Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

cikdayah
interferens
letsk2
newztech
Farlee
daimon
NazCYPHER32
Setsuna F. Seiei
akuccputsedut
heiji
kimjunsu
alternator
budak baik
DrASAG
MatchMaker
LanoG
Razi_IBM
Hansz
Noning
KimiWarrior91
24 posters

Bahasa programming ape yg senang n susah?

NazCYPHER32
    NazCYPHER32
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 373
    Job/hobbies : FSsimming,racing sim,3dmodelling

Bahasa programming ape yg senang n susah? - Page 2 Empty Re: Bahasa programming ape yg senang n susah?

Post by NazCYPHER32 Wed Jul 01, 2009 5:14 pm

utuk pmulaan..aku cadangkan VB script ngn java..mmg simple,xamik mase pnjang...sng debug error,xdak komprominye cheers
    daimon
    daimon
    Moderators
    Moderators

Number of posts : 245

Bahasa programming ape yg senang n susah? - Page 2 Empty Re: Bahasa programming ape yg senang n susah?

Post by daimon Fri Jul 03, 2009 1:29 am

is it true java senang?
    high demand language tu skrg..
    basic pon boleh tahan Very Happy
    Farlee
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Looking at Computer

Post by Farlee Fri Jul 03, 2009 4:00 pm

daimon wrote:is it true java senang?
    Actually Java bleh dikatakan 'miderate' level sebab Java bleh muncul dalam dua bentuk; struktur (mcm basic ala2 subject cos IPT) dan OO (Object-Oriented). Grup yg biasa dengan struktur line-to-line biasanya amik masa sket utk familiar dengan OO, tapi OO pun sama jugak, tapi grup OO ni cepat sket pickup sbb dh paham konsep. Dijadikan struktur sbb basic sama dengan bahasa programming lain, bentuk OO pula sbb sifat sekuriti Java (Smile hi hi bg definisi sniri, tapi aku dah blajar pun). PHP, C, C++ pun bleh jadi OO n struktur mcm Java, ada strength n weakness masing2. HTML adalah language paling senang (biasanya ini level designer)... CSS (Cascade Style Sheet), Javascript pula adalah skrip language enhancement utk HTML. VB pun ada, C#, J#, ASP.Net... mcm2 lah definisi.

So x pyh la nak argue la mana satu senang mana satu susah. Skill masing2. Nak tau senang susah, kena 'berkelana' la sniri, experience la katakan.
    KimiWarrior91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Onlining,lepaking

Post by KimiWarrior91 Fri Jul 03, 2009 11:30 pm

kimjunsu wrote:aku stuju dgn yg ni...
    Setsuna F. Seiei wrote:mungkin diantara 3 tu java paling senang,takyah nak allocate memory tapi kalau dah tau C tu takdak masalah ler untuk c++ or java
    tp once ko dh blaja nnt (kalu kat uia utk foundation akn blaja c dulu). bila dh start buat program tu jgn cepat give up la...aku tingat aku zaman dulu2. slalunya benda2 yg melibatkan otak komputer ni leces skit. kena btul2 ikut syntax n flow chart utk program yg ko nak tulis.slalunya student akn cepat menyampah sbb error2 yg tak dpt dikesan dan meleret2. nnt kalu ko dh blaja benda ni akan lebih jelas insyaallh..

ini pendapat aku la..gud luck. Cool

ow yeke
    skunk ni kat gombak dah ke brother?
    wat bachelor ict ke bachelor comp. science?
    ktorg pun same kena wat C, internet kat foundation sini
    dulu brother masuk tahun brape?
    KimiWarrior91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by KimiWarrior91 Fri Jul 03, 2009 11:35 pm

[b]Targetku!
    1.Cipta OS sendiri.
    2.Cipta Programming Language sendiri.
    3.Cipta Compiler.

harap2 berjaya! doakan la!

Teringin sgt nak harumkan agama,bangsa n negara.
    Asyik orang putih je yg naik, umat Islam bila lagi??
    newztech
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 35

Post by newztech Sat Jul 04, 2009 6:04 am

Aku cadang try blajar C dulu.... Aku selalu guna laman web ini sebagai rujukan untuk memahami asas ...
    http://www.cprogramming.com Ada C dan C++
    kimjunsu
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 15

Post by kimjunsu Tue Jul 14, 2009 1:14 am

KimiWarrior91 wrote:
    Setsuna F. Seiei wrote:mungkin diantara 3 tu java paling senang,takyah nak allocate memory tapi kalau dah tau C tu takdak masalah ler untuk c++ or java
    tp once ko dh blaja nnt (kalu kat uia utk foundation akn blaja c dulu). bila dh start buat program tu jgn cepat give up la...aku tingat aku zaman dulu2. slalunya benda2 yg melibatkan otak komputer ni leces skit. kena btul2 ikut syntax n flow chart utk program yg ko nak tulis.slalunya student akn cepat menyampah sbb error2 yg tak dpt dikesan dan meleret2. nnt kalu ko dh blaja benda ni akan lebih jelas insyaallh..

ow yeke

aku dh abih dah...
    wat enginerg...dah lamer dah skrg dh smbg blaja tp bukan kat uia la..
    bagus la ko nyer mission tu...aku harapkan lg ramei budk melayu n org islam yg
    terer progmg buat software yg dasyat2 n power. hope one day u'll create a better 'google' n etc...better than them. insyaalllh...
    KimiWarrior91
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by KimiWarrior91 Tue Jul 14, 2009 10:28 pm

kimjunsu wrote:
    KimiWarrior91 wrote:

ow yeke

aku dh abih dah...
    wat enginerg...dah lamer dah skrg dh smbg blaja tp bukan kat uia la..
    bagus la ko nyer mission tu...aku harapkan lg ramei budk melayu n org islam yg
    terer progmg buat software yg dasyat2 n power. hope one day u'll create a better 'google' n etc...better than them. insyaalllh...

InsyaAllah bro...
    engine pe yeq?
    letsk2
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 10

Post by letsk2 Mon Aug 03, 2009 3:26 am

salam..

▼ bagi aku semuanya sama..ade susah ade senang..terpulang atas penguasaan pada satu2 language tu..mcm bahasa melayu,inggeris, perancis dan seterusnya...mcm kita belajar A B C ,pastu EJA dan BACA,MENULIS...ikut step...fahami flow(aliran) coding...yg penting usaha dan KERJASAMA...

▼ erkk..LanoG, ok ka 2eterangan post hamba yang hina ini?
    interferens
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 2

Post by interferens Sun Aug 23, 2009 3:19 am

bahasa paling susah? assembly language kot..tak pun machine code...hehe!!

aku rasa, programming nie memula jer susah..sebab tu kalau dekat sc comp schools selalunya pelajar akan diajar dgn pseudo code dahulu, supaya mahir dalam logik2 pengaturcaraan, kemudian selalunya asas pegaturcaraan akan belajar samaada C atau C++, dah expert asas, baru la boleh pegi ke data structure ke,OOP ke...tapi tu baru bab pegaturcaraan, tapi ada lagi element2 lain dalam pegaturcaraan nie, mcm database, server side or client side,security,performance tuning,good programming practise(tapi menda nie masa asas lagi dah patut belajar) dan byk lagi lah...

untuk buat OS sendiri, mmg possible, masa belajar subjek bahasa himpunan/mesin/mikroprosesor/pemprosesn mikro akan belajar la mcm mana nak buat program utk microprosesor..tu kira basic la utk buat OS sendiri..tapi kalau mahir C++, boleh la try godek2 source code linux tu..

untuk buat compiler sendiri plak, masa dkt u, selalunya tahun akhir tu boleh pilih subjek elektif, try la pilih subjek compiler...so ko akan belajar mcm mana compiler berfungsi dan mungkin projek akhir kena buat bahasa dan compiler korang sendiri...

tapi kalau nak modified visual studio dan jadikan mcm 'compiler sendiri' boleh try download visual studio pun SDK kat sini
    cikdayah
    cikdayah
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 56

Post by cikdayah Sat Aug 29, 2009 2:40 am

apa2 language pun kalau faham memang tak ada masalah.susah nya bila tak faham..
    eriokagurlz
    eriokagurlz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 19

Post by eriokagurlz Wed Nov 11, 2009 10:15 am

as'kum kepada semua... jangan ah gaduh2 lgi ok pasal bahasa programming... setahu saya ah bahasa programming nie mmg susah coz kena fikir logic byk sgt2. kalau nak thu pasal2 bahasa programming p ah explore kat tenet n try satu2 mcm saya dlu... SAYA GUNA JAVA...
    ron
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 45

Post by ron Wed Nov 11, 2009 1:37 pm

Bagi saya C/C++ lagi susah dari Java/C#, sebabnya C/C++ ni bahasa programming yg agak lama dan kurang canggih, sebabnya kita kene manually control penggunaan memory termasuk pointer, garbage collection, kalau tersilap declare atau tertinggal boleh jadi memory leaked, memory buffer dan macam2 lagi. Tapi kalau dalam language yg baru2 ni macam Java/C#/VB.NET dan lain2 benda ni dah siap dibina automatik, contoh macam garbage collection, tak perlu main dgn pointer, tak perlu risau sangat dgn memory leaked, buffer overrun dan sbgnya sbb semua dah automatik dibina dlm framework. Yg perlu concern adalah penggunaan keadah object oriented dan design pattern, lebih kpd architecture sesebuah system.

Masing2 ada kelebihan, C/C++ lebih kepada low level yg mana kita boleh control deep inside kpd low level punya pengunaan sbb kita ada pilihan utk control sampai ke akar umbi dgn combination with assembly language secara native. Dan pemprosesan juga lebih laju sbb tak perlu translate kpd high level. Ia lebih dekat dengan CPU sbb boleh di program secara native, sbb tidak perlu run time compiler sprt JIT atau CLR utk interpret terlebih dahulu seperti Java dan .NET
    phpdev
    phpdev
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Application Developer

Post by phpdev Wed Nov 18, 2009 5:42 pm

Bagi aku la kan... As orang yang dah berpengalaman... Semua language, susah dan senang sama je... Setiap language ada kelebihan dan keburukan... TAPI ku prefer yang Open Source laaa mcm PHP ke, JAVA ke, & lebih kepada Object-Oriented Programming(OOP) sebab boleh bergantung kat community... Hehehe... Cool

P/S : Lain bahasa lain syntax TAPI LOGIC tetap SAMA..!! Very Happy
    yakob
    yakob
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Number of posts : 5
    Job/hobbies : Student

Post by yakob Sat Dec 05, 2009 1:28 am

php senang VB snng java susah kut,
    tengok coding dia bnyk songeh pulak. haha

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Apr 19, 2024 2:55 pm