Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

5 posters

Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih?

Poll

pendapat korang..

[ 0 ]
    Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_left0%Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_left17%Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_right [17%] 
    [ 9 ]
    Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_left75%Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_right [75%] 
    [ 1 ]
    Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_left8%Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Bar_right [8%] 

Total Votes: 12
    Razi_IBM
    Razi_IBM
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Job/hobbies : Saboteur

Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Empty Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih?

Post by Razi_IBM Sat Feb 28, 2009 9:19 am

aku pakai sekarang ni,dan komen aku..

-terlalu besar untuk sekadar sebuah browser.(25.4 mb windows .exe installer).lunascape browser yang ada 3 engine pun tak sampai 10 mb..
    -user interface - tip top,user friendly(tak macam chrome tuh..);cuma untuk vista ada flaw sikit,tak sesuai digunakan dengan desktop background
    gelap,sebab tab yang transparent tu akan jadi seolah2 tak wujud.(sebab dah terbiasa dengan warna title bar vista yang hampir sama dengan kesan
    tersebut),kalau buat full screen lagi la ketara problem nih.
    -aku suka cara browser highlight ngan gelapkan sesuatu page.
    -apple claim safari ni load html 3x lagi laju dari ie dan ff,js 30x lagi laju dari ie,3x dari ff sebab pakai engine ape tah..yang ni aku belum dapat saksikan lagi
    sebab kelajuan tenet aku harini menjadikan ianya kurang sesuai untuk judge benda nih.
    -aku perasan gif animation kat safari ni macam slow-motion sikit(gambar avatar aku jadik macam dalam filem matrix lak)

dan dari segi system perfomance dan eficiency pulak..safari ni agak menyedihkan la..gile banyak makan memori...kebulur ke ape nih?
    firefox ngan 2 tab opened(youtube&putera.forumms.net) - 36.2 mb;
    safari ngan 1 tab opened(apple.com) - 150 mb!!!
    tak senonoh betul~!scratch

so kesimpulannya,dari segi estetika memang tiptop la,dan kelajuan pun..err...rasanya diorang tak tipu;
    memory pulak mungkin tak jadi masalah pada sesiapa yang pakai ram lebih 2 gb..
    tapi aku pelik,kenapa diorang sebut 'fastest browser' je Suspect ,tak 'fastest and safest' cam mozilla claim(dan terbukti benar).

untuk native ff user cam aku nih,safari mungkin takleh ganti ff la.takat jajan2 kat windows ni boleh la...
    sebab kat address bar safari tak implemen function google 'im feeling lucky'.kalau kat firefox bila taip 'apple safari' akan terus redirect ke download page safari 4;tapi kalau safari akan kuar error cannot find server.(apa yang aku taip tu dia interpret sebagai 'http://apple%20safari/')
    safari juga takde addon cam firefox,siksawoo kalau takde addon nih.
    ahaksz28
    ahaksz28
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Gaming

Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Empty Re: Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih?

Post by ahaksz28 Sun Mar 01, 2009 6:16 am

salam..

aku pun sudah cuba browser baru Safari 4 ni..beta lagi kan..

kalau nak compare dengan Safari version sebelum ni interface memang dah lain..
    memang transparent macam Vista..so identiti yang macam Apple tu dah tiada dalam yang baru ni..tak sure kalau ada option untuk tukar..

mengenai memori tu memang betul..dari Safari 3 lagi memang banyak pakai memori..
    gambar GIF memang slow animation dia..sama juga dengan Safari 3..

feature private browsing still ada macam yang lama..
    aku paling bekenan dengan Font Smoothing dalam Safari ni..senang nak baca kalo text yang banyak..
    mhfxtreme
    mhfxtreme
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 46

Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih? Empty Re: Safari 4 (public beta) - ape pendapat korang pasal borwser baru dari apple nih?

Post by mhfxtreme Thu Mar 05, 2009 2:56 am

aku dh try pas 2 buang balik... lahap memory. hehehe
    ayoi
    ayoi
    Moderators
    Moderators

Post by ayoi Thu Mar 05, 2009 2:00 pm

safari atas windows biasa la tu.. aku pakai atas mac ok je smooth and laju sket dari ff..
    chank
    chank
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : MIS OFFICER

Post by chank Sat Mar 07, 2009 11:57 am

ia mesti akan stuck pasal aku dak try atau eror dan lambat

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Apr 20, 2024 1:13 am