Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Razi_IBM
Nezict
Gunso
ztecon
Falcon
teri-chan
10 posters

Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak?

teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak? Empty Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak?

Post by teri-chan Thu Dec 17, 2009 7:34 am

aku nk list mknn yg makruh ngn cara mkn dlm islam tu. dulu dpt email.. pastu lupa dh letak mana.

yg aku ingt ada combination mknn yg takleh mkn sekali.

mcm cth tak silap aku mknn laut takleh mkn ngn daging ke hapentah. kalu ada yg post dulu tlg ye link kan.

sejak2 ada family sendiri ni nk pastikan yg mereka ni mkn mengikut panduan islam.
    Falcon
    Falcon
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Games... games.. games.. dan duit.

Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak? Empty Re: Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak?

Post by Falcon Thu Dec 17, 2009 9:16 am

Makanan laut jgn combine dgn makanan daging / ayam untuk satu hidangan. Ni mamat Jewish sendiri criter kat aku... nanti jadi dungu dia kata. Less intellectual than other marketers (aku bidang marketing punya kerja.. so ini dpt dari salah seorang bekas joint venture partner aku yg x tahu bahawa aku Islam). Satu lagi dia ckp keluarga dia selalu latih... minum air 30 minit sebelum makan segelas dn 30 minit selepas makan segelas. X de air waktu makan kecuali tercekik nak mati tu baru guna air.. kalau perlu (selalunya pegang atas bahu peluk then tumbuk perut jer.. x payah air LOL).
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak? Empty Re: Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak?

Post by teri-chan Thu Dec 17, 2009 1:29 pm

Falcon wrote:Makanan laut jgn combine dgn makanan daging / ayam untuk satu hidangan. Ni mamat Jewish sendiri criter kat aku... nanti jadi dungu dia kata. Less intellectual than other marketers (aku bidang marketing punya kerja.. so ini dpt dari salah seorang bekas joint venture partner aku yg x tahu bahawa aku Islam). Satu lagi dia ckp keluarga dia selalu latih... minum air 30 minit sebelum makan segelas dn 30 minit selepas makan segelas. X de air waktu makan kecuali tercekik nak mati tu baru guna air.. kalau perlu (selalunya pegang atas bahu peluk then tumbuk perut jer.. x payah air LOL).

giler ganas!

ha yg mcm ni la yg aku nk... lagi? yg lain? tak silap aku ada buah yg tak leh mkn ngn madu juge...
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Thinking Out Of Board

Post by ztecon Fri Dec 18, 2009 10:21 am

assalammualaikum...

saya nak tambah sikit... makanan laut tak leh cmpur dgn makanan darat,contoh ikan takleh makan dgn daging lembu dan sebagainya...
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Fri Dec 18, 2009 3:26 pm

nih ker... tapi nih aku copy dari forum lain...

Jangan makan SUSU + DAGING
    Jangan makan DAGING + IKAN
    Jangan makan IKAN + SUSU
    Jangan makan AYAM + SUSU
    Jangan makan IKAN + TELUR
    Jangan makan IKAN + DAUN SALAD
    Jangan makan SUSU + CUKA
    Jangan makan BUAH + SUSU CTH :- KOKTEL
    # JANGAN MAKAN BUAH SELEPAS MAKAN NASI , SEBALIKNYA MAKAN BUAH TERLEBIH
    DAHULU, BARU MAKAN NASI.
    # TIDUR 1 JAM SELEPAS MAKAN TENGAHARI.
    # JANGAN SESEKALI TINGGAL MAKAN MALAM . SESIAPA YG TINGGAL MAKAN MALAM DIA AKAN DIMAKAN USIA DAN KOLESTEROL DALAM BADAN AKAN BERGANDA.

Nampak memanglah pelik.. tapi, kalau tak percaya... kawan2 cubalaa..... ......... ......... ......... .
    Ianya takdelah dalam jangka masa terdekat nie.... Ianya berkesan bila kita sudah tua nanti.

Dalam kitab juga ada melarang kita makan makanan darat bercampur dengan makanan laut.
    Nabi pernah menegah kita makan ikan bersama susu. di kuatiri akan cepat mendapat penyakit.
    Ini terbukti oleh saintis yang menjumpai dimana dalam badan ayam mengandungi ion+ manakala dalam ikan mengandungi ion-, jika dalam suapan ayam bercampur dengan ikan maka terjadi tidakkan balas biokimia yang terhasil yang boleh merosakkan usus kita.
    p/s : Sampaikan walau sepatah...
    Al-Quran Juga ada mengajar kita menjaga kesihatan spt membuat amalan spt:-
    Mandi Pagi sebelum subuh @ sekurang kurangnya sejam sebelum matahari naik. Air sejuk
    yang meresap ke dalam badan boleh mengurangkan lemak mengumpul. Kita boleh saksikan orang mengamal mandi pagi kebanyakan badan tak gemuk.
    Rasulullah mengamalkan minum segelas air sejuk (bukan air ais) setiap pagi. Mujarabnya Insayallah jauh dari penyakit (susah nak kena sakit).
    Waktu sembahyang subuh disunatkan kita bertafakur (iaitu sujud sekurang kurangnya seminit selepas membaca doa). Ia boleh mengelak dari sakit pening atau migrin. Ini terbukti oleh para saintis yang membuat kajian kenapa dalam sehari perlu kita sujud. Ahli-ahli sains telah menemui beberapa milimeter ruang udara dalam saluran darah di kepala yg tidak dipenuhi darah. Dengan bersujud maka darah akan mengalir keruang berkenaan.
    Nabi juga mengajar kita makan dengan tangan dan bila habis hendaklah menjilat jari. Begitu juga ahli saintis telah menjumpa bahawa enzyme banyak terkandung di celah jari jari, iaitu 10 kali ganda terdapat dalam air liur. (enzyme sejenis alat percerna makanan, tanpanya makanan tidak hadam) Wassalam...
    Sama2lah kita mengamalkannya. ......
    WallahuA'lam
    Gunso
    Gunso
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Smuggling & Trafficking Sayur Sawi

Post by Gunso Fri Dec 18, 2009 3:38 pm

nih pulak utk renungan kita bersama...

bukti cara pemakanan yg kat atas tuh yg patut nya kita ikut tapi kita tak ikut (termasuklah aku.. hahahaha)

Spoiler:

sekarang jelas sapa yg memanfaatkannya dia dapat faedahnya...
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sat Dec 19, 2009 3:11 pm

Gunso san.. yg itulah yg aku cr... terim kasih ye.
    Nezict
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by Nezict Sun Dec 20, 2009 11:34 am

Gunso wrote:nih ker... tapi nih aku copy dari forum lain...

Jangan makan SUSU + DAGING = Kari yang tak guna santan?!
    Jangan makan DAGING + IKAN
    Jangan makan IKAN + SUSU = kari jugak?!
    Jangan makan AYAM + SUSU = pon kari jugak?! ke gulai?
    Jangan makan IKAN + TELUR = nasi lemak sambal ikan bilis + telur!
    Jangan makan IKAN + DAUN SALAD
    Jangan makan SUSU + CUKA
    Jangan makan BUAH + SUSU CTH :- KOKTEL
    # JANGAN MAKAN BUAH SELEPAS MAKAN NASI , SEBALIKNYA MAKAN BUAH TERLEBIH
    DAHULU, BARU MAKAN NASI.
    # TIDUR 1 JAM SELEPAS MAKAN TENGAHARI.
    # JANGAN SESEKALI TINGGAL MAKAN MALAM . SESIAPA YG TINGGAL MAKAN MALAM DIA AKAN DIMAKAN USIA DAN KOLESTEROL DALAM BADAN AKAN BERGANDA.

Nampak memanglah pelik.. tapi, kalau tak percaya... kawan2 cubalaa..... ......... ......... ......... .
    Ianya takdelah dalam jangka masa terdekat nie.... Ianya berkesan bila kita sudah tua nanti.

Dalam kitab juga ada melarang kita makan makanan darat bercampur dengan makanan laut.
    Nabi pernah menegah kita makan ikan bersama susu. di kuatiri akan cepat mendapat penyakit.
    Ini terbukti oleh saintis yang menjumpai dimana dalam badan ayam mengandungi ion+ manakala dalam ikan mengandungi ion-, jika dalam suapan ayam bercampur dengan ikan maka terjadi tidakkan balas biokimia yang terhasil yang boleh merosakkan usus kita.
    p/s : Sampaikan walau sepatah...
    Al-Quran Juga ada mengajar kita menjaga kesihatan spt membuat amalan spt:-
    Mandi Pagi sebelum subuh @ sekurang kurangnya sejam sebelum matahari naik. Air sejuk
    yang meresap ke dalam badan boleh mengurangkan lemak mengumpul. Kita boleh saksikan orang mengamal mandi pagi kebanyakan badan tak gemuk.
    Rasulullah mengamalkan minum segelas air sejuk (bukan air ais) setiap pagi. Mujarabnya Insayallah jauh dari penyakit (susah nak kena sakit).
    Waktu sembahyang subuh disunatkan kita bertafakur (iaitu sujud sekurang kurangnya seminit selepas membaca doa). Ia boleh mengelak dari sakit pening atau migrin. Ini terbukti oleh para saintis yang membuat kajian kenapa dalam sehari perlu kita sujud. Ahli-ahli sains telah menemui beberapa milimeter ruang udara dalam saluran darah di kepala yg tidak dipenuhi darah. Dengan bersujud maka darah akan mengalir keruang berkenaan.
    Nabi juga mengajar kita makan dengan tangan dan bila habis hendaklah menjilat jari. Begitu juga ahli saintis telah menjumpa bahawa enzyme banyak terkandung di celah jari jari, iaitu 10 kali ganda terdapat dalam air liur. (enzyme sejenis alat percerna makanan, tanpanya makanan tidak hadam) Wassalam...
    Sama2lah kita mengamalkannya. ......
    WallahuA'lam
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Sun Dec 20, 2009 11:39 am

saya skeptikal.... Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak? Suspect
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Sun Dec 20, 2009 12:10 pm

Razi_IBM wrote:saya skeptikal.... Siapa2 ada list mknn dlm islam tu... leh share tak? Suspect

kenapa ko skeptikal?
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Post by Razi_IBM Sun Dec 20, 2009 1:20 pm

sebab sekarang ni mel berantai aku dah malas nak pecaya sangat..
    memang la tips diorang baik ok dsb, tapi kenkadang banyak ditokok tambah ntah darimana dia tau.

yang paling bangang pasal makanan haram.sumer makanan diharamkannye.main tuduh je..takde asas, tapi aku boleh kemukakan bukti yang hamipr semua dalam list haram tu tak benar (sekurang2nya di negara kita).
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Mon Dec 21, 2009 1:44 pm

teri-chan wrote:

sejak2 ada family sendiri ni nk pastikan yg mereka ni mkn mengikut panduan islam.
    tak perlulah terlalu ikut sangat,yang penting ko rasa makanan tu elok cukuplah,biasanya benda ni sukar korang buat dan amalkan.tak boleh makan makanan laut dgn darat,pada aku takde kesannya cuma org dulu2 pesan jgn tamak time makan....so makan mana yang penting bukan makan ikut nafsu nak makan ayam,daging dgn ikan sekaligus...
    bunga tulip
    bunga tulip
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : keja biasa2 jerk..

Post by bunga tulip Mon Dec 21, 2009 2:05 pm

errmm....ada info yg tulip terima makanan ni pulak ada yg ikut darah kiter jenis ape..ni pun tau dari member opis..ada info nnt tulip bgtau yer..
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Tue Dec 22, 2009 7:34 am

ni bukan pasal makanan tp pasal buang air besar sori lari topik sikit..

pensyarah aku ckp de saintis kaji buang air besar dengan cara mencangkung ke kiri sedikit ley kuakan toksik kotor dalam badan.. x taw r tol ke x aku hanya menyampaikan pe yang pensyarah aku ckp..
    ztecon
    ztecon
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Thinking Out Of Board

Post by ztecon Tue Dec 22, 2009 8:20 am

asslammualaikum...

biasalah research kan.... sebanyak2 ilmu yang manusia dalami sekarang..hanyalah setitik air lautan sahaja..byk lagi manusia tak terokai
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Tue Dec 22, 2009 9:59 am

budak baik wrote:ni bukan pasal makanan tp pasal buang air besar sori lari topik sikit..

pensyarah aku ckp de saintis kaji buang air besar dengan cara mencangkung ke kiri sedikit ley kuakan toksik kotor dalam badan.. x taw r tol ke x aku hanya menyampaikan pe yang pensyarah aku ckp..

salam,
    Itulah sebabnya dalam sunah ada menyatakan hendaklah kita memberatkan badan kita kekiri sedikit ketika membuang air besar.

dah disebut dalam sunah, cuma kita aje tidak amalkan.
    loy_azloy
    loy_azloy
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : DOF/bela kelisa

Post by loy_azloy Tue Dec 22, 2009 10:13 am

aku amalkan dari bangku sekolah rendah masa darjah 5,cikgu ajar katanya mudah tinja tu keluar...aiseh tersasar dari topik perbincangan...!
    budak baik
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by budak baik Tue Dec 22, 2009 1:27 pm

bukak topik perbuatan atau cara pengurusan diri dlm islam plizzz..
    TJ-Ariff
    TJ-Ariff
    Supervisor
    Supervisor

Job/hobbies : IT / membaca / Santai

Post by TJ-Ariff Tue Dec 22, 2009 2:45 pm

budak baik wrote:bukak topik perbuatan atau cara pengurusan diri dlm islam plizzz..
    seeloknya adik ler yang bukak Cool

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 10:00 am