, 2010 5:34 pm

Ha...sekarang aku dah bukak topic nie...so undi r hp apa korang suka...huhu

Contoh:

Jenama:
    Model:
    Kualiti ?/10:
    Kelebihan:
    Speaker:
    Sound Processing:
    Camera:
    Harga:
    Komen:

Jom kita bincangkan kelebihan HP kita..bukan utk berbangga,tetapi utk melihat teknologi2 yang ada di hp kita...

p/s:X payah la gaduh2 k??Nak gaduh join forum lain...1Malaysia... Laughing
    azri90
    azri90
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Sakat adik techik pempuan aku

Pilih Handphone Kesukaan Anda Empty Re: Pilih Handphone Kesukaan Anda

Post by azri90 Tue Jan 05, 2010 5:45 pm

Aku start dulu yer...

Jenama:Sony Ericsson
    Model:W705
    Kualiti ?/10:9/10
    Kelebihan:Ada WIFI je..
    Speaker:X kuat sangat,tapi nak kuat aku selalu sambung dengan portable speaker
    Sound Processing:Pakai Acoustic nieh(Aino U10 Mollina's XPlooD HD+ Acoustic)CLEAR!
    Camera:Best jugak,tapi tangan kena jadi macam tripod!Sebab tak ada images stabilizier
    Harga:Dalam Rm800 skang nie
    Komen:Best,puas hati...Xcident teruk,aku masuk hospital seminggu tapi hp aku calar je..leh on dan sms seperti biasa...boleh dikatakan hp aku dah banyak kali dah jatuh...ok je lagi..Sambung WIFI yang agak laju,leh wt modem broadband..itu je la kut pasal W705 nieh...
    khairul anwar
    khairul anwar
    Moderators
    Moderators

Post by khairul anwar Tue Jan 05, 2010 10:55 pm

aku vote SE hehe

satu je, bateri tahan lame, pulled stop
    mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : D-Sign-Ner / PC Gaming

Post by mjmax15 Wed Jan 06, 2010 1:47 pm

oleh kerana sekarang aku tgh pakai henset model nih, jadi otomatiknya jadi hp yg aku suka lah..hehe..

Jenama:
    SonyEricsson
    Model: c702
    Kualiti ?/10:
    hardware: 8/10(body rock-solid tapi edge yg atas utk kaler grey tu boleh lusuh..huhu)
    software: 5/10(sbb camera agak hampeh utk lowlight)

Kelebihan: mmg splash resistant, aku x pernah campak masuk kolam tapi pernah lenjun dlm hujan lebat, siap boleh sms lagi Razz
    Speaker: speaker phone bagi aku not bad, clear and crisp tapi kalau environment bising x dengar lah bunyi dia..haha earphone dibagi yg biasa2 bukan walkman punya.
    Sound Processing: ntah ler, aku x mod apa2. tapi pasang mp3 kt opis mmg layan walaupun loudpeaker. boleh tahan kualiti bunyi dia IMHO.
    Camera: yg ni, kalau siang hari mmg power jugak gambar dia walaupun 3.2mpx cybershot (apsal x letak carl zeiss lens..) kaler dia mmg sharp tambahan kalau dah mod dgn N1 driver yg femes tuh. TAPI, kalau lowlight, agak hampeh sbb autofokus slow nk capture gambar. banyak noise walaupun kadang2 gambar agak sharp.
    Harga: RM800++
    Komen: dah pakai setahun dah. rekabentuk mmg menarik & 'strong'. aku suka layout screen & keypad dia. kemas. setakat nih berapa kali bedebuk dah henset nih..dahler semua jatuh tu atas simen. cuma terpadam ajer tapi still x der crack2 @ masalah lain. cheers
    cuma software dia agak lembab@lag, autofokus slow kalau lowlight, x der wifi..huhuhu..
    Noning
    Noning
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Eat...Eat...Eat...Sleep zzzzzzzz

Post by Noning Sun Jan 17, 2010 2:31 am

minat sony ericsson jenis walkman series Razz
    Nezict
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Nezict Sun Jan 17, 2010 4:43 am

dulu dan kini aku masih setia dengan nokia. pada aku user interface nokia paling friendly banding dengan jenama lain.

Jenama: Nokia
    Model: X6
    Kualiti ?/10:
    hardware: 6/10(proc hampeh, kualiti badan agak hampeh, terlalu plasticy, cover bateri macam nak tanggal, takde memory card slot, tapi ade metal frame, scratchless screen, 32GB internal memory, 128MB RAM)
    software: 9/10(hang sket bile bukak banyak sangat apps. tapi pada aku lengkap la. facebook, youtube, music player, ovi maps, ovi store, music store, apps2 wajib yang lain)

Kelebihan: banyak nak citer kelebihan dier. To make it simple, 5MP, dual flash, captative touch screen, kinetic scrolling, 32GB memory internal (gilo ni) UNLIMITED MUSIC DOWNLOAD. untuk setahun. serius memang terbaekkkk sape kaki dengar lagu. lagu english, tamil, hindi, cine, melayu sume ade. sume ade kat Nokia Comes With Music (alaa, iklan nokia rihanna tu).
    Speaker: tak sekuat speaker nokia mak aku (FYI mak aku punyer phone RM250 je. pelik aku). tapi still ok la dengar. kuat la jugak.
    Sound Processing: oh ni memang terbaik. macam ade soundcard pasang dalam phone ni. amat2 berbeza dengan segala2 model Xpessmusic/walkman series sebelum ni. aku test ngan headphone yang dibekalkan sennheiser aku, same kualiti. plus pada telinge aku realtek HD pon cicir siot ngan phone ni. Razz
    Camera: tak berape test sangat, tapi as for now agak ok la pada aku. carl zeiss, 5MP, dual flash. what to expect? Very Happy
    Harga: ehem ehem... henpon ni kluar kat malaysia lagi 3 minggu klo tak silap. pi kedai mana kat malaysia takde lagi phone ni kecuali oversea version la. aku punyer... malaysia version. free plak tu. Laughing. mane dapat takyah tanyer la Razz tapi menurut Nokia Malaysia, harga dier lebey kurang RM2200 - RM2500.
    Komen: memang puashati dengan function music tu. gile la. lagi sebulan kalah isi lagu HDD pc aku. cume sape2 yang gune agak kasar tu, sila2 la pakai screen protection (walaupon ade scratchless screen) silicon case bag/ape protection luar sebab phone ni agak low sket kualiti luaran dier. tak tau la kalau buat replacement casing nanti camne. so sape2 yang cermat ade duit tu, leh la dapatkan. sebab sume high end function (wifi, touchscreen, 5MP, extreme besar punyer memory) cukup lengkap dalam phone ni.

p/s: sape2 beli skang aku tak suggest sangat, sebab ade few bugs dier yang akan letdown korang + kene gelak ngan iphone user. tunggu la firmware update keluar then kalau nak beli, terpulang.

sekian.
    Hiruka
    Hiruka
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : PC Maniac

Post by Hiruka Mon Jan 18, 2010 1:04 pm

Assalamualaikum,

In general aku vote for Nokia. More customization dan Tools..itu yg buatkan HP ni menarik for Symbian League Twisted Evil
    SE much suitable bagi aku for Casual User. Sbb aku ske men Software skit.. Laughing
    mjmax15
    mjmax15
    Ahli
    Ahli

Job/hobbies : D-Sign-Ner / PC Gaming

Post by mjmax15 Wed Jan 20, 2010 1:27 pm

fuyoh..dasat nokia x6..
    model ni ke?
    Pilih Handphone Kesukaan Anda Nokia_X6_13-420-90

nak dengar komen user i-phone plak Smile
    HelpDesK
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Tech Support

Post by HelpDesK Wed Jan 20, 2010 8:52 pm

Aku pakai SE P1i... usia hanset aku ni dah hampir sgt 2 tahun..tapi still guna set yg asal dan tak pernah rosak termasuk tak penah tukar bateri. Harga 1699 beli direct dari distributor.

Tak banyak kelebihan dgn hanset ni cuma aku selesa guna hanset ni dgn keypad QWERTY nya..sound nak best kena guna bluetooth original yg disarankan..Ada touch screen..kadang2 aku guna gak mende ni..
    Nezict
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Nezict Fri Jan 22, 2010 2:48 am

mjmax15 wrote:fuyoh..dasat nokia x6..
    model ni ke?
    Pilih Handphone Kesukaan Anda Nokia_X6_13-420-90

nak dengar komen user i-phone plak Smile

yup. model yang ni. tapi aku punyer kaler biru putih. dalam gambar tu merah itam.

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Apr 19, 2024 11:46 am