Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

wanjihan
test0123
ajibs
7 posters

Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong

ajibs
    ajibs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong Empty Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong

Post by ajibs Sun Sep 13, 2009 6:44 pm

salam semua.. saya punya HDD Saegate 500GB@32mb sata da kong.. macam mana nak ambil data dalam HDD tu.. sebelum saya hantar RMA..
    test0123
    test0123
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Executive/ Cari Gondang

Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong Empty Re: Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong

Post by test0123 Mon Sep 14, 2009 12:05 am

jika nak ambik balik data tu..ko kena bg hdd tu function...baru bleh ambik..
    skrg hdd tu kong cmana..pc boleh detect ke ataw langsung tak.. Basketball
    ajibs
    ajibs
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong Empty Re: Nak Ambil Data Dalam Hard Disk.. Tolong

Post by ajibs Tue Sep 15, 2009 12:44 am

Oo.. nak kena bg hdd tu function dulu ke? adus.. dlm bios pun da x detected hdd tu.. huhuu..
    biasa nyer apa punya sbb bios da x detected ye?.. atau pun mcm mana cara nak bg bios detected balik hdd saya tu ye?
    test0123
    test0123
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Executive/ Cari Gondang

Post by test0123 Tue Sep 15, 2009 6:34 am

jika hdd awk tu dah rosak..dah tak bleh wat per.kat bios dah tak leh setting ape2 dah.. auto detect semasa run...hhd tu je awk kena gi repair..dah ok baru boleh buat recovery data Basketball
    wanjihan
    wanjihan
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Tenet jer....

Post by wanjihan Tue Sep 15, 2009 6:56 am

try tukar dia punya mobo tu.. kalo2 boleh la.

kalo kalo dh rosak dia punya disk kt dlm tu, ssh la...
    luqolas
    luqolas
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : PC Gaming

Post by luqolas Tue Sep 15, 2009 2:15 pm

Seagate ada lebih kurang 8 tahun warranty(boleh check validation kat website Seagate), Tapi masa claim warranty, tempat ko hantar hdd utk warranty tu cuma akan tukar dengan used hdd(kira yang penah repair sebelumnye) yang sama spec dgn hdd ko yg asal. Member aku penah claim warranty dan itulah procedurenye. Ko bleh claim warranty kat Ingram Micro Sini
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Tue Sep 15, 2009 2:25 pm

cari member yang punya model brand sata hdd yang sama.. tukar board pcb dia.

biasa kalau problem tak detect ..power failed ataupun chip or kapisitor dia ada kerosakan.

kalau bunyi... baru kata takleh nak wat apa. kena rma jika ada warranty... takde warranty jgn buang.
    kegunaan kemudian seperti spare part dia.
    bisonih
    bisonih
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : lyn crito

Post by bisonih Sat Dec 19, 2009 11:38 pm

assalamualaikum..
    mtk tolong kwn2.aku pon ada masalah sama skg ni.hdd aku xleh detect.aku apakai seagate 500gb 7200.11.firmware SD15.power masuk cuma xdetect.aku nk data2 dalam tu.penting.kalu RMA diorang recover x?
    ataupn ada sape2 nk jual hardisk model ni?(ST3500320AS).
    ari
    ari
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 33

Post by ari Mon Dec 21, 2009 2:41 pm

bisonih,
    hdd kalu power masuk tp xdetect tu slalunya firmware dia ada problem..yg ni nk repair kena guna profesional software..klu antar RMA mcm leqolas kata la depa akn tukar hdd ko dgn hdd yg lain..nk recover kena antar kat DR company..

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Apr 19, 2024 3:33 pm