Forum Sementara Putera.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Sementara Putera.com

Bersama kita perkemaskan forum ini sementara forum asal dalam pemulihan.

Forum putera dah kembali. Masalah sudah berjaya diselesaikan. Sila lawati http://forum.putera.com/tanya

Jedi
akuccputsedut
HelpDesK
miss_roxy
Miss U.A
ilhamputra
heiji
horeouz
budak baik
lorfaz
fatin AYUNI
deamiey
3vilngineer
rakyat malaysia
mitutoyo
shambahar
MalaYneuMaya
ammartok
Hackezkk
fizzswiss2u
szainizam
princeofsadness
Aku Tak Sengal
Eman Leto
bisonih
afizsxp
ogGy
ahaksz28
kindaichi_hajime
Quraisya
neutron
raidizh AR
teri-chan
ztecon
fiza_cute
39 posters

Pengalaman tragik! sewaktu bercinte!

lorfaz
    lorfaz
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Job/hobbies : Futsal

Pengalaman tragik! sewaktu bercinte! - Page 6 Empty Re: Pengalaman tragik! sewaktu bercinte!

Post by lorfaz Wed Jul 15, 2009 7:35 pm

raidizh AR wrote:
    kindaichi_hajime wrote:pling tragis ble awek/bf kite sbnrnyer da kawen n ader anak pn..

err... pengalaman ko ke kin...sabor ler... ko rembat je sorg awek kat jepang 2... ok pe...

ok gak pe da kawen.... ade huge 'experience'... hahaha....
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Pengalaman tragik! sewaktu bercinte! - Page 6 Empty Re: Pengalaman tragik! sewaktu bercinte!

Post by Miss U.A Thu Jul 23, 2009 1:38 pm

hurmm...nak cite ke tak eh...
    takpela...just kongsi pengalaman ok kot..

well, kisah ni jd sebelum miss couple ngn bf skang...
    ex-miss ni mmg cukup perfect la bg miss..rupa cute,dressing hip hop,nice,caring..so mmg syg habisla..
    nk jadikan cite, abes je studi kat kl, miss blik kg..then die sorg2 la kat sn (tapi tak jugak, sbb die stay ngn akak, abg n adik die kat sn..keje).
    pastu bermula la episod cinta jarak jauh antara miss n die..
    kitorg cume calling2 n ber'sms je...kdg2 tulis surat gak...sj nk wat cara klasik sket..
    4 ur info, kitorg tak pnh gaduh slama couple ni...seyes! masuk bulan ke-6 die dh mula tunjuk sket belang2 itam die tuh..tp miss tak syak ape2 la..msg jrg, kol pun jrg...bila miss tny, bg reason kata bizi ngn keje(buat ot la ape benda mengarut sumetuh)..tp bila tekan2 lg, lastly baru ngaku ckp takde duit...
    so, rase simpati la kan...yelah, miss marah2 die tak kol..rupanya die takde duit nk topup...(tp korg mesti pelik kan, wat keje tiap2 mlm ot...tp duit takde gak)
    ok,ni dah sampai klimaks ni...1 mlm tuh die kol (tuh pun setelah dekat 2 minggu tak kol miss)..rase nk merajuk gak, tp tak jadi bila dah dgr sore manja dia tuh..masa tuh, dia kata dia nk ckp something ngn miss..miss kata, 'ok, ckpla ape die?' then die kata, nnt la die msg..ok takpe pas letak fon, die antar msg..die mintak maaf sbb dah terlanjur ngn budak tempat keje die.. fuh, rasa berpinar je kepala ni dgr die kata cmtu..tp takpe, tahan..maybe gurau je kot..pastu die kol blik, nangis2 mintak ampun sbb curang ngn miss..miss mmg takleh ckp ape dah time tuh..2'2 dah meraung..pastu die ckp lg, die kena bertanggungjwb atas ape yg die dh buat..lagi la miss melalak cm org ilang akal..bermula esok hingga 2 minggu seterusnya, miss dah mc org tak betol...mkn tak nak,sume tak nak...sampai dah lembik2 bdn, lemah sbb tak mkn..famili ms tuh dah nangis sbb tgk keadaan miss yg teruk cmtu..sib baikla, still bernafas sampai skang..Alhamdulillah..
    tp, ape pun...miss tetap ingat ari n keadaan miss mcm tuh sampai bila..miss pnh ckp kat die..miss takkan doakan kebahagiaan die,dan miss gak takkan doakan yg tak elok dlm umah tangga die nnt..maknanya, miss mmg taknak pikir ape2 lg dah psl die..sbb die dah hancurkan ati miss merangkap ati famili miss gak..

p/s: for that guy, kalo die terbaca kt thread ni...rasanya die knl sape miss..

dat's all my tragic experienced since im in luv...
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Number of posts : 1012
    Job/hobbies : Tengok bintang2..

Post by kindaichi_hajime Mon Aug 03, 2009 6:06 pm

ui raidih..tu bkn pngalaman aku ler..huhu...

=======================================================================

saba la ye Miss U.A...
    stiap perkara ada hikmahnye..
    syukurla anda seorng yg tabah....
    kalo nk diikutkn,tu cme perkara kcik...terlalu kcik...
    byk lg dugaan yg lbeh besar menimpa org len...
    so nnti ble ader dugaan dtg...ckp la dlm ati..

"ada org yg menanggung dugaan lg besar dariku"..

p/s:hrp bf Miss skang yg terbaik ntuk miss n bley jga miss smpai akhir hayat.
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Mon Aug 03, 2009 10:51 pm

kindaichi_hajime wrote:ui raidih..tu bkn pngalaman aku ler..huhu...

asal ko xpggl ak dadih je kin.. glemer gak..

miss UA, tq 4 sharing.. kdg2 blaja dr pengalamn org lain pn bagus gak.. sbb kite sndr lom mampu nk hadapi semua tragedi..

buka mata, buka mnda.. kdg2 kite meratapi pemergian (bkn mati ea) sorg insan yg tgglkn kite, tp kite lupe pada begitu byk hati yg masih sygkn kite

bukankh xadil kite buat org yg sygkn kite risau tgk keadaan kite.. sedangkn org yg kite ratapi 2 lgsg xpeduli

hidup dlm bayangan si dia mmg meyakitkn
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Tue Aug 04, 2009 1:34 pm

kindaichi_hajime wrote:ui raidih..tu bkn pngalaman aku ler..huhu...

=======================================================================

saba la ye Miss U.A...
    stiap perkara ada hikmahnye..
    syukurla anda seorng yg tabah....
    kalo nk diikutkn,tu cme perkara kcik...terlalu kcik...
    byk lg dugaan yg lbeh besar menimpa org len...
    so nnti ble ader dugaan dtg...ckp la dlm ati..

"ada org yg menanggung dugaan lg besar dariku"..

p/s:hrp bf Miss skang yg terbaik ntuk miss n bley jga miss smpai akhir hayat.

ade ke sape2 yg nk jd bf miss kat sini???
    hehhehehe... Razz
    miss_roxy
    miss_roxy
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by miss_roxy Tue Aug 04, 2009 5:27 pm

pengalaman tragik, aku x de kot..

bg lelaki yg couple dgn aku yg tragik ade la kot..
    wakakaka.. sbb aku ni klo dah borink mesti aku blah..
    sory yer.. huhu.. sape suh wat aku boring..
    paling menyampah kalo bf yg x reti2 nak call or msg..
    pastu, x reti nak ajak jumpa.. duit x de la..
    so dr membazir masa.. baik blah awal2.. senang hati..

miss.. xpe.. sabar je k..
    tu pun nasib baik dia bgtau, kalo x bgtau lg teruk..
    erk.. bukan miss dah ade bf ke skrg??
    kalau blom.. bleh la uploadkan gmbr anda kat thread "gambar korg mase kecik"
    sila2 la kesane yer.. Very Happy (pomot jup)
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Wed Aug 05, 2009 12:05 am

uiks... dasat gk ko ea roxy..

pada ak, kalo da syg, yg len ak tolak tepi dlu.. rupa? sedang2 kemas orgnye ckupla.. harta? ckupla kalo die pndai manage hidup + duit die.. otak? ckupla setakat die bule pk mane baik mane buruk.. sbb kdg2 manusia ni ad yg pndai blaja, tp xpndai idop..

kalo nk flashback.. ex ak sume bese2 je, senang, serasi ngn ak, tggl xde jodoh je.. hahahah..

ak xmntk byk dr die, xmntk die blikn ak adiah/bunge/coklat.. nope,kalo die nk bg, hak die.. kalo die xbagi, ak xpkse..

ak xmntk kesenangan.. cuma 1 je.. jujur.. kalo die bule jujur, ssh mane pn idop ak ngn die, ak bule gagahkn lagi

tolong jgn tipu ak je.. dats all.. ak break up sblum ni pn krn masalah yg same : XJUJUR ngn ak

sedangkn ak biarkn die free je kalo nk msj ex die/ pmpn len.. asalkn die xlebih2.. bkn ak marah pn.. tp ble ak tnye, sile la mengaku

bile ak dpt tau sndr, mmg silap bsr la.. ak xde nk marah2, xreti nk rebut2.. simple je soklan ak, knp menipu? ak nk tau reason die

tp ap juge jwpn die, xkn ubah persepsi ak kat die da.. ak xkn malukn die ngn merayu2 menangis2 dpn kwn2 die

ak xkn sesakkn idop die ngn msj berjuta, kol xbenti2.. ak blah dgn mudahnye.. bkn kate hati xsakit, pedihh wwoo

tp pada ak, itu yg die nk.. 2kali kne mnde yg same ckup utk buat ak serik.. maka ak lebih gmbira ramai kwn
    HelpDesK
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Tech Support

Post by HelpDesK Wed Aug 05, 2009 11:08 am

Tragik yang macam mana la tue..

anayway dulu masa aku bercinta, ada skit gak hal yg buat aku takut n sedih.. wife aku skrg ni penah ke pukul dgn ayah dia sbb keluar dgn aku dulu.. just kerana aku hantar dia utk urusan peribadi dia tapi dia tak bgtahu pun kat family dia..aduhai...
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Wed Aug 05, 2009 4:34 pm

miss_roxy wrote:
    miss.. xpe.. sabar je k..
    tu pun nasib baik dia bgtau, kalo x bgtau lg teruk..
    erk.. bukan miss dah ade bf ke skrg??
    kalau blom.. bleh la uploadkan gmbr anda kat thread "gambar korg mase kecik"
    sila2 la kesane yer.. Very Happy (pomot jup)

hehehe...takpe2 rqxy..aku dah ade steady bf skang..
    lg nice..lg cool...lg sweet...lg smart...dr budak meroyan tuh..
    hahhahaaa Laughing Laughing Laughing Laughing
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Thu Aug 06, 2009 2:43 am

teringt plak dlu2 bdk2 pmpuan junior skola pnggil aku 'abg cute'.. - spam sebentar...

tp ironinyer xder spe sudi jd gf aku time skola...haha..
    mayb aku ni pmalu sgt kot..
    tragik gler...
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Thu Aug 06, 2009 2:50 am

alahai.. mcm kwn ak

baik orgnye, rupa pn ad, blaja ok la.. tp smpi skrg xde gf, salu ak tgk die lepak ngn mmber2 laki die je.. die stret ok

besenye org cmni, ramai bdk admire dr jauh je.. xberani dkt.. mebi sbb segan sbb org jenis cmni pemalu.. kang mati kutu nk ckp pe

ataupn, bile die pemalu, kompem la die xkwn sgt ngn pmpn, maka, xde point la pmpn nk dkt

dan juge mebi sbb hormat <--- yg ni dr pengalmn
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Job/hobbies : Programmer Analyst (oracle form,report,database,,jsp)

Post by akuccputsedut Thu Aug 06, 2009 11:37 am

tragik2 jugak pengalaman bercinta korang yek..

tapi bagi aku lagi tragik...tak pernah bercinta dari zaman sekolah sampai sekarang...dah setengah abad dah..huhuhuhuhu...nape takder orang mengorat aku..huhuhuhu...

tragik tak citer aku..???
    miss_roxy
    miss_roxy
    Ahli Baharu
    Ahli Baharu

Post by miss_roxy Thu Aug 06, 2009 12:20 pm

akuccputsedut wrote:tragik2 jugak pengalaman bercinta korang yek..

tapi bagi aku lagi tragik...tak pernah bercinta dari zaman sekolah sampai sekarang...dah setengah abad dah..huhuhuhuhu...nape takder orang mengorat aku..huhuhuhu...

kental la ko ni kan cput..
    adakah kerana ko ni pesen yg memilih?
    kalo pemalu.. x kot..
    haha.. sebab dr ayat yg ko post sume menunjukkan ko ni seorg yg happening jgk la.. errmm..
    atau pun mgkn ko belom jumpa yg betul2 sesuai..
    Miss U.A
    Miss U.A
    Ahli
    Ahli

Post by Miss U.A Thu Aug 06, 2009 12:31 pm

aku rasa ciput nih memilih sgt nih...sb tu lelaki takut nk dekat...
    cuba la ko simpan sket sifat2 'kental' ko tuh...maybe cite ko takkan tragik lg pasni..
    hahhahaa...

kin,
    aku rasa ko ni cute sgt la kot sampai gurl takot nk dekat ms sekolah dulu...
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Thu Aug 06, 2009 2:15 pm

miss_roxy wrote:

kalo pemalu.. x kot..
    haha.. sebab dr ayat yg ko post sume menunjukkan ko ni seorg yg happening jgk la.. errmm..

hihihihi aku nih tak pemalu ker...??? aku pemalu laa hahahahha...ramai kawan2 lelaki aku cakap kalau nak cari calon takkan cari cam aku...wakakakkaka....so camner aku nak pilih diaorang memang dah tak pilih aku....huhuhuhuhu... aku tanya kenapa...?? diaorang gelakkan ajer...

aku rasa sebab perangai aku cam jantan kot...cam ne nak bagi lembut skit nih...aku tgh belajar ler nih...tragik kan citer aku...???

tapi aku rasa buat apa berubah jadi orang lain semata-mata nak orang suka...lantak ler aku cam mana pung..satu ari mesti ada yang suka aku dan terima seada nyer....

ada tuh..kat sana blum jumpa lagi...hahahahhaha....

p/s:peduli apa orang kata..yang penting aku happy...kuang..kuang...kuang...
    kindaichi_hajime
    kindaichi_hajime
    Ahli Rajin
    Ahli Rajin

Post by kindaichi_hajime Fri Aug 07, 2009 3:16 am

Miss U.A wrote:kin,
    aku rasa ko ni cute sgt la kot sampai gurl takot nk dekat ms sekolah dulu...

ye la tu...
    xkn la spucuk surat pn xder...huhu
    sadis2..
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Fri Aug 07, 2009 8:48 am

kindaichi_hajime wrote:
    ye la tu...
    xkn la spucuk surat pn xder...huhu
    sadis2..

adoilaa kin.. ko laki, ko la kasik surat kat awek mn ko ske.. xde la tragik nnt.. apedaa..

skrg zmn da maju, pkai la email ke sms ke, ape ke.. kalo awek yg ko minat 2 jenis menerima idea2 klasik + romantik, go on je ngn surat

ayat kasik anggun, jgn berterabur lak.. ko kn loyer, pndai2 la
    teri-chan
    teri-chan
    Moderators
    Moderators

Post by teri-chan Fri Aug 07, 2009 8:55 am

akuccputsedut wrote:
    miss_roxy wrote:

kalo pemalu.. x kot..

hihihihi aku nih tak pemalu ker...??? aku pemalu laa hahahahha...ramai kawan2 lelaki aku cakap kalau nak cari calon takkan cari cam aku...wakakakkaka....so camner aku nak pilih diaorang memang dah tak pilih aku....huhuhuhuhu... aku tanya kenapa...?? diaorang gelakkan ajer...

aku rasa sebab perangai aku cam jantan kot...cam ne nak bagi lembut skit nih...aku tgh belajar ler nih...tragik kan citer aku...???

tapi aku rasa buat apa berubah jadi orang lain semata-mata nak orang suka...lantak ler aku cam mana pung..satu ari mesti ada yang suka aku dan terima seada nyer....

ada tuh..kat sana blum jumpa lagi...hahahahhaha....

p/s:peduli apa orang kata..yang penting aku happy...kuang..kuang...kuang...

heheh aku ada sorg kwn mcm ni... dia cam ganas... tp dia ni jenis sopan... tp ganas. mcm aku la. tp smpai skng takde pilihan ati lg. biasalah lelaki.. nk attack lemah lembut la mcm pompuan la... itu sume cover je. mujur la aku jumpa cik abg aku ni mmg aku tak cover.. main redah je.

beb kalu ko suka sapa2... bek ko berkwn rapat ngn dia hehehe... pastu ko la cucuk jarum. kalu nk tngu lelaki ngorat mmg smpai skang kot aku solo?
    akuccputsedut
    akuccputsedut
    Moderators
    Moderators

Post by akuccputsedut Fri Aug 07, 2009 10:28 am

ooo teri hang le yang ngorat cik abang hang yer...hahahhaha....ok ok aku akan cuba ikut nasihat hang tuh...hahahahha.....moga2 laa jadi seperti yang direncanakan...hahahhaha....insyaAllah...
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Thu Oct 29, 2009 10:39 pm

ak suke dean winchester.. tp khayalan je.. kire tragik x cmni?
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Fri Oct 30, 2009 4:34 am

Tragik?
    Paling teruk kena ngan awek player.
    Kalau boleh dikatakan tragik la.

Aku prefer Dean berbanding Sam.
    Mata Dean kan?
    Tu yang Rai tergoda tu Laughing

Aku memang suka orang mata unik (terutama perempuan la).

Nak tengok mata aku tak? Laughing
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Fri Oct 30, 2009 9:02 am

mane mata ko jedi? tunjuk sket.. kaler biru ke? bounce cheers

ak ske dean sbb die berpenampilan kemas sket berbanding sam.. sbb rmbut die pendek kot.. lagipun, sam tuh tggi sgt

selain tuh, ak ske dean sbb sifat ke-abang-an yg die ade.. protective sgt kat adik die.. xkire ape sam buat, die akan amik kisah

n opkos sbb die jenis laid back sket.. kelakar + relax.. ak ni kire kes angau da ke ni? Razz

kire tragik la kn?

mata cmni ko ske? unik la kot ni...
    Spoiler:
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Fri Oct 30, 2009 9:17 am

Mata satu tu jin Laughing

Lagi satu kereta Dean memang best.
    Senang nak pikat aweks.

Keabangan...nasib baik bukan kebangangan Laughing

Mata aku kalau nak posing cam avatar Rai tu boleh gak buat Laughing
    raidizh AR
    raidizh AR
    Moderators
    Moderators

Post by raidizh AR Fri Oct 30, 2009 9:31 am

ooo... u mean, dis one?
    Spoiler:

sila posing ala2 mata dean n paste gmbr ko kat cni.. kami nak lihat bukti

baidewei, kisah ko ngn awek opis tuh, bolom tragik lg kn.. ak xharap nak dgr ko brkongsi kat sini.. berusahalah jedi

bkn senang ko nk ngorat awek tuh aritu.. xkn nk mengalah cmni je.. tragik2..
    Jedi
    Jedi
    Ahli
    Ahli

Post by Jedi Fri Oct 30, 2009 7:44 pm

Aku kete manual ni hancus...kena praktis.
    Kete Dean tu manual tuh.

Aku rasa elok kita fahamkan maksud tragik/tragis tu.
    Adakah sama maksud dengan kecewa?

pasal awek tu, join thread 'Cinta!!!!'

Sponsored content

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Mar 29, 2024 8:39 am