Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

iznie
Jedi
khairul anwar
hampeh
Razi_IBM
lorfaz
raidizh AR
teri-chan
Miss U.A
kamikase30
darkpink
15 posters

Macam mana korang tackle pasangan korang

awi216
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 174

Macam mana korang tackle pasangan korang - Page 2 Empty Re: Macam mana korang tackle pasangan korang

Post by awi216 Sat Dec 19, 2009 12:40 am

bab nak tackle awek ni, aku mmg lemah. Sepanjang 25 tahun aku hidup, skali je aku pernah cuba ntuk tackle awek. Mungkin cerita aku ni, bleh dijadikan panduan apa yg patut.

Aku ni dulu bdak sekolah agama, jd batas pergaulan aku ngan pompuan mmg terhad. Tk dinafikan mmg ada pompuan yg cuba nk dekat. Tp bg aku couple ni ntuk kawin je, kalu dari awl lg kalu aku tk minat mmg aku tk layan. Bkan apa, sebab benda ni kalu layan, kaum2 hawa ni akan letakkan harapan tinggi plak. Pastu kecewa, tk elok la camtu kan.

Bdak pompuan ni satu sekolah menengah ngan aku dulu. Tp spanjang 5 tahun kat situ, kami tk pernah bertegur sapa. Cuma selisih2 camtu je. Habis je sekolah, aku terserempak ngan dia kat satu tempat, dan sejak dari situ aku rasa elok la aku mulakan step seterusnya. Aku mulakan dengan saling tukar2 email. Almost everyday kami dok email antara satu sama lain, sampai la masing2 masuk kolej. Lepas email mula la bersms,hampir setiap benda, nak sms. Kalu dia sakit ke, ada masalah ke, aku antara orang terawal yg tahu dan berada di sisinya. Dari situ pun dh bleh rasa kemesraan, yg sebelum ni tak pernah aku rasa.

Dari dulu lagi aku dh tau dia ni, mmg "barang panas". Maksud aku, dari dulu lagi ada je org nak ngorat. Biasa la kan, pakej lengkap. Dia pun dh banyak kali cerita kat aku. Aku cuma kata, tolak dengan cara elok. Perhubungan kami berlanjutan 2-3 tahun, tp yg menjadi masalahnya aku tk pernah sebut 3 patah perkataan keramat tu, dan tak pernah langsung nk declare apa2 tentang status hubungan kami.

Satu hari member kepada awek-ku itu call aku senyap2 dan bgtau kata ada seorang mamat ni dah luahkan perasaan kat awek-ku ni. Dan benda ni pun mmg awek-ku ni ceritakan kat aku. Masa tu mmg aku dpat rasakan satu feeling yg kuat, yg mana kalu aku tak declare dan luahkan jgak perasaan aku waktu tu, mmg aku melepas. AKu juga dpat rasakan, yg dia betul2 nak tahu apa status dirinya kat hati aku. Tp feeling tu aku sambut ngan berdiam diri selama berminggu-minggu. Pastu dalam tak sedar, sedikit demi sedikit, aku rasa jauh dn jauh.

Sehinggalah satu hari tu, kad raya yg slalu aku terima dari si dia digantikan ngan kad walimatul urus. Perasaan aku waktu tu, hanya tuhan yg tahu.

P/S: Saja je nak cerita panglaman hidup. Pengajarannya kalu dh suka tu, tacklelah dengan cara yg baik. Jangan terlampau rendah diri, walaupun rasa kita ngan dia mcam langit ngan bumi. Dan yg penting, terus terang secepat mungkin perasaan sebenar, sebab kalu dh terlepas nyesal pun tk guna.
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Macam mana korang tackle pasangan korang - Page 2 Empty Re: Macam mana korang tackle pasangan korang

Post by Jedi Sat Dec 19, 2009 6:50 am

@awi216

Mesti ada sebab kenapa kau berdiam diri berminggu tu.
    Mungkin ada yang kata; 'Lembab la. Kan dah melepas'
    Nak pujuk hati; bukan jodoh kita.

Wink

SMS/email tu bagus.
    Aku pun guna.
    Bagi aku, dating2 sebelum kahwin ni bahaya la.
    Nafsu beb...faham2 je lah...hehe.
    Kalau dah kahwin nanti, dating dengan isteri tak yah risau apa2 dah.

Spoiler:
    awi216
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by awi216 Sun Dec 20, 2009 11:40 pm

Jedi wrote:@awi216

Mesti ada sebab kenapa kau berdiam diri berminggu tu.
    Mungkin ada yang kata; 'Lembab la. Kan dah melepas'
    Nak pujuk hati; bukan jodoh kita.

Wink

SMS/email tu bagus.
    Aku pun guna.
    Bagi aku, dating2 sebelum kahwin ni bahaya la.
    Nafsu beb...faham2 je lah...hehe.
    Kalau dah kahwin nanti, dating dengan isteri tak yah risau apa2 dah.

Spoiler:

Sebabnya, masa tu aku mmg kalu bleh, takmau ada commitment langsung. Masa tu blaja pun tak habis lg, camna la nk tanggung anak orang. Keduanya, untuk kasi dia ruang ntuk pikirkan pilihan terbaik ntuk dirinya. Lgpun mungkin takdak jodoh kan, redha je la. Dia skrang pun dh bahagia, dh ada anak dh pun.

Tp kadang2 bila pikirkan balik, main ngan jodoh ni. Bukannya kita tau kan? Jadi bagi aku, kalu dh berkenan tu tacklelah camna pun, asal tak buat benda syirik(bomoh2), tak kacau bini-laki orang, tak kacau awek-tunang orang sudah. Mcam member aku ni, awek demam seminggu, dia pun ikut demam seminggu. Mmg sehati sebadan betul la.
    ZZT
    ZZT
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Banking/PC

Post by ZZT Sun Dec 20, 2009 11:54 pm

aku rasa tak perlu kau rase nyesal sbb itu bukan jodoh kau, Allah lebih tau siapa yang sesuai untuk kau yang penting terus mencari dgn diiringi doa dan ditatang dgn keikhlasan
    cikdayah
    cikdayah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 56

Post by cikdayah Mon Dec 21, 2009 12:44 am

tunang aku dulu..menggigil nak tanya boleh tak jadi girlfren dia.hehehe.tu 4 thn lepas la.nak gak rasa dapat ayat jiwang2 macam teri tengok bulan bintang same2 kan..hehe.tak pe la nak kawen da pun
    awi216
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by awi216 Mon Dec 21, 2009 12:47 am

ZZT wrote:aku rasa tak perlu kau rase nyesal sbb itu bukan jodoh kau, Allah lebih tau siapa yang sesuai untuk kau yang penting terus mencari dgn diiringi doa dan ditatang dgn keikhlasan

Itu semestinya bro. Tp mcam kata pujangga"Setiap manusia semestinya akan rasa menyesal apabila dia toleh ke masa lalunya, dan berkata kalau aku buat camni, tentu aku akan dapat yg lebih baik lagi, hatta orang yg terhebat pun". Lebih kurang camtu la maksud pujangga, yg aku pun dh lupa asal dari mana.

Mmg itu sifat seorang manusia. Menyesal. Tp cuma natijahnya, hendak menuju ke lebih baik, atau ke arah yg lebih buruk. Aku pun pernah dengar orang kata, sebagai orang Islam kita tak sepatutnya berkata "kalau" untuk sesuatu yg dh berlaku, tapi "kalau" ntuk sesuatu yg belum berlaku takpa..
    darkpink
    darkpink
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Merapu

Post by darkpink Mon Dec 21, 2009 1:05 pm

ye aku setuju ngan awi ...mungkin takde rezeki nak buat macam mana atau Allah nak gantikan dengan seseorang yang lebih baik daripada yang terdahulu mana kita tahu kan

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Apr 19, 2024 6:14 pm